Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szájkosár van rajta sétálta...

Ha szájkosár van rajta sétáltathatok póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Ugye azért kötelező a póráz hogy nehogy megharapjon valakit a kutya. Bár eleve nem értem miért jobb amikor egy 50 kilós kutya összevissza húzza a gazdáját flexin, mindenkihez odaront stb, mint az, hogy egy jól nevelt kutya normálisan sétál utánam pl egy mezős részen. Rengeteg beszámoló van pórázas harapásról támadásról is.

Szájkosárba meg ki van zárva hogy bárkinek sérülést okozzon eleve. Még nem kötöttek belém emiatt, mivel szocializált engedelmes kutyám van, de van pl az a videó, hogy egy teljesen kihalt vidéki helyen fegyverrel meg kutya lelövéssel fenyegetőzik egy csávó, szóval ezt szeretném megelózni, hogy valaki kötözködjön emiatt. Nyilván a belvárosi utca közepén neg ilyen helyeken nem engeden el sose egyébként se.

Ez működhet szerintetek?



2021. máj. 14. 18:18
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
29%

Minden nap eleve nem lehet agilityre vinni a kutyát,mert kicsinálja az izületeit.


Heti 2-3 alkalommal,meg pont utána fog lefáradni. és a maradék többi napon? :D

2021. máj. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
27%

"Arról nem is beszélve, hogy egy dolgozó embernek nincs mindennap ideje a kutyát agilityre meg ilyesmire vinni, már pedig sok kutya napi fárasztást igényel. "


Olyan kutyát kell tartani, amit a szabályok betartása mellett is le tudsz fárasztani. Felénk sok neveletlen póráz nélküli (vagy flexis, ugyanaz, mint póráz nélkül, én nem szeretem) kutya van, arra nem gondolnak a gazdáik, hogy esetleg más kutya, akihez odaengedik, nem akar feltétlenül barátkozni, csak pont ott mennek el, arra vezet a járda. De simán ráengedik a kutyáikat sérült, bekötött lábú, tölcséres kutyára is. Láttam már autóúton is átszaladni póráz nélküli kutyát többször is.

2021. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
40%
A szimatos dolgot otthon is el lehet kezdeni, egy szimatszőnyeg vagy szimatolós műanyag interaktív játék nem nagy kiadás, de akár magad is varrhatsz ilyesmit. Sokszor egy ilyen jellegű fárasztás hatékonyabban fárasztja a kutyát, mint a szaladgálás.
2021. máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
40%

Még mindig nem megy át az infó, hogy az emberek a magasabbrendű lények, nem az állatok. Ilyen világban élünk, ez van. Lehet, hogy van másik világ is, ahol fordítva van.

Így ha az az előírás, hogy közterületen legyen a kutya pórázon, akkor azt be kell tartani. Van oka annak, hogy pórázon kell vezetni az állatokat. Ennek több oka van, utána lehet nézni, józan ésszel rá lehet jönni, minden napi életben lehet tapasztalni. Leírtuk többen is, hogy még a RENDKÍVÜL fegyelmezett rendőrkutyák is alapértelmezetten pórázon vannak. Az emberek között sokan félnek a kutyáktól. Kicsi (totyogó) gyerekek a póráz nélküli "szuperfegyelmezett, engedelmes, stb.stb.stb." kutyák miatt ne sétáljanak? Most néztem meg egy filmet a Netflixen "Állatok az első világháborúban" címmel. Nagyon megható fényképek és filmek vannak arról, hogy kutyákat hogyan használtak a háborúban, milyen hasznosak voltak és hogy mennyi szeretetet adtak és kaptak. De a filmben egyszer sem hangzott el, hogy az emberek voltak a kutyákért. Nem. A kutyák voltak az emberekért. És ezt valahogy egyre többen felejtik el.

