Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verés nélkül is lehet kutyát...

Verés nélkül is lehet kutyát nevelni nem?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nem bírom elmondani, hogy ne bántsa már náha szeény kutyáját, anélkl is hallgatna rá, ha tudná, hogy kell kutyát nevelni. Neki az a álláspontja: "A kutyát néha megkell verni, hogy tudja ki a főnök." Mert, nem mindig azt csinálja, amit szerete, hogy csináljon, engedelmeskedjen.(magyar vizsla)

pl. Sétálni mentünk és jönni akart a kutya is, akkor már ordíbált vele, hogy nem mész a helyedre! De, a kutya csak jönni akart, félt is, mert ordibálnak vele, meg jött volna. Mikor sétáltunk, láttuk, hogy kiszökött utánunk a kutya. Nagyon alázatosan jött, félt, meg boldog is volt, hogy útol ért. Na, mondtam hogy vissza kellene vele menni. Ismerősöm azt mondta, dehogyis. Oda ívta magához a kutyáját és rácsapott 1 akkorát, hogy ha én kaptam volna, eltörtöm a kezét! Na, szegény kutya akkorát ordított. haza ment a kutya. Én csak azért is, elmentem utána, jött a "gazdája" is. A vizsla úgy félt, 5 méterre nem mert közelebb menni ismerősömöz. És akkor is mérges a kutyára, a jön utána mindig mert ragaszkodik hozzá, és vizsla, mit csináljon, támadjon?

Szóval ilyeneket csinál, hiába mondom, hogy anélkl is van jól nevelt engedelmes kutya, hogy nem verik meg sose. Mint az enyém, de erre azt mondja, hogy na persze, mert "én megfélemlítem a kutyám..." Na, erre nem mondtam semmit.

Úgye hogy verés nélkül is van jól nevelt kutya?

Valahogy megtudpom értetni velem hogy ne verje már meg a kutyát, ha nem engedelmeskedik rögtön?


2010. aug. 27. 08:05
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Szegény kutyus nem ezt érdemli! Természetesen lehet verés nálkül fegyelmezni. miért nem használ jutalomfalatokat...
2011. júl. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyákkal kapcsolatban is van értelme a Makarenkói pofonnak (jókor jó helyen), de az távol áll a veréstől. 1 év alatt kétszer "csaptam" oda neki, de azóta nem zabál fel semmit a földről.
2011. júl. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám sokkal jobban utálja,hogyha egy picit rákoppintok az orrára(az orr mögötti terület),mintha teljes erőből megcsapnám.na nem verem,de ennek is van néha olyan buta pillanata mikor a tiltó szót se hallja.
2011. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Szerintem mentsd meg, hiszen nem szabad semmilyen élőlényt verni.
2012. jan. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Add meg a címét privátba! Elmegyek a kutyáért! Nem mártalak be! Írdd meg várom!
2012. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Nekem is nyugodtan megírhatod a címét megmentem én. Van már egy amit úgy mentettem meg. Várom a leveled.
2012. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
2010-es a kérdés. Mégis miért emelted ki lassan 2 évvel később? Nem tettél azóta semmit az ügyben? Azóta is veri a kutyát?
2012. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy ha a kutya rosszat csinál koppintsuk meg az orrát (mint ahogy előttem is írták) és mondjuk azt hogy Uf-uf (asszem a falkavezér is ilyen hanggal "szól rá" a többiekre)
2012. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem roti-németjuhászom van, ha valami rosszat csinál erősen rászólok h "FÚJ!" és érti.

De néha se lát se hall, ha más kutyát lát. Ilyenkor anyukám megjegyzi: "Mi van, Borka? Nem láttál még kutyát?"

2012. jan. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha túl domináns, vagy már el van rontva a kutya, akkor néha semmire sem mész a mostanában divatos erőszakmentes neveléssel, és bizony oda kell vágni. Amit leírtál, az viszont az értelmetlen ütlegelés, amit kis gondolkodással ki lehetne váltani, de néhány embernek sajnos ez túl nehéz feladat...
2012. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!