Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ilyenkor a teendő?

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne, hogy mi van akkor, ha van egy ivaros szuka kutyám, kertes házban, kennelben van tartva, minden nap sétáltatva van, de nem is ez a lényeg. Körülbelül egy hónapja tüzelt, a szomszédunk kutyái pedig délelőtt egész nap kint vannak. Mondtam a kedves szomszédomnak, hogy tüzel a kutyám legalább arra a 3 hétre zárja be őket, vagy legyenek pórázon a kutyák, mivel szétszedték a kerítést, leszakították az ereszcsatornát, stb. Mivel szerencsére időben észrevettem, hogy a kennel körül (ami a kertben van) ólálkodnak ezért bevittem a lakásba és bent tartottam, viszont néha ki kellett vinnem pisilni stb. Délutánonként vittem sétálni, akkor már nem voltak kint a kutyák (azt hittem). Igy bátorkodtam kiengedni őt a kennelbe. Hál' istennek délután is kint voltak a kutyák és 5 perc alatt (szó szerint) szétszedték a kennelt és bementek a szukámhoz. Többszöri kérelmemre se zárta be a szomszéd a kutyáit, igy szinte állandóan kint volt. Mivel naponta 5-6 alkalommal kiengedtem 5-5 percekre sajnos megtörtént aminek nem kellett volna megtörténnie, sikerült 5 perc alatt megtermékenyíteni a szukámat. Mivel senki sem volt biztos benne, hogy tényleg sikerült e, kihívtam az állatorvost, beadattam neki egy injekciót ami elveteti a kiskutyákat, vagyis mielőtt megtermékenyítené a petesejtet a sperma. Nem letthatásos az injekció. Tehát most van egy vemhes szukám aki a szomszédom felelőtlenül tartott kutyái miatt lett vemhes.

Ilyenkor mit lehet tenni? Hiába szólok neki nem zárja be a kutyákat amik egyébként nem egyszer támadtak már más kutyákra (köztük az enyémre is), és emberekre is, bejönnek a kertembe, a házamba is bemennek ameddig nyitva hagyom az ajtót hogy behozzam a kutyámat és bepiszkítanak a lakásba.


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. júl. 6. 19:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
71%
De a kicsiket SEMMIKÉPP ne add be menhelyre.. Inkább fajtamentés, ha nem keverék a kutyád vagy valami, csak menhelyet ne
2021. júl. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
59%

Neked semmi közöd ahhoz,hogy ő mit csinál a kutyáival,főleg hogy a probléma ami TÉGED érint BELŐLED indul ki.

Ha a TE szukád tüzel természetesen a kan kutyák HOZZÁD akarnak majd bemenni.


Ha nem akarod kiivartalanítani ez van,tanulsz belőle.Mindenki a saját kárán tanul.Ha majd fellép valami vemhességi vagy ellési komplikáció remélem el tudsz számolni a saját bűntudatoddal,mert vagy nem veszed észre időben és bele hal vagy érkezik segítség,de minimum traumái lesznek az elvesztett kiskutyák és az ért testi kár miatt.

Ja és remélem fizetni is tudsz mindent! Ha időben jön az orvos és van komplikáció az császármetszés lesz.súlytól függően 10kg/20.000 forint körül van. A kiskutyák is fognak ám pénzt vinni,nehogy azt hidd,hogy ellátatlan,fiatal kutyát csak úgy elvisznek.Ingyen is alig,nehogy beteg legyen.

10-12 hetes korig az anyjukkal kell,hogy maradjanak.Addig MINDEN EGYES KISKUTYÁRA ki KELL adnod 3 oltásnyi pénzt (darabja 5.000-8.000ft),és illene chipelni is őket.De ha az utóbbit nem teszed meg akkor is kölyök tápot venned kell nekik 6-8 hetes kor után.

Féregtelenítened is kell,mert féregtelenített kutyát nem visznek,oltottat végképp nem nehogy náluk haljon meg.

És persze az anya kutya etetési igénye nőni fog a vemhesség ideje alatt,utána a kölykök etetésén teljesen kimerül az ásványi anyag készlete tehát egy ellés utáni táp fog kelleni amiben sok a vitamin.

