Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztőnek ez így jó...

Egy tenyésztőnek ez így jó levél? Vagy nem kellett volna rákérdezni az árra?

Figyelt kérdés

Ez van a levélben:

Kiskutya érdeklődés


Tisztelt X/Y és X/Y!

Érdeklődni szeretnék, hogy az "E" alomból melyik fekete fehér kutyus a kislány, és neki van-e már gazdija.

Illetve meg szeretném kérdezni hogy a kiskutyák hobbi célra mennyibe kerülnek.

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: X/Y


(X/Y az nevet jelöl)


"melyik fekete fehér kutyus a kislány"

Erre azért kérdeztem mert a tenyésztő a Facebook oldalán nem írta a képekhez hogy "boy 1, girl 3" vagy hasonló.


Ezt a levelet kedden küldtem. Nem így kellett volna írnom hogy még nem válaszolt?

Vagy csak nem nézte meg?

Egyébként Shadow of the Sheen Border collie kennel ha valaki érdekel.


Vagy csak én izgulok túl és majd válaszol? Vagy nem kellett volna megkérdeznem az árat?

Vagy esetleg az a gond hogy az izgalomtól a mondat végére pontot írtam kérdőjel helyett?😂

Esetleg az meg hogy nem írtam bemutatkozó részt? Úgy gondoltam hogyha a kiskutya még szabad akkor írnák bemutatkozó levelet. (Kutyás tapasztalat, mennyit foglalkoznék vele, miért ezt a kennelt választottuk stb.)


Kicsit (vagy nagyon) lehet túl izgulom de nagyon szimpatikus kennel és nem szeretném az első levelemmel elrontani a beszélgetést.


Ha ez számít: Így hogy meg csak ezt kérdeztem meg E-mailben írtam nem Messengeren. Ha elérhető meg a kiskutya és lefoglaljuk természetesen Messengeren folytatom vele a beszelgést.

Lehet hogy azért nem válaszoltak még mert az e-mailt nem annyira gyakran nézik?



2021. ápr. 29. 10:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
Én írtam volna bemutatkozást, a fajtamentés részére is így indítottam. De nem tudom, hogy te milyen okból nem kaptál még választ.
2021. ápr. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Nekem mindig azonnal írtak a tenyésztők, én messengeren írtam rájuk. Leírtam azt is hogy tartanám a kutyát, milyen foglalkozást tudnék biztosítani, milyen környezetbe kerülne stb. Szinte mindent. Én csak azt akartam tudni hogy adnának-e kutyát ilyen körülmények közé, ezt meg is írtam nekik, pár levélváltás után az árat is megkérdeztem. Mindig készséggel válaszoltak, nem várattak. A te leveled elég karcsú lett, nem írtál semmit arról milyen körülmények közé keresel kutyát, mit biztosítanál, lehet hogy elhamarkodottan ítéltek meg.
2021. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%
Ez így jó, csak a kérdőjel-pont a baj.
2021. ápr. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
76%
Lehet nem vette észre, messengeren könnyen elkeveredik az engedélykérések között, emalen pedig még esélytelenebb tapasztalataim szerint. Telefonálni érdemes. Teljesen normális hogy rákérdeztél az árra, hiszen ez is egy fontos részlete a dolognak. Semmit nem veszel meg úgy, hogy nem tudod mennyibe kerül. Nem kell izgulni, ő is csak egy ember. Első levélben még egyáltalán nem lényeges kilométereket írni, meg minden részletet kitárgyalni, mert ez csak akkor lesz lényeges, ha már deal van kilátásban. Meg majd úgyis rákérdez a krülményekre.
2021. ápr. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
67%
Még azt sem tudni lefoglalták e már, biztos nem az a baj, hogy nem írtál le egyből mindet 5 oldalon keresztül.
2021. ápr. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem korai első levélben leírni, milyen körülmények közé kerülne a kutya és mik a későbbi tervek. Nem kell ezt kisregényben ecsetelgetni, de sok kutyás hirdetés alatt látom közösségi oldalon, hogy kb. annyiban kimerül az érdeklődés, hogy mennyibe kerül, meg hogy "kell", meg ha nem írták oda a nemét, akkor arra rákérdeznek. Ezeket még egy menhely is szűri, nemhogy egy tenyésztő. Lehet, hogy ők nem emiatt nem válaszolnak, tényleg csak elsiklottak az e-mail fölött, de simán lehet, hogy elvárnák a jelentkezőtől, hogy tudatosabb legyen már első érdeklődésnél is, mert nekik sem mindegy, hova kerül a náluk született kölyök.
2021. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%

