Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éles helyzetben nem védene...

Éles helyzetben nem védene meg a kutyám?

Figyelt kérdés

2 és fél éves szuka staffordshire terrier. Egyik nap két közepes testű kutya jött hozzánk kekeckedni, kapott az enyém felé, gyorsan elrántottam és üvöltve elzavartam őket. 3 héttel ezelőtt pedig egy tacskó keverék kóborolt, megkapta a kutyámat, de az enyém csak nézett bambán, kicsit piros is lett a pofija, baja nem lett. Azt is én küldtem el az anyjába. Sok ilyen helyzet volt, persze azok már a gazdi szeme láttára akarták ledominálni az enyémet, szabályosan vicsorogtak. Szerencsére a legtöbb kutya jófej, és nincsenek összezörrenések, de eddig (kb 6 alkalommal) egyszer sem morgott vissza az enyém, még csak meg sem ijedt. Végülis örülök neki, mert gondolom bízik bennem, de valahogy elgondolkodtam azon, hogyha olyan helyzetben lennék, ahol egy másik kutya nekem ront, megvédene-e.


Még a saját területét sem védi, egyszer átpréselte magát a kapu alatt egy yorkie, erre szétnyalta az enyém. :D Örülök neki, hogy ilyen haverkodós, nincs vele problémám, de nem vagyok benne biztos, hogy nem hagyná magát szétmarcangolni. Sajnos sok gazdátlan kutya mászkál a környéken, beleértve bull típusú kutyákat, boxer jellegű ebeket. Ha a távolból látom, hogy egyedül vannak, nagyot kerülök, viszont számolnom kell azzal, hogy lesz amikor szembe találom magamat valamelyikükkel, és ha nekünk ront, magamra vagyok utalva.


2021. szept. 13. 12:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem védene meg.


Felesleges kutya fanatikusként rózsaszín ködbe, álmokba beleképzelni a nagyon visszafogott ebeket.


Ha betörnének hozzád, max megnyalná a betörőt is

2021. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%

A tacskocskanak ne felj ez volt az utolso eselye. Nalunk is volt ilyen. Ezekutan mar morogva nekimenne annak a kutyanak es szettepne. Megjegyezte a kutyad,nyugi. Majd figyeld meg,mi tortenik,ha megin odajon az a tacsko…..😁😁 3. mar nem lesz.



Nalam mindig van tobb egyeb eszkoz is a kutyam miatt,ha tobb kutya jonne ra,elinteznem/megsebesitenem oket meg a megserulesem aran is.

2021. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Képezted erre a kutyádat? Ha nem, miért is várod el tőle?

A bull típusúak amúgy sem házőrzők!

2021. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
25%
A legírtak alapján megvédene.
2021. szept. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%

Nekem dán dog keverékem volt, fiú, akkora, mint egy póniló. Mindenki hideglelést kapott a látványtól is.

A méretén kívül semmi elrettentő nem volt benne. Németjuhász méret alatt nem vett semmit kutyaszámba. Meg se ugatta. Tacskót, yorkit, macskát, tyúkot, bármit ott lehetett hagyni vele. A gyereket meg egyenesen imádta. De nem hiszem, hogy megvédett volna.

A szetter keverék lány kutyusban már több volt az anyai ösztön, ezzel együtt a védelmező is. A gyerekeim feküdhettek rajta, fésülgethették, mindegy volt, hogy mit, csak csinálják. De a szomszéd nyanya csak egyszer jött oda a kerítéshez, hogy ordítozzon a gyerekkel. Mire kimentem, már letisztázta a kutyalány, hogy ide nem kell bejönni a kapun.

2021. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem várom el tőle, hogy megvédjen, csupán eszembe jutott, elméleti síkon...


A normális válaszokat köszönöm, akinek van még sztorija, tapasztalata ezzel kapcsolatosan, érdekelne. :)

2021. szept. 13. 15:52
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a jobbik eset, a másik az, hogy minden szituból verekedést csinálna, ha csak megközelíti egy kutya. Ez még több sérüléssel járna. A középutas viselkedés nagyon nagyon ritka.


Nekem a spray nem vált amúgy be, kell pár mp, mire hat és az embernek elő is kell kaparnia. A bot vagy a vascső szerintem hatásosabb kutyák ellen.

2021. szept. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem előírás,hogy csak mert staffid van az majd egy gyilkoló gép lesz,és ösztön szerűen neki megy mindennek ami csak rossz szemmel néz rád is.

Főleg,ha valami szapis nyomokban Staffi kutyád van :D


1.ÖV-re sem mindig alkalmas egy adott fajta példánya,csak mert magát a fajta egyedeit használják ÖV-re.Vannak olyan kutyák amik alkalmasak személyvédelemre és vannak amik nem.

2.Személyiség.A kutyának is van.

3.Előélet.Egy sokat bántott,vagy dominancia probléma mentes kutya soha az életben nem fog eléd állni és helyetted megoldani a gondot.Mert ő sem tudja,hogy saját magát hogyan védhetné meg,sokszor bátorságuk sincs hozzá.

4.Jobb is ha ilyet nem tesz! Ha harcba keveredik más kutyákkal te meg leülsz szurkolni neki ő is megsérül és a másik kutya is,egyik sem jó dolog.

Leszedni meg nem tudod róla,ahogy más gazda se,úgy rángatna végig pórázon a másik kutyával a szájában/maga alatt ahogy az élő van írva,ezek cseszett erős kutyák hiába csak 15-25kg-osak.Ezért van millió videó is ahol közepes/nagy testű kutyások szívnak a támadó kutyával.Támad a kutya,elkapja a másikat,ha sokkal kisebb (jelen esetben pl a tacskó..) miután ráharapott megrázza mint egy rongyot és ha meg nem is hal a kistermetű olyan súlyos sérüléseket szenved,hogy talán élete végéig viseli majd azokat.Azért,mert rátok vicsorít még ilyet nem érdemel,őt is elb*szta és elhanyagolta valaki mielőtt ide jutott volna.

5.Tapasztalt ÖV kutya parancsra ereszt.Egy átlagos kutya a labdát se szívesen adja vissza.


A legjobb minden esetben vinni NEKED valami önvédelmi eszközt és közbe lépni ha van valami.Védd meg a kutyát,mert ő nem egy tapasztalt ÖV kutya,hogy bármit is tehessen ilyen helyzetben.

2021. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Mennyiért vetted?

Van Törzskönyve?

Lefogadom, hogy valami mocskos szaporítótól származik

2021. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a nagy maci kutyám tudja, hogy ő anya pici macija, és anya megvédi. 65 kg, én 155 cm, majdnem a mellkasomig ér. Egy öleb. Apportíroz, ül, fekszik, marad, láb mellett sétál, minden körülmények között behívható. Pont. Bújik, nyalik, csóvál, örül, és biztos vagyok benne, hogy a betörőt is legfeljebb halálra nyalja. Már akkor is nekem kell megvédeni, ha hangosan rászólnak. Jön anyuci háta mögé. Nagyon meglepődnék, ha megvédene.
2021. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!