Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyésztőnek ez így jó...

Egy tenyésztőnek ez így jó levél? Vagy nem kellett volna rákérdezni az árra?

Figyelt kérdés

Ez van a levélben:

Kiskutya érdeklődés


Tisztelt X/Y és X/Y!

Érdeklődni szeretnék, hogy az "E" alomból melyik fekete fehér kutyus a kislány, és neki van-e már gazdija.

Illetve meg szeretném kérdezni hogy a kiskutyák hobbi célra mennyibe kerülnek.

Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: X/Y


(X/Y az nevet jelöl)


"melyik fekete fehér kutyus a kislány"

Erre azért kérdeztem mert a tenyésztő a Facebook oldalán nem írta a képekhez hogy "boy 1, girl 3" vagy hasonló.


Ezt a levelet kedden küldtem. Nem így kellett volna írnom hogy még nem válaszolt?

Vagy csak nem nézte meg?

Egyébként Shadow of the Sheen Border collie kennel ha valaki érdekel.


Vagy csak én izgulok túl és majd válaszol? Vagy nem kellett volna megkérdeznem az árat?

Vagy esetleg az a gond hogy az izgalomtól a mondat végére pontot írtam kérdőjel helyett?😂

Esetleg az meg hogy nem írtam bemutatkozó részt? Úgy gondoltam hogyha a kiskutya még szabad akkor írnák bemutatkozó levelet. (Kutyás tapasztalat, mennyit foglalkoznék vele, miért ezt a kennelt választottuk stb.)


Kicsit (vagy nagyon) lehet túl izgulom de nagyon szimpatikus kennel és nem szeretném az első levelemmel elrontani a beszélgetést.


Ha ez számít: Így hogy meg csak ezt kérdeztem meg E-mailben írtam nem Messengeren. Ha elérhető meg a kiskutya és lefoglaljuk természetesen Messengeren folytatom vele a beszelgést.

Lehet hogy azért nem válaszoltak még mert az e-mailt nem annyira gyakran nézik?



2021. ápr. 29. 10:28
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Természetesen a fajtáról már rengeteget olvastam és nem kölyökkutyás cikket olvastam. (Nevelés, szocializálás, szoba tisztaság, stb.)
2021. ápr. 29. 11:07
 12/34 anonim ***** válasza:
92%
Én általában csak annyit írok, hogy szeretnék egy telefonszámot kérni. Sokkal jobban szeretem a telefonos egyeztetést, mert nem tud engem félreérteni, illetve azért a tenyésztőt is szeretném lecsekkolni, milyen. Ezt pedig szóban tudom megtenni.
2021. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%
Próbálj meg más platformon érdeklődni. Én úgy kérdeznék rá, hogy van-e még szabad kölyök és ha van milyen célra adná szánja eladni, mert te hobbira keresel. Nem kell regényt írni, de én biztos írnék pár mondatot magamról és arról milyen körülmények közé keresek kutyát. De ha már idősebbek a kölykök és a tenyésztő is szerintem ismert, akkor nem hiszem, hogy van szabad, de egy próbát megér. Nem tudom hány kutyával tenyésztenek, de lehet hogy fél vagy egy évet várnotok kell a kövi alomra.
2021. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
79%
"Egyáltalán nem lenne elhamarkodott mert 2019 decembere óta készülünk kutyát venni de meg voltak gondok azzal hogy melyik fajta és melyik kennel." - Ez oké, de ezt a tenyésztő nem fogja tudni. :-) Ha van telefonszámuk, hívd fel őket, és beszélj velük szóban. Hivatkozz arra, hogy írtál nekik, nem tudod, megkapták-e, és telefonban megbeszélhetitek a többit is, megtudod, hogy van-e szabad kiskutya, vagy tök fölöslegesen érdeklődsz, mert mind le van már foglalva régóta, és várnotok kell egy következő alomra.
2021. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%
Most amúgy ránéztem a weboldalukra, ott az van, hogy jelenleg nincs elérhető kiskutyájuk.
2021. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
82%

Ezt nekik is leírhatnád.:)

Mellette, hogy kik vagytok, mivel foglalkoztok, hol lenne tartva a kutya, lenne-e mellette más állat, volt-e előtte kutyátok, vannak-e gyermekek vagy idősek a családba, miért ezt a fajtát választottátok, milyen tulajdonságú egyedet szeretnétek, és ilyenek.

A tenyésztők annyi levelet kapnak, hogy azt átnyálazni is nehéz, nem hogy elolvasni, majd válaszolni rá.

Van egy kulcs, hogy biztosan válaszoljon, méghozzá a nyitottság, és az előre gondolkodás.

Sok sikert!

2021. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
88%
Ha terelő vizsgára felkészítő tenyésztő, akkor ne csodálkozz, hogy még nem tudott válaszolni a leveledre. Nem néztem az oldalukat, de hidd el egy nívós tenyésztőnek egy nap van bőven munkája, és tippem szerint bőven kapnak email-t is, amire emiatt lassabban válaszolnak, ha egyedül van a tenyésztő akkor meg pláne. Türelem.
2021. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
45%

Nehogy már egy teljes önéletrajzot írassatok le vele..

A tenyésztők is emberek.Nyugodtan írj rá mint bárki másra,kérdezd meg,hogy van-e még egyáltalán foglalható vagy eladó kutyája,és mond el a fentiek szerint,hogy érdekel a fekete-fehér.

Ha van vagy az érdekelt megvan még neki fog jelezni,és onnantól kérdezheted a dolgokat amiket nem írt még le róla.Szuka? Mennyi idős? Szerződést ad-e mellé,s ha igen milyet/mire vonatkozót? Hobbi célra melyik kölyköt ajánlja?

Majd kérdez ő vissza arra amire kíváncsi.

Beszélgetni kell velük is,hát nem a jézuskától kéred az ajándékod vagy a főnöködtől a béremelést..kutyát vásárolnál,vevő vagy.Érdeklődj és természetesen ha ajánlott kutyát vagy amit meg szeretnél venni az árat is megkérdezheted,nem tabu.Tudnod kell mennyi az adott kölyök.

(150-200 ezer körül gondolkodj,ennyi átlagban egy tenyésztős kutya)

Ha nem felel meg az ár nem beszélgettek feleslegesen.


Annyi,hogy legközelebb ne kislányt írj,arra én pl allergiás vagyok,komolytalan.

A lány kutya az szuka,a fiú kan.

2021. ápr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%
Én is megnéztem! Az E alom tervezett alom,nem a jelenlegi alom.
2021. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
88%
A kép csak illusztráció a jelenlegi alomnál, de a tetején írva van, hogy jelenleg nincs elérhető kiskutya.
2021. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!