Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy ivaros szuka kutyám, kertes házban, kennelben van tartva, minden nap sétáltatva van, de nem is ez a lényeg. Körülbelül egy hónapja tüzelt, a szomszédunk kutyái pedig délelőtt egész nap kint vannak. Mondtam a kedves szomszédomnak, hogy tüzel a kutyám legalább arra a 3 hétre zárja be őket, vagy legyenek pórázon a kutyák, mivel szétszedték a kerítést, leszakították az ereszcsatornát, stb. Mivel szerencsére időben észrevettem, hogy a kennel körül (ami a kertben van) ólálkodnak ezért bevittem a lakásba és bent tartottam, viszont néha ki kellett vinnem pisilni stb. Délutánonként vittem sétálni, akkor már nem voltak kint a kutyák (azt hittem). Igy bátorkodtam kiengedni őt a kennelbe. Hál' istennek délután is kint voltak a kutyák és 5 perc alatt (szó szerint) szétszedték a kennelt és bementek a szukámhoz. Többszöri kérelmemre se zárta be a szomszéd a kutyáit, igy szinte állandóan kint volt. Mivel naponta 5-6 alkalommal kiengedtem 5-5 percekre sajnos megtörtént aminek nem kellett volna megtörténnie, sikerült 5 perc alatt megtermékenyíteni a szukámat. Mivel senki sem volt biztos benne, hogy tényleg sikerült e, kihívtam az állatorvost, beadattam neki egy injekciót ami elveteti a kiskutyákat, vagyis mielőtt megtermékenyítené a petesejtet a sperma. Nem letthatásos az injekció. Tehát most van egy vemhes szukám aki a szomszédom felelőtlenül tartott kutyái miatt lett vemhes.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hiába szólok neki nem zárja be a kutyákat amik egyébként nem egyszer támadtak már más kutyákra (köztük az enyémre is), és emberekre is, bejönnek a kertembe, a házamba is bemennek ameddig nyitva hagyom az ajtót hogy behozzam a kutyámat és bepiszkítanak a lakásba.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 6. 19:44
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező is hibás. Ivaros kan kutyának nem akadály egy 1,5 méter magas kerítés, ha tüzelő szuka van a túloldalon. Ha valaki hivatalosan tenyésztő, az még jobban odafigyel tüzeléskor, mert nem akarja rontani a vérvonalat besikerült almokkal.
2021. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
77%

40, persze hogy lehet ivaros kutyát tartani, csak akkor fogadja el hogy vannak még hozzá hasonló felelőtlen emberek is akik szintén ivarosan tartják az állataikat, aztán lehet hogy lesznek kicsik. Ez ilyen. Ha nem képes ivartalanítani a kutyája érdekében akkor ne másokra panaszkodjon amiért azok szintén nem gazdinak való emberek (hogy szépen fogalmazzak) és szintén nem megfelelően tartják az állataikat.

Akkor szépen fogadja el hogy ez van, és ebben a saját felelőssége is benne van.

Ha ivartalan lenne a kutyája, akkor nem lenne ilyen gondja, nem akarnának hozzájuk átmenni a szomszéd kutyái, őket nem érintené hogy a szomszéd szar gazdi.

2021. júl. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
100%

"Nehogy már a kérdező legyen a hibás, amiért tüzel a kutyája a szomszéd meg nem tudja benntartani a saját kutyáit a telkén."


Oké,és mi van akkor,ha kóbor kutya ment volna be? Azért kit okolnál a kóbor kutya lenne a hibás?

Senki nem mondta amúgy sem,hogy CSAK ő a hibás.Mindkét fél,mindkét félnek réges rég meg kellett volna járni az állatorvost egy ivartalanításért.Mert ez nem kötelesség,ez felelősség kérdése.


Ha tüzel a szukád és kint hagyod egy olyan kennelbe amibe simán bejut egy kutya akár a szomszédé akár a környék kóbor kutyája csinálja fel a tiédet a te hibád,nem másé elsősorban.Nem mondta senki,hogy tegyél ki céltáblának egy ivaros tüzelő szukát.KB kikiáltottad a környék összes kanjának 20-22 napra,hogy megtermékenyíthető a kutyád.

És kapva kaptak is az alkalmon.Kerítés pedig mindkettőtök felelőssége hiszen a két ház közt egyetlen kerítés húzódik az választja el a 2 házat.Mindkettőtöknek meg kellett volna erősíteni.


Tény és való,hogy a kan kutyákat is be lehetett volna valahová zárni,meg lehetett volna kötni,vagy eleve ki lehetett volna ivartalanítani.

De,ha te sem voltál képes orvoshoz fordulni hogy megelőzd a problémát és rendes zárt helyet sem biztosítottál az állatodnak akkor tudjál rá.A te gondod nem az övé.

