Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verés nélkül is lehet kutyát...

Verés nélkül is lehet kutyát nevelni nem?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nem bírom elmondani, hogy ne bántsa már náha szeény kutyáját, anélkl is hallgatna rá, ha tudná, hogy kell kutyát nevelni. Neki az a álláspontja: "A kutyát néha megkell verni, hogy tudja ki a főnök." Mert, nem mindig azt csinálja, amit szerete, hogy csináljon, engedelmeskedjen.(magyar vizsla)

pl. Sétálni mentünk és jönni akart a kutya is, akkor már ordíbált vele, hogy nem mész a helyedre! De, a kutya csak jönni akart, félt is, mert ordibálnak vele, meg jött volna. Mikor sétáltunk, láttuk, hogy kiszökött utánunk a kutya. Nagyon alázatosan jött, félt, meg boldog is volt, hogy útol ért. Na, mondtam hogy vissza kellene vele menni. Ismerősöm azt mondta, dehogyis. Oda ívta magához a kutyáját és rácsapott 1 akkorát, hogy ha én kaptam volna, eltörtöm a kezét! Na, szegény kutya akkorát ordított. haza ment a kutya. Én csak azért is, elmentem utána, jött a "gazdája" is. A vizsla úgy félt, 5 méterre nem mert közelebb menni ismerősömöz. És akkor is mérges a kutyára, a jön utána mindig mert ragaszkodik hozzá, és vizsla, mit csináljon, támadjon?

Szóval ilyeneket csinál, hiába mondom, hogy anélkl is van jól nevelt engedelmes kutya, hogy nem verik meg sose. Mint az enyém, de erre azt mondja, hogy na persze, mert "én megfélemlítem a kutyám..." Na, erre nem mondtam semmit.

Úgye hogy verés nélkül is van jól nevelt kutya?

Valahogy megtudpom értetni velem hogy ne verje már meg a kutyát, ha nem engedelmeskedik rögtön?


2010. aug. 27. 08:05
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont ezzel nem lesz engedelmes kutya... Szerencsétlen az ordibálásból nem ért semmit, a verésből sem...


Most gondold el, hogy a kutyát odahívja magához.= behívás. A kutya odamegy=engedelmeskedett neki. Ezek után meg kap akkorát mint egy ólajtó... Na szerinted, ha egyszer szüksége lesz erre a parancsra, a kutya mennyire fogja teljesíteni?! Hiszen korábban ez történt. Behívott, engedelmeskedtem, erre verés...


Nagyon sajnálom szegény állatot. Ráadásul a vizsla nem is az a kemény fejű kutya, ahol szükségesebb a keményebb fellépés (DE NEM VERÉS!!!!!)


Nekem német juhászom van. Domináns kan, és én meg lány vagyok, következetes vagyok inkább, mint kemény. Nem csattannak nálunk a parancsszavak. A kutyám mégis engedelmes. Ha néha játék közben figyelmetlen, és erőset ráharap a kezemre, vagy pl búnyózunk, és túlzottan belemerül, és erősebbet szorít, akkor is max megsuhintom a csőrét, és közben mély és határozott, szigorú hangon tudatom vele, hogy ezt nem tűröm. Ennyi elég is neki... Ha másodszor is nagyot harap, otthagyom. Ennyi volt a játék. Legközelebb majd figyelmes lesz, és tudja hol a határ.

A verést nem érti meg... Nem tudja egyszerűen, hogy miért is jár. Vagy max azt gondolná, ismerve a kutyámat, hogy ezaaaaaz!!!! végre úgy játszunk ahogy én szeretném!! :) És nyilván nem ez a cél...

2010. aug. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
61%
Írj légyszives egy privit vagy akár ide is kiírhatod, mondjuk nem lenne jó ötlet, mert szerintem agyonvernék itt páran azt az "embert". Kiváncsi lennék a címére ha megadod biztosan nem hagyom szó nélkül. Nem egy állatkínzót jelentettem már fel és ezek biztosan nem az utolsók voltak. Azért álljon már meg az a k.rva menet!!! Ja és ha ilyenekkel barátkozol akkor az már régen rossz...sajnos a saját barátnőmet is feljelentettem mert már nem bírtam elviselni hiába mondtam neki hogy ezt én nem tűröm és feljelentés lesz a vége...hát az lett!
2010. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Én nem barátkoznék ilyen "emberrel". Mond neki, hogy te is akkorát ütsz rá, amekkorát ő üt a kutyájára.

o

Ez a valaki egy lelki nyomorék, szégyellhetné magát. Én a helyedben elvenném a kutyáját és többé felé sem néznék az ilyen "barátnak"

2010. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Érdekes az én kutyámat ha azt mondom h ottmaradsz kedvesen akkor ottmarad ha az mondom h gyere szigorúan jön egyetlenegyszer nem vertem meg és még ordibálni se ordibáltam vele a nevelés nálunk a dobbantás volt amikor a ló dobbant akkorát rezzen én odaszólok hogy nem én voltam és akkor máris megy vagy jön hozzám!
2010. szept. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1-2 tasli elcsattant,de a bünti az,hogy eszméletlen hangon rámordulok,hogy teeeee. Rögtön tudja :)

Pedig nem vertem meg soha,egykét tasli volt,illetve egyszer az oldalára fektettem,amikor annyira belehergelte magát a játékba,hogy elkapta a kezem,és a teeee se működött.

2011. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Küldd a nyakára az állatvédőket, esetleg ha kell bizonyíték valamiképpen vedd fel hogy megüti, mert nem ezt érdemli szegény állat!!!!!
2011. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Sose szabad azt csinálni, hogy odahívod a kutyát és rácsapsz. Nagyapámat idézve: "Az a kéz, ami a kutyát simogatja, sose üsse meg az állatot. Ha nagyon muszáj újsággal, pálcával, de a kutya az emberi kezet csak a jóval kösse össze. Így meg se harap"
2011. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 réksp válasza:
Ha nagyon súlyos szólj az állatvédőknek vagy a rendörségnek
2011. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Szegény kutyus. Enyém is kapott 1-2 taslit (nem nagyokat, csak hogy éppen kizökkenjen, meg se nyikkant a kis dög) és közben mondtam hogy "nem" és szinte azonnal megtanulta mit szabad és mit nem. Nem ordítok vele, nem ijesztgetem, csak mondom neki hogy nem (még csak pár hónapos, szinte folyamatosan azt hallja hogy nem) és ha abbahagyja a nem kívánatos dolgot akkor jól megsimogatom és megdicsérem. Nem szabad verni a kutyát, mert kinek jó az ha csak azért végzi el ezt vagy azt a parancsot mert fél a gazditól. Aki pedig nem bírja idegekkel, az ne tartson szerintem kutyát. Neki is sokkal jobb lesz és a kis állatnak is. Én csaj vagyok, de nem kell ordibálnom a kutyával, nem kell ütlegelnem és mégis hallgat rám, pedig sokan azzal riasztgattak, hogy egy nőt sose fogad el egy kutya falkavezérnek.
2011. júl. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

mikor ezt olvastam összeszorult a szívem:(:( hogy lehet így bánni egy kutyával??szegénykutyus:(


hogy lehet ilyen a gazdája?? én kettőbe eltörném a kezeit!!:@

2011. júl. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!