Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyűlölöm a harci kutyákat....

Gyűlölöm a harci kutyákat. Ti,hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat,de ha meglátok pl. egy pitbullt vagy más harci kutyát akkor hatalmas gyűlöletet érzek a kutya felé és a gazdája felé is. Legszívesebben tennék valami csúnya dolgot ezekkel a kutyákkal. Neten sok videót lehet látni ahol ezek a kutyák megtámadják csak úgy a másik állatot és megölik vagy a saját gazdájukat vagy egy gyereket. Ha engem vagy a gyerekemet támadná meg egy ilyen kutya akkor biztos tennék utána valamit a kutyával és a gazdájával is. Én nem tartom normális embernek aki harci kutyát tart,főleg lakásban. Ti,hogy vagytok a harci kutyákkal?

2021. ápr. 13. 22:15
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:

Mi a harci kutya?


Ezek szerint az amit azzá nevelnek?

2021. ápr. 13. 22:39
 12/57 anonim ***** válasza:
85%

Nem gyűlölöm ezeket a kutyákat. Nem tetszenek, más típusú kutyák tetszenek, de ez az én ízlésem. Ismerek olyat, aki jól tud bánni a bull típusú kutyájával, és a kutyája nyugodt, kiegyensúlyozott.

A hülye gazdikat utálom, függetlenül attól, milyen kutyát tart, akiknek a kezében a kutya fegyverré válik, akik nem nevelik a kutyájukat, akik nem megfelelő méretű nyakörvet, hámot használnak, vagy rosszul adják rá a kutyára, akik nem ellenőrzik a póráz, hám, nyakörv állapotát, hogy nem sérült, gyengült-e meg, nem kell-e már cserélni, akik nincsenek tekintettel másokra (függetlenül attól, hogy ember, kutya vagy más állat), és szarnak a szabályokra, csak mert senki nem ellenőrzi. Ilyen van mindenféle méretű és fajtájú kutyát tartók között. Persze, egy nagyobb kutya nagyobb sérülést tud okozni, viszont egy kiskutya is ki tud szaladni jármű elé úgy, hogy utas sérül hirtelen fékezés miatt, de a gazdi hibája, ha nem tudja a kutyáját megakadályozni abban, hogy bajt okozzon, függetlenül a kutya fajtájától.

2021. ápr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
88%
Ha az, amit azzá nevelnek, akkor inkább azokat kéne utalni akik harcra nevelik őket.
2021. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
87%
Az egyik legokosabb, legszerethetőbb kutya akivel találkoztam (nem én vagyok a gazdija sajnos) pitbull volt. Mit nem tesz a normális nevelés... Nem a kutyák a problémásak, hanem a véglények, akik státusszimbólumnak tekintik őket, de normálisan nem nevelik, vagy direkt bántalmazzák hagy szerencsétlen állat agresszív legyen. Az ilyeneknek nem társ a kutya, hanem farokpótlék...
2021. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
89%

"Mi a harci kutya?

Ezek szerint az amit azzá nevelnek?"


Szó szerint!

Azért mert egy fajta fizikálisan alkalmas harcoltatásra (mert agilis, nem adja fel, méretéhez képest kiemelkedően erős) nem azt jelenti, hogy az adott egyed harcikutya. Pont ezért semmi értelme a "harci kutya fajta" dolognak. Harci kutya az az egyed, akit erre képeztek és kényszerítenek, legyen ez bármilyen fajta (vagy azok keveréke).

2021. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
89%
Nem létezik olyan, hogy harci kutya. Nincs ilyen fajta, nincs ilyen kategória. Az a kutya harcol, amelyiket erre nevelik.
2021. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
90%

8 évesen egy tacskó harapta szét a hátul a bokám feletti tartószalagokat. Évek kellettek, hogy újra féjdalommentesen, sántitás nélkül járjak.

Szomszédban Rottweiler kutya lakott. Igazi "harci kutya". Amikor meglátott bárkit is, rögtön elészaladt majd hátast dobott, hogy simogassák a hasát. Soha senkit nem harapott meg.

Teljesen mindegy, hogy tacskó vagy pitbull, minden a nevelásen múlik. Németjuhász a világ legkedveltebb kutyája. Még a rendőrök is örömmel használják. Mégis rossz nevelésnél ölni tudna ok nélkül is. Jó neveléssel az életét is adná a gazdiért.

Nagy butasságra vall egy állatra haragudni aki ösztönből vagy nevelés miatt lesz olyan amilyen. Inkább a gazdáit kéne utálnod.

2021. ápr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
88%
Nem gyűlölöm őket, de tartom a tisztes távolságot inkább.
2021. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is pit kutyám van egy ausztrál kennelből.Soha az életben nem bántott még senkit és semmit. :D

Nem vagyok én egy hű de tapasztalt sok kutyás hiper-szuper gazdi mint amiket (főleg itt,gyakorin) játszik mindenki.Kutya suliban sosem jártunk (nincs is időm vagy okom rá),első kutya,ivaros kan.


Mégsem lett a rengeteg hiedelemmel ellentétben egy gyilkológép.Sem emberre sem állatra nem támad,nem vicsorít.Gyerekekkel is jól el van.


Ezzel csak annyit akartam mondani,hogy rossz kutya nincs,csak rossz gazda.Sem a fajta sem a kutyák nem tehetnek róla,ha nem úgy viselkednek ahogy kell.Minden különösebb kutyás tapasztalat nélkül meg lehet nevelni egy ilyet,ha van kellő ambíciód és józan paraszti eszed.Kezdve például azzal,hogy nem célzottan gyilkoló gépnek és 'helyi faszagyerek' látképnek vagy épp gyerekpótléknak veszed akinek mindent meg lehet engedni,mert anyuci-apuci kicsi szeme fénye.

Kutya.Ugyan olyan mint a többi.Négy lábú,farokcsóváló,ugató emlős.


A másik hibás része ennek a történetnek a hozzád hasonló előítéletes gyáva pöcsök képezte réteg. :D

Megláttok egy ilyen kutyát és minden rossznak elhordjátok a kutyát és a gazdát is anélkül,hogy bármi előzetes tapasztalatotok lenne velük.Csak felismertél benne egy fajtát amiről hallottál pár kellemetlen sztorit.


Ilyen esetekben sosem értem,hogy ilyen alapon mint "gyilkoló gép" miért nem riad vissza senki egy Chow-chow láttán amikor ugyan olyan mennyiségben kapott tiltólistás helyezést mint a bulltípusú kutyák többsége.Ez az egyik legagresszívabb fajta.

Vagy épp miért olvadozik valaki egy Akita láttán amikor az szintén nem túl idegen barát fajta.

Sőt az is meglep,hogy a shar-pei mindenkinek csak a "ráncos kutya" nem pedig a kínai harci kutya.

Argentín dog? Cane corso? Káj?

Van egy rakás fajta ami ezerszer veszélyesebb egy pitnél.Nagyobb termetűek,valamelyik agresszívabb/szeszélyesebb,vagy épp népszerűbb a 'leszarom csak kellett mert szép' gazdik körében.


Nem állítom,hogy minden Bull típusú kutya szent,de azok sem saját hibájukól olyanok amilyenek.Nem olyan kézbe kerültek ahol megfelelő nevelést kaptak volna.

És ha egy kutya harap vagy rossz nevelést kapott akkor nem kell bull típusúnak sem lennie.egy keverék vagy egy 'hű de cuki' kutya seggbe harapása is ugyan úgy fáj.

2021. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
35%
Mindjárt mindenki betámadja a kínai harcikutyázót is,hogy nincs olyan.😅🤣
2021. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!