Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy örökbe...

Mit csináljak, hogy örökbe adtak nekem egy kutyát, ami nem gyerekbarát? Mit tegyek, vetessem vissza?

Figyelt kérdés

Annak volt leírva, hogy jajj mennyire szereti a gyerekeket, erre itthon majdnem megharapta az udvaron játszó 1 éves gyerekemet...Azóta is morogja, vicsorít rá, ha meglátja. Németjuhász-keverék kutya, ivartalan 5 éves. Csúnyán elkaptam akkor, azóta meg van kötve. A gyermek természetesen felügyelettel volt és nem piszkálta vagy ilyesmi.


Mit tegyek, adjam vissza? Már írtam az örökbe adónak, de nem válaszra se méltatott eddig. Nem vagyok kezdő kutyás, Kaum is volt meg kuvasz, de most nagyon át lettem verve úgy érzem.



2021. ápr. 19. 20:11
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
És addig láncra lesz a verve az istenített hülyekutya, amíg ez a hazug ribizli el nem viszi, amit rámsózott. Húzz el a kérdésemtől! Nekem ne mondd, h nem tudok kutyát nevelni, kuvaszom Kájom is volt, egyik se támadott soha.
2021. ápr. 19. 21:22
 12/53 anonim ***** válasza:
58%

Kerdezo ne haragudj, de vegigolvastam az egeszet es a vegere nagyon durva beszolasaid vannak. Neked nem valo kutya!!!

Es akar fel is jelenthet valaki, ha ilyeneker irsz, hogy idezem:"És addig láncra lesz a verve az istenített hülyekutya..."

Szegeny kutyust sajnalom. Hogy erezheti most magat? Rosszabb helyre kerult mint ahol volt igy lancrakotve. A kutyat szeretni is kell, en nem azt mondom, hogy hogy szeresd jobban a gyerekednel felre ne erts. De esetleg lehetett volna jarni vele kutyaiskolaba.

Mindenkepp vidd vissza ot. Muszaly valaszolniuk a hivasodra, ha nem szemelyesen intezkedj.

2021. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
96%
Mióta van nálatok? Ha nem tudod elérni, kérd a fajtamentés segítségét. Az én kutyámnál nem kötöttek ki próbaidőt, de én kértem, amikor úgy láttam, nem lesz baj, akkor írattam át a chipet. Hallottam már a tiédhez hasonló sztorikat is. Melyik ez az egyesület? Privátban is megírhatod.
2021. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
47%
Minek a momzilláknak kutya...
2021. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%

Akkor vedd fel a kapcsolatot a fajtamentéssel vagy egy menhellyel. Nekem is németjuhászom van, soha mem kapott oda egy gyereknek sem. Bár ő kiskora óta nevelve van, a játékát is elvehetik a gyerekek, semmire nem morog vagy kap oda.


Eleve nem ismered a kutya előéletét és feltételezem gyerek mellett időd sincs annyit nevelni és foglalkozni vele, hogy megoldódjon a probléma, így felelőtlenség volt befogadni.

2021. ápr. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
91%

"Eleve nem ismered a kutya előéletét és feltételezem gyerek mellett időd sincs annyit nevelni és foglalkozni vele, hogy megoldódjon a probléma, így felelőtlenség volt befogadni."


"Én megmondtam, hogy gyerekbarát kutyát akarok, ezek az idióták meg ideadták ezt az agresszív, hülye dögöt."


"Annak volt leírva, hogy jajj mennyire szereti a gyerekeket, erre itthon majdnem megharapta az udvaron játszó 1 éves gyerekemet..."


Bár a fogalmazás erős, de azért ha én egy egyesületnek megmondom, hogy milyen körülmények közé keresek kutyát, és milyen tulajdonságok lennének fontosak számomra, aztán nem azt kapom, akkor nem az én felelősségem szerintem. Egy egyesületnek ennyire azért illene ismerni a kutyáit, még akkor is, ha előéletesek. Több helyen látom kiírva, hogy jellemzik az adott kutyát, gyerekekkel hogy jön ki, macskákkal hogy jön ki, más kutyákkal hogy jön ki, más állatokkal hogy jön ki. Vannak, akik kifejezetten leírják 1-1 kutyánál, hogy kicsi gyerek mellé nem ajánlják, de nagyobb gyerekek mellé mehet, vagy kergeti a macskákat, vadászik a madarakra, baromfi mellé nem mehet... stb. Természetesen még így is lehetnek meglepetések, de azért amit a kérdező tapasztalt, az nem ez a kategória. Én úgy gondolom, hogy a kutyák mentésével és örökbeadásával foglalkozó egyesületek és önkéntesek igenis felelősek azért, hogy kinek milyen kutyát adnak oda, ha nem annyi a cél, hogy mielőbb kiszórják a kennelekből bárkinek, csak vigyék.

Nekem pl. fontos volt, hogy összeszoktatható legyen díszmadarakkal, mert madarak mellé került a kutyám. Van benne egy jó erős vadászösztön, de össze tudtam az enyémekkel szoktatni, viszont voltak nálam rehabilitáción olyan díszmadarak, akik kutya mellett voltak, és nem lehetett a kutyát leszoktatni arról, hogy le akarja őket vadászni, sokkban voltak hónapokig.

2021. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
51%

Mondjuk ennek az ostoba nőnek (vagy pasinak) semmilyen kutya nem kellene.

Gondolom a többi kutya is azért volt olyan amilyen mert agyba főbe volt verve.

Lehet hogy most újat mondok de nem így kell kutyát nevelni.

Bár a te két bites agyaddal ezt nyilván nehéz felfogni.

2021. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
88%

Nem minden kutya jön ki jól a gyerekekkel. Nekünk egy talált golden-keverékünk van, 10 éves múlt, de rühelli a gyerekeket. Mindenki mással egy tündér azonnal. A rokon gyerekeknél (akik gyakran jönnek át) sikerült annyit elérni, hogy ne morogjon rájuk távolról, hanem nézze őket levegőnek.

A gyerekek testbeszédét, hangját nem minden kutya tudja jól "kódolni". Ez kutyafüggő, volt olyan kutyánk, amin a gyerekek akár lovagolhattak volna, akkor sem harapott.

Az egyesület hibája, hogy nektek adták ezt a kutyát, de nem lep meg, mert tisztelet azoknak az egyesületeknek, ahol van szakmaiság, de a legtöbb helyen csak buzgó állatvédők, de a szakmaiság nincs a toppon.

Vidd vissza, nektek is jobb, a kutyának is jobb.

2021. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

17-es főgyökérzet hol írtam, hogy verve voltak, te szerencsétlen? Húzz már el a kérdésemtől te szerencsecsomag!


Többieknek köszönöm.

2021. ápr. 20. 13:00
 20/53 A kérdező kommentje:
Kutyasuliba jártam a jártam mindkettővel, voltak trénerrel is képezve, szóval nekem te nem pofázzál, hogyan kell kutyát nevelni. Minden agresszió csírájában tiltva volt nekik, hát nem is volt olyan hogy égett a pofám, mert nem tudtam visszahívni, vagy leszedni valakiről, mint a mai sok gyökér gazdika jólnevelt fifikéje, aki nem bánt meg jólnevelt, de azért ugat meg harap amit ér...
2021. ápr. 20. 13:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!