2021. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
47%
A mini lakótelepen, ahol lakom, van egy lány, gyönyörű, okos, fegyelmezett kutyája van, jártak oviba, suliba, stb. Az elmúlt két éjszaka (éjjel 2 magasságában) találkoztam velük, a kutya pórázon volt. Minden további nélkül lehetett volna póráz nélkül, kutya nem járkál ilyenkor a telepen (vagyis ezek szerint de), de a lánynak esze ágában sem volt levenni a kutyát a pórázról. Legközelebb lehet megkérdezem, hogy miért csinálja ezt. (Miért tartja be a szabályt? Ki kényszeríti rá?)
2021. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
69%

Egy fém szájkosárral elég brutál sérülést tud okozni egy kutya, ha rájön hogyan kell. Egyrészt.


Másrészt ha odamegy egy másik kutyához, mert ugye póráz nincs rajta, csak kosár, még meg se tudná magát védeni, ha a másik kutya agresszívan lépne fel.


Harmadrészt egy kutya mindig kutya marad, és nincs olyan hogy 100%os kontroll, vagy 100% behívhatóság. Minap egy nagy város spárjának a parkolójában ücsörgött egy mezei nyúl. Hogyan került oda fene se tudja, de a póráz nélkül sétáltatott, addig gyönyörűen láb mellett haladó németjuhász úgy hagyta ott a gazdáját mint a sicc.

2021. máj. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
41%
Igen. És erre írják az okosok, hogy az ő kutyájuk 100 százalékig megbízható, behívható, stb. A nagy frászt. Még az emberek is állatok, szó szerint állatok vagyunk. Ha vmi váratlan, mondjuk nagyon ijesztő dolog történik, megnézném, hogy ki hogyan viselkedik.
2021. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
24%

Hát,te biztosan állat vagy én maradnék ember.Kössz.. :D

Akinek behívható a kutyája sem kellene,hogy elengedje.De elengedik.

Engem nem zavar.Nemrég voltam a ligetben ott sem volt sem kicsin sem nagyon semmi.Kisbabával mentem,ráadásul elég illatozó étellel a táskában,egyik kezemben lógott a szatyor.Még így sem jött oda egy kutya sem,elmentek mellettük,ha oda is néztek vagy hozzánk indultak szólt a gazdi és mentek tovább.


Na most..ha valaki úgy érzi,hogy meg tud előzni egy balesetet minden esetben legyen,engedje el a kutyáját.Nekünk gyalogosoknak is oda kell figyelni.Az autó is elüthetne mégsem hajtott még át rajtam senki.Ugyan ilyen alapon egy kutya is megtámadhatna,de még sosem történt meg.És a fővárosban nem is hiszem,hogy meg fog.(remélem :D)


Engem megoszt kissé ez a kérdés,de inkább hajlok afelé,hogy parkokban,szabad nyílt téren had engedjék el a kutyások a kutyákat.Had mozogjanak a kutyák is a friss levegőn ha azzal nem zavarnak senkit és semmit mit számít..

Utcán már inkább legyen megkötve,az a kutya érdeke is.Ha megijed kiszalad az útra.

2021. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
55%

Az hadd, két d-vel. Látod, intelligens állat vagyok.

"Az emberfélék vagy hominidák (Hominidae) a főemlősök egyik családja, amelynek ma élő tagjai egyrészt az emberi nem (Homo), másrészt a csimpánz, a gorilla és az orangután."

"Nincsenek tisztázva az emberfélékhez tartozás pontos kritériumai, de a család általában olyan fajokat foglal magába, melyek DNS-e legalább 97%-ban egyezik a modern emberével,"

[link]

Szóval kicsikém, 97 százalékban te is majom vagy, de nyugalom, a legjobb fajtából.

2021. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
27%
És majd ha a te kisbabád félni fog a kutyáktól és leteszed a földre, mert már tanulgat járni és jön egy póráz nélküli kutya, akkor lehet, hogy revideálod ezt a nézetedet. (Az én nagyobb gyerekem kutyától is, lótól is fél(t) úgy, hogy SOHA semmilyen atrocitás nem érte ezekkel az állatokkal kapcsolatban.)
2021. máj. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!