Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton rámordulnak, kapnak...

Folyton rámordulnak, kapnak az amstaffom felé más ebek. Most az enyém is kezd kicsit ''elvadulni'' és igyekszem megakadályozni, de mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés
Kutyafuttatóban gyakori az atrocitás, oda már nem viszem. 1 éves kora óta vittem, de már akkor megugatták a kis ideggörcsök, egyik nap is meg akarta kapni az egyik, el kellett rántanom, szerencsém volt. Úgyhogy 1 évig próbálkoztam a kutyafutival, de akármilyen időpontban mentem, csak megugattak minket. Egyszer egy nagykutya is meg akarta kapni, (sharpei) tőle is el kellett húznom. Pár napja az enyém is rámorgott egy kutyára, (sosem láttam ilyennek) ott helyben leteremtettem, meghúztam a pórázt meg a földre nyomtam, utána jól viselkedett, azóta nem volt ilyen. De félek, hogy meghülyült a sok rossz élménytől. Mit tanácsoltok? 2 éves. Kutyasuliba vittem párszor a szocializáció miatt, de borzalom ami ott megy.
2021. ápr. 9. 12:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%

Mit tudsz azokról a kutyákról, akik provokálják a tiédet, illetve a gazdáikról?

Nem tudom, mennyire tud egy stafi közömbös lenni a többi kutyára, egyet ismerek, akinek birkatürelme van, de ő is kicsit tolakodó módon kezd ismerkedni, és ez nem minden kutyának szimpatikus, viszont ha egy másik kutya rámordul, az a stafi ért belőle, kerüli a konfliktust, és elmegy onnan. Viszont látok olyan gazdit is, akit már távolról kerülök, ha meglátom, mert látszik, hogy nem tudja kontrollálni a kutyáját, és veszélyes lehet.

A többi kutyát azért nem árt ismerni kicsit jobban, mert nem mindegy, hogy pl. mentett kutya rossz előélettel, vagy a jelenlegi gazdájánál van pici kora óta, de ő cseszte el. Az enyém pl. mentett, én ezen folyamatosan dolgozom, van, amit folyamatosan korrigálni kell, de van, amit nagyon gyorsan megtanult. Az előbbi esetnél mélyebben gyökerező rossz emlék, rossz tapasztalatról van szó, amit vagy ki lehet iktatni, vagy nem. Pl. azt egész jól megtanulta, hogy ugatós kutyához nem megyünk oda, illetve azonnal leállítható, ha beszállna a kórusba, viszont a nála nagyobb, masszívabb kutyáktól fél, ha azok tolakodóan ismerkednek, ugyanez emberekkel is, csak kutyára ráugat, rávisít, rámordul, a tolakodó embertől meg elhúzódik, ha sarokba szorítva érzi magát, akkor meg odakap, a roller, görkori, gördeszka zajától fél, a csendesebben gurulókat egész jól elviseli, de a zajosakra ugrana, ha póráz nélkül lenne.

Aztán persze én is látok olyan gazdikat, akik ráhagyják a kutyájukra a nem megfelelő viselkedést, mert kicsi, cuki, úgy vannak vele, nagy kárt nem okoz. Van egy kistestű, yorki méretű (de a fajtáját nem tudom egyértelműen) kutya, akit csak méregzsáknak hívok, az minden kutyát morogva megugat, az enyémet is, pedig az enyém nem sokkal nagyobb nála. Mondjuk rá éppen rászólnak a gazdik, szóval nem tudom egyértelműen megállapítani, hogy ő előéletes-e vagy a mostani gazdái rontották el. Ismerek egy csivavás faszit, akinek szintén ilyen kis acsarkodó kutyája van, ott viszont egyértelmű, hogy nevelési hiba, a pasasnak meggyőződése, hogy a kutyája az ivartalanítása óta ilyen bosszúból, mert kivették a golyóit, viszont soha nem látom, hogy rászólna a kutyájára, amikor a kutya cirkuszolni kezd. Azt pedig nem tudom egyértelműen állítani, hogy a csivavák ilyen kis görcsök alapból, mert több jól viselkedő csivavát is ismerek.

Csak azért írtam le ezt így kicsit hosszabban, hogy lásd, van egy másik oldal is, amit számításba kell venni, és ha látod, hogy a kutyádat zavarják bizonyos dolgok más kutyákban, akkor azt tudnod kell időben lereagálni és kontrollálni. Nem lehetetlen, lehet, hogy nektek sokkal kisebb energiabefektetés, mint mondjuk nekem a mentettemet kikupálni rollerekre, de megéri foglalkozni vele, és nem feladni.

Kutyasulira nincs ötletem, hova mehetnél, akik számodra megfelelő módszerekkel dologoznak és stafikkal is foglalkoznak. Nekem a Kutya Guru szimpatikus Budapesten, mivel ők nem alkalmaznak olyan módszereket, amik egy bizonyos dolgoktól félős kutyát még jobban elrontanának, meg tőlünk nincsenek túl messze, csak most bekavart a pandémia. De hogy nektek ők jók lennének-e, azt nem tudom.

2021. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha tényleg fajtatiszta amstaff akkor ne erőltesd a bratyizást, nem az ő műfaja. A morgást alapból én nem büntetném inkább örülnék, hogy képes jelezni. A kerítésen belül lévő kutya valószínűleg fixálta őt, ezért morgot rá. Ha ez zavar téged akkor a kézbentarthatóságát kéne fejleszteni. Javaslom, hogy keresd fel a tenyésztőjét. Ő biztosan tud majd ajánlani neked pár trénert/sulit. Nem a többi kutya "köcsögösködése" miatt lett ilyen, hanem fajtajelleg. 2 éves, mostanság érik be.
2021. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
A bullok 80%-a kutyázik,van amelyik jobban,van amelyik kevésbé. Nem falkakutyák. Ezt el kell fogadni. Sportolj vele. Súlyhúzás, futópad, igp. Annyi lehetőség van. Pl: GW dog parkon ki tudod probálni.:)
2021. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem biztos, hogy mindenki hülye és te vagy a helikopter, kérdező...
2022. okt. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!