Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy örökbe...

Mit csináljak, hogy örökbe adtak nekem egy kutyát, ami nem gyerekbarát? Mit tegyek, vetessem vissza?

Figyelt kérdés

Annak volt leírva, hogy jajj mennyire szereti a gyerekeket, erre itthon majdnem megharapta az udvaron játszó 1 éves gyerekemet...Azóta is morogja, vicsorít rá, ha meglátja. Németjuhász-keverék kutya, ivartalan 5 éves. Csúnyán elkaptam akkor, azóta meg van kötve. A gyermek természetesen felügyelettel volt és nem piszkálta vagy ilyesmi.


Mit tegyek, adjam vissza? Már írtam az örökbe adónak, de nem válaszra se méltatott eddig. Nem vagyok kezdő kutyás, Kaum is volt meg kuvasz, de most nagyon át lettem verve úgy érzem.



2021. ápr. 19. 20:11
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
80%

De most őszintén mi a sértő abban hogy azt mondtam lehet hogy csak az ő gyereke nem szimpatikus a kutyának. Még hozzá is tettem hogy erről a gyereke nem feltétlenül tehet. Van ilyen. A kutyáknak is van saját személyisége.

Velem is voltak már ok nélkül bunkók az emberek, csak mert nem tetszett nekik a pofám. Másoknak meg szimpatikus vagyok.

Lehet hogy a kutyával és a gyerekekkel is ez a helyzet. Talán akitől orokbefogadta ott tényleg nem volt gond, náluk meg igen.

Ezért kellett volna az egész családnak talalkoznia előtte a kutyával. Normális menhelyeknel ez kötelező, az ilyenek miatt.

Az más kérdés hogy azt elitelem hogy megverte a kutyát és remélem visszakapja valakitől.

2021. ápr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:
Nem vertem meg, nem tudom honnét szedtétek, talán azért törölték, mert olvasni se tudtok húgyagyúak. Nem vertem meg, csak erélyesen leszidtam. És nyugodtan mehet feljelenteni, önvédelemből még embert is leverhetem a telkemen nemhogy kutyát, ha a gyerekem életét veszélyezteti. Okoskák.
2021. ápr. 21. 08:16
 43/53 anonim ***** válasza:
76%
Annyira visszataszító ember vagy, kèrdezö. Add bàrkinek a kutyàt, csak nàlad ne maradjon...
2021. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
34%

Ne lovagoljatok a szövegen, akinek a gyerekére rátámad akár egy kutya, akár más, az ösztönösen a gyerekét védi és hirtelen felindulásból nem biztos, hogy átgondolja, hogy mennyire legyen kíméletes. A veszekedésnek a kérdés alatt semmi értelme, nem viszi előre a probléma megoldását.

Kérdező, kerested valamelyik fajtamentést? Két link is meg lett adva itt a kérdésnél. Inkább erre válaszolj, és ne húzd fel magad még jobban.

2021. ápr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
74%
Hiába törölteted, akkor is ott van a kommentedbe hogy megverted. Talán inkább azt kellene toroltetni te nagyeszű.
2021. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 A kérdező kommentje:

Felvettem a kapcsolatot a fajtamentéssel, de még ők sem válaszoltak.


A gyerekem testi épségégével szemben nem érdekel a kutyáé és ha ettől boldog leszel, odavágok neki, ha az kell, hogy megmentsem a gyerekem. Nem érdekel, mit gondolsz, itt nem a kutya a legfontosabb és ép eszű ember ezzel egyet ért, szerintem.

2021. ápr. 21. 10:34
 47/53 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk ha morog a kutya akkor megfogom a gyereket és felveszem, elviszem onnan. És már nem is kell verekedni. Nem azt mondtad hogy a szájából kellett kirangatni. Elég nagy különbség. Ez semmi másról nem szólt csak a te agressziódról. Amiket itt a kommentekben is nagyon szépen bebizonyitottal. Add vissza a kutyát, legközelebb úgy fogadj örökbe hogy előtte a gyereket is bemutatjatok neki, te meg keress fel egy pszichiátert.
2021. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor majd jelentkeznek, valószínűleg akad dolguk, maradj türelmes, reméljük a legjobbakat mindenkinek.
2021. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
65%
47-nél a pont
2021. ápr. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
89%

Mindig lepontoznak érte, de nem baj, leírom: ezért nem vállalok felnőtt kutyát a gyerekek mellé, csak kölyköt, akit kiskora óta én nevelek. Mert egyszerűen NEM lehet tudni, hogy egy ismeretlen előéletű kutya hogyan reagál a gyerekre. Lehet, hogy semmi baja vele, lehet, hogy megijed, ha a gyerek sikítva elkezd futni (akár nem is a kutya felé), és megtámadja.

Ez a szerencsétlen német juhász most került oda, esélyes, hogy csak nem tudja, hol a helye a falkában, és úgy érezte, az 1 éves gyereket maga mögé utasíthatja. De baszki, nem egy csivaváról beszélünk, ez bazi veszélyes. Én megértem, hogy a kérdező így nem akarja megtartani, de pont ezért mérlegelni kellett volna, hogy elhoz-e egy 5 éves kutyát, mert állítani bármit állíthat az előző gazdája. Sőt, a legjobb szándék ellenére se lehet biztos benne, hogy egy számára idegen gyereket sem fog megtámadni a kutya, még ha eddig tényleg gyerekek közt élt is.

Szeretem a nagytestű kutyákat, nálunk volt a családban gyerekek mellett német juhász, rottweiler, most menhelyi bull keverék van, de mindegyik kölyök kortól volt nálunk, és a gyerekekkel nőtt fel. Kutyás vagyok, és elég jól is értek a nevelésükhöz, de felnőtt kutyát gyerek mellé én tutira nem vállalnék be.

2021. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!