Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szájkosár van rajta sétálta...

Ha szájkosár van rajta sétáltathatok póráz nélkül?

Figyelt kérdés

Ugye azért kötelező a póráz hogy nehogy megharapjon valakit a kutya. Bár eleve nem értem miért jobb amikor egy 50 kilós kutya összevissza húzza a gazdáját flexin, mindenkihez odaront stb, mint az, hogy egy jól nevelt kutya normálisan sétál utánam pl egy mezős részen. Rengeteg beszámoló van pórázas harapásról támadásról is.

Szájkosárba meg ki van zárva hogy bárkinek sérülést okozzon eleve. Még nem kötöttek belém emiatt, mivel szocializált engedelmes kutyám van, de van pl az a videó, hogy egy teljesen kihalt vidéki helyen fegyverrel meg kutya lelövéssel fenyegetőzik egy csávó, szóval ezt szeretném megelózni, hogy valaki kötözködjön emiatt. Nyilván a belvárosi utca közepén neg ilyen helyeken nem engeden el sose egyébként se.

Ez működhet szerintetek?



2021. máj. 14. 18:18
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
21%

40. Pont azért félt tőlük, mert belétápláltad és nem ismerte őket. Kiskoromban én is féltem a kutyáktól és lovaktól. Azt hittem, ha a kutya szemébe nézel biztos megtámad, ha a ló mögé mész biztos megrúg. Mert nem tanítottak meg ezeknek az állatoknak a testbeszédére, természetére és gondolták, hogy azzal jót tesznek, hogy csak annyit mondanak, hogy ne menjek a közelükbe. Emlékszem nem mertem a járdán menni, mert annyira féltem a kutyáktól, és még amikor beszélték mellettem, hogy nem baj, jól teszi hogy fél... na aztán segített... Ez odáig ment, hogy ha megláttam az utcán hazafele menet egy kóborkutyát teljesen bepánikoltam.

Ma már szeretem mindkettőt.

2021. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
79%

Haha, hogy sejtettem, hogy ilyen szöveg lesz... Így lenne lottó ötösöm.

Kérlek szépen, kb. 6 hónapos volt, amikor már látszott, hogy fél a kutyától. Történetesen ült a babakocsiban (igen, már 6 hónaposan tudott ülni) és köze nem volt a kutyához, nem került közel hozzá, nem jött oda a kutya, stb. De látszott, hogy rohadtul fél. Én soha nem erősítettem meg ezt a félelmét semmivel. Mostanra (már felnőtt) elég jól kinőtte a dolgot.

Lóval meg úgy volt, hogy kb. 10 éves volt, elmentünk lovagolni, mert mondták, hogy jó lenne neki szorongásra. Életében akkor látott közelről lovat. Én nagyon lelkes voltam, egy ilyen kicsit elhanyagolt, de nagyon vidám tanyára mentünk. Sok-sok állat volt, jó volt a hangulat. Felült a lóra, na akkor is láttam, hogy vmi nagyon nem stimmel. Mikor leszállt, mondta, hogy ő ezt többet nem szeretné. Mivel nem is volt rá pénzem (csak reméltem, hogy valahogy összekaparom), ezért el kellett ezt engednem. A lótól még most is fél, de férfiasan bevallja, hogy ez így van. :)

2021. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen oké a gyereked amúgy?
2021. máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon érzékeny (persze ezt tagadja, mert fiúnál/férfinél ez gáz), de igen. Rendben van. Teljesen oké ember meg szerintem nincs.
2021. máj. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
0%
Tehát nem átlagos. A kivétel erősíti a szabályt.
2021. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
69%

A kivétel erősíti a szabályt nem ezt jelenti, amilyen értelemben használod.


Mellesleg az én kutyámra támadott már rá póráz nélküli kutya.

2021. máj. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
32%

45

Bocsi, de ezt mire írtad?

2021. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!