Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 0-24 vonyítós kutyára valami...

0-24 vonyítós kutyára valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédaink 3 napja elmentek nyaralni, a kutyájuk azóta (nagyon kis szünetekkel) megállás nélkül vonyít a kertben napközben is és este is.


Járnak hozzájuk napi 1x etetni, de nem foglalkoznak vele, csak megetetik, aztán elmennek.


A szembe szomszéd már mondta, hogy nagyon unja és ha még 1 hétig ezt kell hallgatnia, akkor tuti bedob neki valami altatót vagy valamit a kajában.


Engem is borzasztóan idegesít, mert pont a szoba ablaka alatt vonyít monoton hangon én meg dolgoznék, de ettől függetlenül nem bántom, inkább a szomszédot rúgnám fel.


Amikor kint voltam a kertben akkor "foglalkoztam vele", megsimogattam meg amikor hozta a labdáját eldobáltam neki amennyire tudtam kerítésen keresztül, de amint bejövök a házba megint rákezd. Most is órák óta nyomatja, nem fárad el.


Attól függetlenül, hogy baromira irritál engem is, nem szeretném ha baja lenne, elég sok erre a feljelentgetős szomszéd és mérgeztek már meg folyton ugatós kutyát is.


Szóval mit tudnék tenni? Gondolom ha a jegyzőnek szólok, annak van egy átfutási ideje, szóval nem történik semmi. A szomszédok sem hiszem, hogy hazajönnek külföldről mert vonyít a kutya.


Valakinek valami ötlet?


2021. aug. 10. 11:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
75%
9# Teljes mértékben egyetértek veled.
2021. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
86%

Első körben szólnék a gazdájának, lehet, hogy mégis meg tudja valahogy oldani, pl ismerősnek szól, hogy vigyék el - ha már van valaki mellette, nem fog vonyítani, de egy séta ehhez édeskevés lesz.


Ezen felül csak irreális ötleteim vannak:


Rakj rá ugatásgátló nyakörvet.


Kérd meg, hogy átvihesd magadhoz és úgy rá tudsz szólni, illetve nagy eséllyel, ha valaki van mellette, nem fog vonyítani.

2021. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

12! Nem szeretném áthozni, mert nekem a lakásban van 2 macska, kint a kertben meg egy kutya és felügyelet nélkül nem hagynám őket együtt.


Plusz ahogy lebontja a szomszéd kertjét...nem szeretném ha az miénket is elkezdené. :D

Meg attól még én sem tudnék vele foglalkozni, mert dolgoznom kell. Az enyém meg már nem nagyon játszik, mert elmúlt 10 éves, ő ilyenkor a teraszon punnyad.


Megpróbálom elkapni azokat akik jönnek etetni, hátha tudnak valami megoldást.


11, te meg helyeselhetsz, de egyikőtök sem olvasta el (vagy fogta fel) a lényeget. :D

2021. aug. 10. 14:03
 14/42 anonim ***** válasza:
88%

Mintha az ugatóskutyák gazdáit különösebben érdekelné,hogy ugat a kutya.Le tudja annyival,hogy igen a macska meg nyávog.

Nem fog haza menni hamarabb a kutya miatt,más meg nem tud vele mit kezdeni.így ez egy nagy szívás a környékbelieknek (ameddig tűrik..)

2021. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
88%

Senkit se fog érdekelni és megoldás sincs erre. Itt csak 1 tömbön belül vagy 20 kutya vonyít éjjel-nappal, ha egy fűszál megmozdul. Csupa patkányozó, hátra kivágott, bottal vert állat. Egy részük éjjel kiszökik és hergeli a környék kutyáit. Nem foglalkozik az egésszel senki, mert az egyik a haverja, a másik a nagybátyja, a harmadikat dugja.

Ezért i(s) élhetetlenek az emberi települések.

Aki teheti, elmegy tanyára és embert a 2 km-es közelébe se enged.

2021. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk kb 2 évente lemérgezik a kutyákat és macskákat.De legalább egy ideig csend van.
2021. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

14! Nem értem ezt a felfogást, az enyém sem ugat, hacsak nincs valami "balhé" kint, de ő 2-3 vakkantás után abbahagyja. Ha meg nem, akkor kimegyek megnézni, mert tudom, hogy van valami. De én rászóltam még az elején amikor feleslegesen ugatott mindenért.


Nyilván normális embert nem zavar a kutyaugatás normális körülmények között, de már az X. nap után 0-24 baromi irritáló. Főleg a vonyítás.


És ez a bajom nekem is, hogy már motyogott a szomszéd is, hogy nem bírja tovább elviselni. És igaza van teljesen, csak ne a kutya szívja már meg, mert a gazdái s.ggfejek!

2021. aug. 10. 14:34
 18/42 anonim ***** válasza:
30%
#13 Igenis elolvastam a felvezetésedet és a kommenteket is.
2021. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
57%
14, na ebben egyetértek veled. 2 évig laktunk társasházban, aztán az egyik öreg nő szerzett kutyát, ami egy idő után nekiállt ugatni, de persze a vén banya nem foglalkozott vele, esténként elvitte sétálni és annyi. De persze a többi lakót vagy tényleg nem zavarta, vagy udvariasságból nem szóltak. A vén banya jött azzal hogy "a macska meg nyávog", "én meg azt hallgatom, hogy reggelente mennek a kamionok", "csak téged zavar". Bánom, hogy nem vágtam a képébe hogy "zavarja a többi lakót is, csak én kimondom azt amit ők nem". Kutyákban azt is utálom, hogy egyik őrt áll a kerítésnél, LESI hogy kit ugathat meg (csak gyalogos), másikfajta egyből a kerítéshez teleportál, ha meglát egy járókelőt és ugat torkaszakadtából. Harmadszor kb ugyanúgy a teleportálós kutya, de ha a gyalogos megáll valami miatt, a kutya mereven áll és ugat. Egyik se képes felfogni hogy a fene se akarja háborgatni a területüket, csak ugatnak minden piszlicsáré dolog miatt.
2021. aug. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
28%
A kertesházi kutyáknak az a dolga, hogy vigyázzon a házra. Ugat és ? Tovább haladok, beszélek hozzájuk. A kutya az ilyen ugatós fajta.
2021. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!