Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szájkosár van rajta sétálta...

Ha szájkosár van rajta sétáltathatok póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Ugye azért kötelező a póráz hogy nehogy megharapjon valakit a kutya. Bár eleve nem értem miért jobb amikor egy 50 kilós kutya összevissza húzza a gazdáját flexin, mindenkihez odaront stb, mint az, hogy egy jól nevelt kutya normálisan sétál utánam pl egy mezős részen. Rengeteg beszámoló van pórázas harapásról támadásról is.

Szájkosárba meg ki van zárva hogy bárkinek sérülést okozzon eleve. Még nem kötöttek belém emiatt, mivel szocializált engedelmes kutyám van, de van pl az a videó, hogy egy teljesen kihalt vidéki helyen fegyverrel meg kutya lelövéssel fenyegetőzik egy csávó, szóval ezt szeretném megelózni, hogy valaki kötözködjön emiatt. Nyilván a belvárosi utca közepén neg ilyen helyeken nem engeden el sose egyébként se.

Ez működhet szerintetek?



2021. máj. 14. 18:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
15%
Nem harapos a kutyad ... ha tevedek, bocs :) A kutya ugat es harap ... mit csinalna mast? :) Ugprjon tuzkarikan? :D
2021. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy csak a nagy mozgásigényű kutyáknak járna a fárasztás. De nem láttam még pórázon lefárasztott németjuhászt se.

Légyszi olyan ne kommenteljen akinek nincs kutyája, és azt hiszi hogy a séta annyi, hogy rángatom magam után egy kötélen fél órát a kutyám és elfárad.

2021. máj. 14. 21:12
 23/47 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem, egy mozgásigényes kutyával akár több órát is menni kell egy nap, és foglalkozni kell vele. Minek van kutyád, ha le akarod spórolni az együtt töltött időt azzal, hogy elengeded pórázról? Gáz....
2021. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, nem vagy képben... ez gáz...
2021. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim válasza:
59%
Kedves Kérdező! Az utca embere lehet, hogy valóban megijed egy szabadon lévő kutyáról, akkor is, ha az jólnevelt. :/
2021. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
84%
Ha velem szemben jönne egy póráz nélküli, szájkosaras kutya, akkor tartanék tőle, mert féltételezném, hogy agresszív, ha szájkosár kellett rá. Ha szájkosár nélkül jönne egy kutya, póráz nélkül, nem is érdekelne.
2021. máj. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
66%

"Hát nem, egy mozgásigényes kutyával akár több órát is menni kell egy nap, és foglalkozni kell vele. Minek van kutyád, ha le akarod spórolni az együtt töltött időt azzal, hogy elengeded pórázról? Gáz...."


12 kmet sétáltam ma a kutyámmal 20 méteres pórázon, erdőben e közben voltak feladatok,de ugye futni nem sokat tudott. kb 3 óra alatt tettük meg Nem fáradt el. Igazából sétában a kutyák nem fáradnak el igazán. Max ha egész nap mennénk,de néhány óra az semmi,sétálva pórázon.


Viszont ha elvan engedve pl a parkban ahol futhat akkor 1,5 óra alatt kifárad teljesen.


Nem a vele együtt eltöltött időt akarom le spórolni,hanem hogy elfáradjon.

Muszáj nekik a mozgás,intenzív fárasztás,nem lehet mindig csak sétálni.


Csak sétában az 6 kgos kutyám sem fárad el.

2021. máj. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
34%
27-es, az ilyen kutyáknak találták ki a komplex feladatokat, neki akkor nem sétálni meg túrázni kell, hanem valami összetettebb foglalkozás rendszeresen. Agility, dog dancing, szimatsuli, flyball, hard dog race, keresés, vannak kutyák, akikkel rágcsálóirtást végeznek... stb. Hagyni a kutyát póráz nélkül rohangálni, amerre a feje viszi, nem fárasztás.
2021. máj. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
59%

#28 egy hosszú kergetőzést a többi kutyával semmi sem tudja kiváltani. Mindig hulla fáradtak utána. Ehhez persze póráz nélkül kell lenniük.


Arról nem is beszélve, hogy egy dolgozó embernek nincs mindennap ideje a kutyát agilityre meg ilyesmire vinni, már pedig sok kutya napi fárasztást igényel. Nem tudom miért is zavar bárkit egy póráz nélküli jól nevelt kutya?


Nem fog odamenni senkihez, nem fog megtámadni senkit, nem fog kirohanni az útra (hacsak be nem csapódik egy meteorit a parkba :D) csak játszik egy jót a többi kutyával.

2021. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
66%

Ja ha szaglászik,rohangál a bot után amit eldobok,meg játszik a másik kutyámmal az ész nélküli rohangálás számít??? :O nem tudtam..koszi..


Egyébként nagyon messzire sosem megy.. max 50-60 méter. messzebbre nem is engedem.


Járunk kutyasuliba egyébként. Nekem más foglalkozásra nincs pénzem. Sajnos nagyon megérezzük a vírus okozta pénztelenséget,nincs annyi vendég.


Én nem tudok futni,gyerekkori sérülés miatt,így az agility,hard dog race full off.


labda nem érdekli így flyball megint off


rágcsáló irtás :D hát még a legyet sem öli meg ami basztatja fél óráig :D annyira jó indulatú. Másfelől félnék a fertőzés veszélytől.


szimatos dolog jó lenne,de ez megint plusz foglalkozás,ami plusz idő és pénz,most nem fér bele.

2021. máj. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!