Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki belétek kötne, hogy miért nincs a kutyán szájkosár?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves németjuhászom. Ma sétáltattam az utcán (a 4 m széles járda szélén), amikor egy család kilépett a kapunk. Mint írtam több méter távolság volt köztünk. A kutyám jól van nevelve, nem támad, nem ugat és nem agresszív (csak ha területére lépnek, ami az udvarom). Még csak arra sem fordította a fejét, amerre a család volt, mire a 8-10 éves kislány megrémült és visítani kezdett, hogy mekkora kutya. Mi haladtunk közben persze, de erre utánam kiáltott az apja, hogy álljak meg. Nem akartam megállni, de aztán odajött. Elkezdte, hogy miért nincs a kutyán szájkosár, mert a lánya fél a kutyáktól. Mondtam neki, hogy sajnálom, én erről nem tehetek. A kutyának meg nem kell szájkosár, mert semmi nem kötelez engem erre és a kutyám nem agresszív, így szüksége sincs rá.

Elkezdett ott velem veszekedni, hogy akkor is gondoljak a gyerekekre meg ilyenek. És egyszer csak elkezdett a kutya felé közeledni azzal, hogy akkor fogjam még rövidebbre (a kutya láb mellett ment, rövid pórázon, de a póráz állítható és lehetett volna még 2 lyukat állítani rajta) vagy ha nem, majd ő. Na itt ment fel nagyon a cukrom és mondtam hogy nem felelek a kutyáért, ha hozzá nyúl, mire gyorsan meghátrált és fenyegetőzött meg káromkodott, a felesége dettó.

Nem álltam többet, tovább mentem, hagytam hogy káráljanak.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Jó eséllyel fogok majd még velük találkozni, nem rég költöztek a környékre.



2021. márc. 6. 13:40
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
96%

Ha fel tole a gyerek, akkor nem kell ordbialni, meg beleallni a kutyasba, hanem szulokent esznel kell lenni, megnyugtatni, es arrebb vinni onnan (a gyereket).

Tessek, ez a masik nezopont, lehet igy is csinalni. En is pont leszarom ki fel vagy ki nem fel a kutyamtol, kozteruleten porazon vagyunk, senkihez nem rohan oda, elso szora hallgat ram, tehat a reszemrol mindent megteszek azert, hogy ne legyen problema. Ha valaki meg sikitozva jon felenk (volt ilyen, egy oregasszonytol 🤣) akkor en ra szoktam szolni, hogy ezt ne, es nagy ivben elkerulom. Egyebkent vizslam van, nem ertem mi benne a felelmetes, a betorot is agyon nyalogatna szerintem, es meg o orulne, ha valaki bejonne a hazba :D.

2021. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
93%
Az en németjuhászomba is mindig belénkkötnek megmondom, hogy ha a kutya nem veszélyes nem kötelező közterületen.
2021. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
95%
Felelős a gazda azért, mert valaki fél a kutyájától? Mi ez a baromság? És ha valaki tőlem fél, mert csúnya vagyok és még kancsal is, akkor húzzak a fejemre papírzacsit?
2021. márc. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jól reagáltál, a pasi viszont nem normális...


A helyedben bekameráztatnám az udvart és ha lehetséges az első részt lekeríteném, hogy ne mehessen oda a kutya. Még képes és megmérgezi...

2021. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:

19

Lehetsz más véleményen de mondj reális dolgokat.


20

Igen,ez csak természetes. Nekem az sem gond, ha szépen megmondja, hogy fél a lány és ha lehet kerüljem, de ne támadjon rám, mintha valami bűnöző lennék, vagy én tehetnék a fóbiáról...

Én megértem ha valaki fél valamitől és tiszteletben is tartom, de a közlésforma azért...

Igen, én is ezért megyek általában (mint ebben az esetben is) a járda szélén, hogy ne zavarjak senkit.

2021. márc. 6. 15:17
 26/49 A kérdező kommentje:

24

Be van kamerázva amúgy és nem hinném hogy tudja hol lakunk (1 utcával arréb lakik, párhuzamosan velünk). De ha bármit tenne, az biztos hogy megkeseríteném a nyugdíjas napjait :)

2021. márc. 6. 15:19
 27/49 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sose szoltak be, de megmondtam volna udvariasan, hogy "Önre kellene szajkosar".
2021. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

27

Ez jó 😂 először én is oda akartam mondani valamit, de inkább hagytam és mentem mert úgy voltam vele hogy nem éri meg.

2021. márc. 6. 15:50
 29/49 anonim ***** válasza:
92%
Ez durva...Legközelebb menj tovább, de előtte találj ki nekik valami frappáns beszólást és ne vitatkozz velük, mert felesleges :D Arra figyelj, hogy a kutya még véletlen se érje a gyereket pórázról, ha visít, kalimpál vagy cigánykerekezik akkor se, akkor nincs baj.
2021. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
83%

Tipikus falusi hozzaallasa van a kicscsaladnak: Falun vadak szocializalatlanok a kutyak. Ott tenyleg tamadnak utcan kozteruleten. Nem tudjak megerteni,h varosban ez nem igy van.

En sokszor mondtam mar ilyeneknek,h a varosi kutyak nem bantanak es nyugodtan setaljanak a kozelukben. Ne aggodjanak itt a varosban a kutyak miatt. Volt aki,megkoszonte.


Nincs kisgyerekes ismerosod? Azzal lehetne setalni a jelenletukben es akkor szerintem megnyugodnanak a szulok. Ugyanis minden gyerek szereti a kutyakat eredendoen. Csak a szulok beletaplaljak tudatlansagbol a felelmet.


Mondhatnad nekik,h nezzek meg ,o is kisgyerek es jol elvan a kutyaddal.

Erre elvileg eszhez kene terniuk.



Te hivhatsz rendort,h zaklat teged a faszi.

Vedd fel kameraval .

A rendorsegen meg is kerdezheted.


Nem azon az oldalon menj,ahol az o hazuk van.

2021. márc. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!