Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Verés nélkül is lehet kutyát...

Verés nélkül is lehet kutyát nevelni nem?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek nem bírom elmondani, hogy ne bántsa már náha szeény kutyáját, anélkl is hallgatna rá, ha tudná, hogy kell kutyát nevelni. Neki az a álláspontja: "A kutyát néha megkell verni, hogy tudja ki a főnök." Mert, nem mindig azt csinálja, amit szerete, hogy csináljon, engedelmeskedjen.(magyar vizsla)

pl. Sétálni mentünk és jönni akart a kutya is, akkor már ordíbált vele, hogy nem mész a helyedre! De, a kutya csak jönni akart, félt is, mert ordibálnak vele, meg jött volna. Mikor sétáltunk, láttuk, hogy kiszökött utánunk a kutya. Nagyon alázatosan jött, félt, meg boldog is volt, hogy útol ért. Na, mondtam hogy vissza kellene vele menni. Ismerősöm azt mondta, dehogyis. Oda ívta magához a kutyáját és rácsapott 1 akkorát, hogy ha én kaptam volna, eltörtöm a kezét! Na, szegény kutya akkorát ordított. haza ment a kutya. Én csak azért is, elmentem utána, jött a "gazdája" is. A vizsla úgy félt, 5 méterre nem mert közelebb menni ismerősömöz. És akkor is mérges a kutyára, a jön utána mindig mert ragaszkodik hozzá, és vizsla, mit csináljon, támadjon?

Szóval ilyeneket csinál, hiába mondom, hogy anélkl is van jól nevelt engedelmes kutya, hogy nem verik meg sose. Mint az enyém, de erre azt mondja, hogy na persze, mert "én megfélemlítem a kutyám..." Na, erre nem mondtam semmit.

Úgye hogy verés nélkül is van jól nevelt kutya?

Valahogy megtudpom értetni velem hogy ne verje már meg a kutyát, ha nem engedelmeskedik rögtön?


2010. aug. 27. 08:05
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

az ismerősöd egy baro...m.

ez biztos:)

sokan ,vannak akik azzal dícsérik a kutyát,ha nem bántják :)

a kérdés: mi a bántás ?

vagy mi a fegyelmezés?

az viszont szinte biztos, hogy a negatív visszajelzés ( rossz cselekedetre, megfelelő erősségű negatív válasz vagyis visszacsatolás = nem fogad szót, egyből nyakon-csapod !)működik.

persze ehhez kutya kell ( nem 3-5 kg-os !)

még nem láttam örző védőre kiképzett kutyát aki CSAK POZITÍV VISSZAJELZÉS (JUTALMAZÁSSAL ),eredményesen lett kiképezve !!!!

( persze vizsgázott,és dolgozó kutyáról beszélek, nem a szomszéd 25kg-os staffijáról, ami a kutyasuliban néha jól fogja a kart !!)

egy rendesebb méretű,és erőteljesebb kutyánál igenis KELL néha a megfelelő erejű büntetés !

igaz egy teljesen nyugodt,magát mindenkinek megadó kutyát teljesen másként büntetnek,mint egy képzett mondjuk k9-es ,vagy más munkát végző ebet.

ismétlem - örző -védő munkát végző kutyákról beszélek, nem a kertben futkározó családi kedvencekről, akiknek ,szintén kell néha a büntetés.

hiszen a falkában az elégedetlenkedőket mindíg megbünteti a vezér, mert ez a dolga !!!

2012. jan. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!