2021. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan azt írjátok le, hogy én ezt meg azt várok el másoktól én meg közben sehol semmi. Az egyetlen amit elvártam volna, hogy normális, emberekhez méltó válaszokat kapjak. Igen, értettem, hogyha nem szeretnék kiskutyákat akkor ivartalanítsam ki a kutyámat, de ezt miért nem lehet normálisan leírni? Ausztriában dolgozok jelenleg és itt akárkitől megkérdeztem, hogy ők ilyenkor mit csinálnának egy sem olyan volt, hogy te "idióta" meg "gyökér", pedig ők is emberek, közülük is mondták ivartalanitás, viszont mindezt normálisan. A magyar mentalitású emberek miért nem ilyenek? Miért nem tudtok normálisan válaszolni?


Továbbá folytatnám azzal, hogy jövőre szerettem volna egy fajtatiszta almot, törzskönyves kantól (a szukám is törzskönyves) és megtartani belőle egy kisfiút. Utána szerettem volna ivartalanitani.

A másik, hogy nem közvetlen szomszéd, nem a kertjéből jött át az enyémbe, hanem az utcán kóborolnak. 6 ivaros kan kutya, ebből 3 harap, a többi csak rádmegy. Ha még kóbor kutya is lett volna az én telkemen akkor nem hibáztatom a kutyát MIVEL SOSEM A KUTYA HIBÁJA. Ez ösztön.

Folytatom, nem tartom magam felelősségmentesnek, ugyanúgy tudom, hogy az én hibám is. Elvégre hogy merészeltem a saját kertembe kiengedni a saját kutyámat mikor tüzel. Lehetett volna neki alom, mint a macskáknál. Pár hét alatt (amikor már újra kint lehet) biztos megtanulta volna hogy ne össze vissza pisiljen meg kakiljon hanem az alomra.


Most pedig várom az újabb jellemzőket (undoritó szaporitó :)

2021. júl. 11. 18:31
 45/48 anonim ***** válasza:
81%

Na ez is érdekes. Pontosan tudod hogy szaporítani készültél, mégis meg akartad tenni. (Sokan egyszerűen hülyék és nem értik hogy "há' de mérne' lehetne a Buksi anya" de nálad nem erről van szó, te pontosan tudod a szaporítás és a tenyésztés között a különbséget.)

Ha kiváltassz egy kennelnevet és mindent beszerzel amit a törvény előír hogy lehozhass almot, plusz megcsináltatod a szűréseket és az összes genetikai tesztet a szülőknél, az tök okés, de ha ezek hiányoznak, az szaporítás, akármennyire is sérti a szó az egódat.

2021. júl. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
77%

Szóval így is úgy is szaporítottál volna.Azért mert van törzskönyve a kutyádnak még nem leszel jobb egy szaporítótól ha befedezteted.

Meg akarsz tartani egy kölyköt,oké,de a többi X kölyök?

Eladni,elajándékozni,ja..


Törzskönyvet akkor sem kérhetsz ki rájuk mert nincs kenneled,nincs mire kiadni.-> szaporító.

Nincs törzskönyve a kiskutyáknak,tehát nem fajtatiszták,hanem fajtajellegűek.-> szaporító!

Nincs célja a tenyésztésnek.Akarsz magadnak még egy kutyát,meg ha már ott vagy van rajta nyereséged is.-> SZAPORÍTÓ!


Mielőtt még írnád,hogy akkor nyitsz kennelt..

-Pénzbe kerül kiváltani a kennel nevet

-Tenyész szemlésnek kell lennie a szukának és a lányoknak is.Pénz

-Állatorvossal szűretni kell a kutyát,és megnézni egyáltalán alkalmas-e arra,hogy anyaállat vagy örökítő kan legyen.PÉNZ.

-Ultrahangos vizsgálattal és leletekkel (pénz..) mehetsz a Meoeszbe,hogy előre elkezdjenek törzskönyvet kiírni.6000ft/kutya,egyre nem kérhetsz.Vagy mindre vagy egyre se.


Mire mindent úgy csinálsz ahogy kell elköltötted egy előnevelt 10-12 hetes kiskutya árát.

Ugyanis mindezek felett még nem láttad el az anya kutyát nagyon jó táppal a vemhesség alatt és után,nem vizsgáltattad és oltottad a kölyköket az eladhatóságukig (MINIMUM 8 HETES KORIG VELED KELL LENNIÜK! Az 2 oltás,1 féreg hajtás minimum.),és illik legalább azt bechipelni amelyiket megtartod.


Nem minden olyan pofon egyszerű és hanyag dolog mint ahogy az sok ember fejecskéjében lejátszódik.

"majd a fifit felcsinálja a bodri,lesz sok kiskutya,egyet megtartok a többit vigye aki akarja."

2021. júl. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
69%
a szukának és a kannak is*
2021. júl. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
75%
Ne szaporíts, így is tele vannak a menhelyek, fajtamentések gazdikereső kutyákkal, és még fajtatiszta jellegű is sok van. Aki kutyát akar, talál.
2021. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!