Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húz a kutya. Már...

Nagyon húz a kutya. Már mindent kipróbáltam. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Idegbeteg leszek a kutyámtól. Igen,lehet hogy szar gazda vagyok,de inkább nem viszem többet sétálni. Rettenetesen húz,pedig csak 8 kg,de a karjaimat sem érzem. Jack Russel egyébként és 1.5 éves. Próbáltam nyakörvvel,de hányt,annyira fuldokolt. Most hámja van,de szintén hány már a fuldoklástól. Próbáltam a megfordulós módszert,a vizes módszert,rászóltam,lábhoz hívtam de semmi sem változik. 1 teljes éve szenvedek vele! Egyedül kutyakiképzőt nem hívtam.

Próbáltam h séta előtt jól lefárasztom. Semmi...


Ma elindultunk,20 méter után hazahoztam és mostanában nem is viszem el,elegem van belőle. Mint egy elmebeteg úgy húz,konkrétan ha szaladnék a póráz mellett sem lenne jó neki.


Vmi ötlet még?


2021. márc. 26. 16:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg esetleg, hogy kiviszed egy nagyobb térbe, mondjuk egy park vagy bármi, és nem engeded ki a pórázon teljesen, tehát kicsit rövidebbre fogod. Csak vezesd magad mellett, és ahogy egy kicsit eléd meg, fordulj olyan irányba, hogy megint mögötted/előtted legyen. A mi kutyánk nagyon hamar megtanult ezzel a módszerrel pórázon járni.
2021. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%
Ne vedd magadra kérdező! Itt mindenki jobban tud mindenkinél mindent,ráadásul ha napi 5 órát sétáltatod sem elég,ha 50 km t futna sem lenne elég de ha jó minőségű táppal az sem jó mert miért nem barfozol. Egy Jack Russel élete a szaglás és vadászat,nem hiszem hogy valaha is nyugodtan fog melletted sétálni. Inkább tanítsd meg visszahívni és engedd el.
2021. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
76%

A szövegértés és a logika nem megy, azt látom. Újra leírom, hátha most elég szájbarágós lesz neked is:

A jrt munkakutya! Munka kell neki! A futtatás nem munka!


Komolyan elhiszem, hogy nem megy a nevelés! Az ugyanis némi intelligenciát igényel a gazda részéről!

2021. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

10# nem írtam,hogy nem tudtam megfogni.


13#szállj ki innen! Annyira hülye vagy,hogy az már fáj. Okoskodsz,semmit sem tudsz. Csak azt hajtogatod amit az agyadba vettél,ahelyett h a kérdésre válaszoltál volna.

Mint írtam(de úgy tűnik le kell újra írnom) nem írtam,h mi van és mi nincs vele csinálva,csak azt,h húz. Ergo ne okoskodj.

2021. márc. 26. 17:17
 15/23 A kérdező kommentje:
4 hónapja mantrailingezik. Hidd el,le van fárasztva mindenhogy,ne ezzel a részével állj már belém. Nem tartozott ide,h mit csinál és mit nem. Minden vasárnap meg patkányra vadászik. Hova fárasszam még ennél jobban? Minden percemet neki szentelem 0-24-be.
2021. márc. 26. 17:24
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert hagyod, hogy húzzon. Ha le akarod nevelni róla, ott kezdődik minden módszer, hogy eleve nem engeded, hogy a póráz végéig kimenjen és belefeszüljön. Nyilván ezt te nem tudod/nem akarod csinálni.

De úgy szeretem, amikor adott emberek azt mondják, hogy a kutya a bunkó és szemét. És nem ők maguk a következetlenek és egyszerűek a neveléshez.

2021. márc. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben jártam, nálunk se hatott semmi hónapokig. Szerintem hívj kiképzőt, nekem is azt kellett volna.
2021. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyanígy vagyok a 8 hónapos staffimmal. Én is próbáltam visszafordulni, visszahívni, jutalomfalattal magam mellett tartani, rángatni, üvölteni, rászólni és semmit nem javult, talán még romlott is. Én is kiírtam vagy 3 ilyen kérdést gyakorira, kutyasuliban megkérdeztem az oktatót, már mindent próbáltam amit írtak/mondtak de semmi nem vált be, és mindig az cseszett fel hogy nem hülye kutya, a legkomplikáltabb trükköket megtanulta 2 perc alatt, tudta nagyon jól hogy mit akarok tőle csak szart rá, de ez egyedül a sétával volt így. Az egyetlen dolog ami bevált, és tényleg az egyetlen: a póráz végével rácsapni a seggére. Itt ajánlotta nekem valaki gyakorin, gondoltam kipróbálom és tényleg bevált. Nyilván nem kell teljes erővel csapni, kisebb kutyára pláne nem, én azért merem az enyémmel megcsinálni mert sokszor a lábára is rálépek véletlen és meg se nyikkan, nagyon stramm kutya, épp hogy megérzi. Nálam ez vált be, de olyan szinten hogy egy kis suhintás után kb 5 percig nem feszül a póráz, mert mire feszülne megáll, rámnéz, és visszajön a lábam mellé. Majdnem fél éve ezen szenvedtem, és ez az egyetlen dolog amivel el tudtam ezt érni. Szerintem próbáld meg, nincs veszíteni valód.

Aki meg azt írja a kérdezőnek hogy szar gazda, az megnézném mit csinálna egy olyan helyzetben ahol mindent és tényleg mindent megpróbáltál ami tőled telik és semmi nem működik. Nem ettől lesz valaki szar gazda, ez kutyafüggő. Van olyan kutya akinek eszébe se jut húzni és van olyan aki inkább megfojtja magát minthogy egy reális tempóban menjen. Kiképzőre meg nem mindenkinek van pénze prémium táp/barf, kutyasuli, esetleges kozmetika, játékok meg minden kutyás költség mellett.

2021. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött be a németjuhászomnál, hogy megtanítottam hangjelekre, mint a lovaknál. Csettintek ha azt szeretném, hogy gyorsabban menjen, egy másik hangot adok ki akkor, ha lassabban. Hónapok! voltak mire megtanulta, de most már tudja.

A kutyád nagyon okos fajta, próbálj ebből játékot csinálni, hogy a lassítás-gyorsítást gyakorlod vele. (Beletéve néha h megáll, leül, de nyilván nem túl sokszor, mert dinamikusnak kell maradj.)

Valamint: amit én nagyon megtanultam a kutyám mellett, hogy a fáradt kutya a jó kutya. 😀 tehát ha tudja pl az enyém h a délelőtti rétre menős séta van és tele van a segge, akkor pont leszarja a kulturált sétát.

Sztem fáraszd ki, vidd haza, pihenjen egy 20 percet és utána menjetek gyakorolni. És: egyszerre csak keveset. Azaz ha mondjuk először 2-3x megcsinálja h lassít, akkor aznapra az elég is, nem kell unásig gyakorolni. Legközelebb kérj tőle többet , másnap meg még picivel többet.

Nemtom mi lesz nektek a siker kulcsa, de ne add fel, sétálni jó dolog. :)

2021. márc. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
53%
Azt próbáltad már, hogy séta előtt feladatoztok, és csak utána mentek sétálni?
2021. márc. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!