Hogy őszinte legyek, ha tenyésztő lennék, én sem venném annyira komoly jelentkezőnek, aki ilyen levelet ír. Az a gond, hogy egy tenyésztőt nagy eséllyel gyakran keresnek, hogy melyik kutyát lehet még elvinni, meg nekik azonnal kell stb. (gondolom te nem vagy ilyen). Sokan úgy gondolják, hogy olyan, mint egy állatkereskedés, vagy egy szaporítótelep, hogy azonnal adja a kutyát az első jelentkezőnek.

Egy tenyésztőnél, főleg ha már ismertebb sokan hónapokkal, lehet hogy van aki már évekkel a kiskutya születése előtt felveszi a kapcsolatot, ír bemutatkozást, és hogy majd valamikor szeretne kölyköt. Ha vannak komolynak tűnő jelentkezőim, akik már jóval előbb jelentkeztek, meg valaki annyit ír, hogy melyik kutya elvihető még az alomból, akkor én inkább azt választanám, aki már előre jelentkezett. Nem csak azért mert ő írt előbb, hanem azért is mert komolyabbnak tűnik, ha nem azonnal kell neki a kölyök, hanem tud várni. Persze ilyenkor is van kivétel, meg természetesen kikérdezi a tenyésztő, és meggyőződik arról, hogy tényleg jó helyre kerül-e a kutya.

Szóval egy tenyésztőnél, főleg ha már ismert előre vannak jelentkezők a kiskutyákra, mert kevés születik, és sokan szeretnének. Sok tenyésztő oda is írja a kölyökhöz, hogy opció, vagy valami hasonló, mert még nincs gazdája, de már valaki a születése előtt komolynak tűnően érdeklődött érte.


Ettől függetlenül illik visszaírni a tenyésztőnek, legalább annyit, hogy boccs, de nem adom. Magát a kennelt nem ismerem, de lehet, hogy van dolga a tenyésztőnek, várj még hátha.

2021. ápr. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%
ez egy tok korrekt level, nem csak egy siman odalokott "ara?" amiert panaszkodnak. kerdezo nyugi ne feszulj ra ennyire, nem kivegzesre mesz :D mindent teljesen jol csinaltal. sokan ugy csinalnak mintha a tenyesztok egy kulon kaszt lenne es csak akkor foglalkoznanak az emberrel, ha kulon kervennyt ir nekik. nem, ok is sima halandok, normalis emberek. nem kell felni toluk
2021. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
64%
Jézusom 7, nagyon átesel a ló túloldalára. Ez egy normális levél, a tenyésztők valószínűlek kitérnének a hitükből, ha ez lenne a legalacsonyabb szint ammiben írnak nekik. Ne veszítsd már el a fejedet. Nincsen semmi baj a levéllel.
2021. ápr. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Most jelenleg labradorunk van ő 4 éves előtte már voltak kutyáink. Egyáltalán nem lenne elhamarkodott mert 2019 decembere óta készülünk kutyát venni de meg voltak gondok azzal hogy melyik fajta és melyik kennel. A Shadow of the Sheen kennelre kb. Március elején találtam rá szimpatikus kennel és azóta figyelem a Facebook oldalát. Amikor megszülettek a kölykök akar legjobban elkezdtem figyelni az oldalt egy naponta kb. 3-szor felmentem az oldalra és néztem a képeket. Nem tudtam hogy mikor írják de ezen a héten kedden (amikor kitették egy hasonló kérdést) elhatároztam hogy írok nekik. És kb így ennyi.
2021. ápr. 29. 11:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!