Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 0-24 vonyítós kutyára valami...

0-24 vonyítós kutyára valami ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédaink 3 napja elmentek nyaralni, a kutyájuk azóta (nagyon kis szünetekkel) megállás nélkül vonyít a kertben napközben is és este is.


Járnak hozzájuk napi 1x etetni, de nem foglalkoznak vele, csak megetetik, aztán elmennek.


A szembe szomszéd már mondta, hogy nagyon unja és ha még 1 hétig ezt kell hallgatnia, akkor tuti bedob neki valami altatót vagy valamit a kajában.


Engem is borzasztóan idegesít, mert pont a szoba ablaka alatt vonyít monoton hangon én meg dolgoznék, de ettől függetlenül nem bántom, inkább a szomszédot rúgnám fel.


Amikor kint voltam a kertben akkor "foglalkoztam vele", megsimogattam meg amikor hozta a labdáját eldobáltam neki amennyire tudtam kerítésen keresztül, de amint bejövök a házba megint rákezd. Most is órák óta nyomatja, nem fárad el.


Attól függetlenül, hogy baromira irritál engem is, nem szeretném ha baja lenne, elég sok erre a feljelentgetős szomszéd és mérgeztek már meg folyton ugatós kutyát is.


Szóval mit tudnék tenni? Gondolom ha a jegyzőnek szólok, annak van egy átfutási ideje, szóval nem történik semmi. A szomszédok sem hiszem, hogy hazajönnek külföldről mert vonyít a kutya.


Valakinek valami ötlet?


2021. aug. 10. 11:56
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

20! Nem tudom mennyi kutyás tapasztalatod van, de egyik kutyának sem az a dolga, hogy folyamatosan ugasson, pláne ha azzal zavar másokat.


A házra meg nem a kutya vigyáz, hanem a kamera meg a távfelügyelethez bekötött riasztó.

Mi is jártunk őrző-védőzni, de nem a kutyára bízom a ház őrzését...


Egy ÉRTELMES kutya akivel foglalkoznak az pontosan tudja, hogy nem szabad non stop ugatnia, de ezt egy értelmes gazda is fel tudja fogni.

2021. aug. 10. 15:22
 32/42 A kérdező kommentje:

25! De nem érted meg, hogy leszarom (meg normális kereteken belül mindenki leszarja) a kutyaugatást?


Itt nem egy 20 perces koncertől van szó, amikor zeng az utca, hanem non stop vonyításról, napközben és éjszaka is.

2021. aug. 10. 15:24
 33/42 anonim ***** válasza:
79%

31# 16 éve vagyok kutyatartó. Az én kutyám is ugatós, és rá szoktam szólni. Olyankor van kiengedve, amikor tudom, hogy nagyjából csendes a környék.

A kutyám befogadott és idős. És alkalmi süket is:)

Azért írtam ide, mert engem nem zavar mások kutyája, és a szomszédodban levő kutyát meg sajnálom.

Biztos találsz megoldást a helyzetre.

2021. aug. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
26%
Nem válaszoltál. Milyen érzés lenne, ha a tuc-tuc zenét utcán hallgatóra nem hívhatnál rendőrt? Jó lenne? Mert most ez van a kutyáknál.
2021. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:

Én is sajnálom a kutyát és biztos nem őt rúgnám fel, hanem a gazdáit, mert ők tehetnek róla. Engem sem zavar mások kutyája, mindenhol van a környéken és szokott ugatás is lenni.


Engem az zavar, ha az ablak alatt hallom a folyamatos vonyítást napok óta megállás nélkül.


A tuc-tuc sem zavar, szoktak a szomszédok is házibulit tartani és mi is szoktunk, eszünkbe sem jut szólni másnap vagy akkor, oda-vissza működik szerencsére tizenéve.


A közvetlen szomszédaink, meg 3 éve költöztek ide, nem tudom melyik bolygóról származnak, de náluk mindig van valami ami miatt zeng tőlük az utca. Hol a gyerekeik vesznek úgy össze egymással, hogy még én is tanulok újfajta káromkodást, hol a legkisebb gyereket zárják ki az udvarra bőgni stb. De ezeket már "megszoktuk" és max 1 óra alatt vége az egésznek.


A kutyájuk vernyákolását is megszoktam, de más órákig hallgatni és más 3. napja egyfolytában.

2021. aug. 10. 15:57
 36/42 anonim ***** válasza:
43%

Nem tőled kérdeztem, hanem az előtted lévőt, aki pont leszarta a dolgot és nem zavarja a kutyaugatás.

Tehát? Milyen érzés lenne, ha az arcodba nyomnám a zenét 24 órában, te meg csak mosolyoghatnál hozzá? Hol vagy?

2021. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
37%

36#

Elmondanám neked, hogy évekig tűrtük az egyik szomszéd bulizását napi szinten, nyáron, hajnalig nyomatta. Egyik szomszéd sem szólt. Aztán valaki csak csinálhatott valamit mert többet nem volt zene. Engem ilyennel nem tudsz megijeszteni. Nyugodtan hallgasd olyan hangerőn, ahogy neked jól esik.

Odafigyelek másokra és nem bosszantok direktbe senkit.

2021. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
82%
Most sem érted. Eddig sem értetted. A lényeg az lett volna (gyengébbek kedvéért), hogy ha zavar valakit a dolog és mégsem tud ellene semmit tenni, az nagyon szar. Empátia. Most is tanultál egy új szót.
2021. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
37%
Empátiában erős vagyok, ha hiszed ha nem. Megértem az ott lakókat. Nem egyforma az ingerküszöbünk.
2021. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
80%

Hagyjál már, eddig csak oktattad azokat, akiket zavar az ilyesmi.

Ugyanis lehet civilizáltan egymás mellett élni. Le lehet csavarni a hangerőt. Fejhallgatót is lehet használni. El lehet vinni a kutyát kutyaiskolába. Lehet nevelni. Csak az a baj, hogy erre pont szarnak azok, akikre vonatkozik. A különbség csak annyi, hogy a kutyagazda gyakorlatilag bármit megtehet. De nem is kell napi 24 óra kutyaugatás, hogy zavaró legyen. Ha csak napi 12 órát gitározok a kertben, az sem leányálom annak, akit zavar. Na mindegy, ezt sosem érti az, akit nem zavar.

2021. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!