2021. júl. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
85%
A te szukád tüzel azért te vagy a felelős nem más. Nem zárathatod be senkivel a kutyáját mert a tied tüzel. Ahogy írták nem körülötted forog a világ ivartalanítsd ki és ez a probléma megoldva. Jah hogy nem akarod? Akkor tartsd bent a házba mikor tüzel és pórázon pisiltesd. A kan kutyát kb sehogy nem fogod tudni megakadályozni hogy bemenjen hozzád ha érzi a szukát. Azt megértem és jogos hogy a gazda ne hagyja kóborolni a kutyáját főleg ha bánt másokat de a sajátodért te vagy felelős nem más. Én se zárnám be ha a szomszédod lennék nem érdekel oldd meg.
2021. júl. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
42%
Amikor bent vannak a kertedben fogod, kihívod a gyepmestert, köteles kimenni és elvinni őket.
2021. júl. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
83%
Az igaz, hogy a te szukád tüzelt, és ha nem akarsz kölyköket, akkor ebben az időszakban fokozottan kell figyelni és elzárni kanoktól, vagy ivartalanítani, de nem vagy úgymond hibás törvényileg, ha a te kertedbe jöttek be idegen kutyák, és a szomszéd kerítése volt a rossz. Mindenki felelőssége olyan kerítést csinálni, amin a kutya nem megy ki. Ivartalanítani nem kötelező, és a történetből gondolom, hogy a szomszéd de ivartalanitotta a kutyáit. Annyit tudsz tenni, hogy szólsz a szomszédnak, hogy akkor szálljon be a plusz költségekbe, mert az ő kutyája is benne volt a buliban, ha rendes, akkor segít. Ha nem, akkor egyedül kell megoldanod, segítségre nem kötelezheted szerintem a szomszédot, viszont akkor vállald a felelősséget a helyzetért, több élelmet adj a szukának vemhesség és szoptatás alatt, a kiskutyáknak is amint megszületnek azonnal mehet nekik a pót etetés is, mert lehet hogy nem lesz elég teje az anyának, ami csak úgy derül ki, hogy a kicsiket cumisüvegezteted, biztos lesz köztük olyan, aki éhes maradt. Aztán amint eljön az idő, minimum(!) 8 hetesen, akkor felelős gazdikat keresel (vagy előbb és addig foglalod nekik), és szerződéssel adod a kutyákat, feregtelenítve, első oltással stb.
2021. júl. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
78%

Az a teendo, hogy a kutyadat ivartalanitod, szomszedot jegyzonel jelented a tamadasok miatt.

Viszont a tuzelo kutyad a te felelosseged, ne masokat basztassal mar evente ketszer innentol kezdve, mert tuzel, komolyan mondom, nem hiszlek el.

Egyebkent en nem varok a csodara, ha rossz a kerites, megcsinaltatom, ennyire egyszeru, es akkor nem tud bejonni idegen kutya. Nem tudom, ez miert nem jutott eszedbe eddig.

2021. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:
Az én kerítésem. És meg lett azonnal csinálva de ha 5 percenként szétszedik akkor 5 percenként megyek ki megcsinálni :)
2021. júl. 6. 21:24
 18/48 anonim ***** válasza:
91%

Vedd fel, hogy az utcán vannak és jelentsd a jegyzőnél. Szerintem egyáltalán nem normális, hogy a dolgaidban kárt okoznak.


A törvény szerint mindenki köteles a saját portáján belül tartani a kutyáját, a szomszédodnak ez nem sikerült...


A kutyáddal már nem tudsz mit csinálni, hacsak nem valami díjnyertes szupereb, a helyedben ivartalanítatnám. Bárhogy is döntesz, figyelgesd, mert ismerősöm majdnem elvesztette a kutyáját egy esemény utáni cucc miatt. Egyik kölyök benne maradt, kb kifejlődött, de mivel őt is legyengítette a méreg, meghalt még a méhben és bomlásnak indult, a szuka pedig csak nagy nehezen élte túl(persze műtét segítségével).

2021. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
88%

Milyen kerítés az, pláne milyen kennel az, amit egy kutya 5 perc alatt szét szed? Már megbocsáss, de ha nem csinálod meg rendesen ezeket, ne is várd el, hogy rendesen betöltsék a funkciójukat.

De persze a szomszéd nem engedhette volna át a kutyáit. Viszont a részedről ez ugyan akkora felelőtlenség, hogy hagyod vemhesülni, majd leelleni a kutyádat! És mit csinálsz, ha lesz 7-10 kölyök? Élve elásod őket? Kirakod az út mellé? Vagy elköltesz kiskutyánként 60-70e ft-ot és szerződéssel elajándékozod őket ingyen? Valahogy ezt kétlem...


Ne szaporíts! Nem értem, hogy ha abban a 8-10 napban nem tudtál a szuka kutyádra rendesen figyelni, miért nem vagy hajlandó legalább utána ivartalanítani!

2021. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
66%

Ezért kell IVARTALANITANI hogy eltávolítsák a méhet,benne a fejletlen kutya magzatokkal.

Tablettákkal és injekciókkal késleltetitek a bajt,nem megelőztek.NEM TUD senki 0-24 felügyeletetet biztosítani egy tüzelő szukának főleg ha 'kinti.' :D


Dolgoztok,suliba jártok,van dolgotok.egy kutya pedig akár 20 napon át vonzza a kanokat,kb egy hétig tüzel.

Mi a teendő? Nem csinálsz magadnak és a kutyának plusz melót,plusz stresszt,plussz folyamatos javítási költségeket és nem vállalsz be feleslegesen nem kívánt almokat.

Egyszer kifizeted amit kell és többet ezzel nincs probléma.Nem is tudom ki az aki ennyire meg akarja nehezíteni a saját életét..:D

2021. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!