Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Éles helyzetben nem védene...

Éles helyzetben nem védene meg a kutyám?

Figyelt kérdés

2 és fél éves szuka staffordshire terrier. Egyik nap két közepes testű kutya jött hozzánk kekeckedni, kapott az enyém felé, gyorsan elrántottam és üvöltve elzavartam őket. 3 héttel ezelőtt pedig egy tacskó keverék kóborolt, megkapta a kutyámat, de az enyém csak nézett bambán, kicsit piros is lett a pofija, baja nem lett. Azt is én küldtem el az anyjába. Sok ilyen helyzet volt, persze azok már a gazdi szeme láttára akarták ledominálni az enyémet, szabályosan vicsorogtak. Szerencsére a legtöbb kutya jófej, és nincsenek összezörrenések, de eddig (kb 6 alkalommal) egyszer sem morgott vissza az enyém, még csak meg sem ijedt. Végülis örülök neki, mert gondolom bízik bennem, de valahogy elgondolkodtam azon, hogyha olyan helyzetben lennék, ahol egy másik kutya nekem ront, megvédene-e.


Még a saját területét sem védi, egyszer átpréselte magát a kapu alatt egy yorkie, erre szétnyalta az enyém. :D Örülök neki, hogy ilyen haverkodós, nincs vele problémám, de nem vagyok benne biztos, hogy nem hagyná magát szétmarcangolni. Sajnos sok gazdátlan kutya mászkál a környéken, beleértve bull típusú kutyákat, boxer jellegű ebeket. Ha a távolból látom, hogy egyedül vannak, nagyot kerülök, viszont számolnom kell azzal, hogy lesz amikor szembe találom magamat valamelyikükkel, és ha nekünk ront, magamra vagyok utalva.


2021. szept. 13. 12:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem védene meg .
2021. szept. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
83%

Valljuk be őszintén! A filmek meg a hős kutyákról szóló történetek gyakran túlzónak és olyan hamis hitbe ringatják az embereket, hogy az ő kutyájuk is ugyanilyen szuperkutya lenne, ha a gazdájuk védelemre szorulnak.

Megsúgom, hogy sajnos ez rohadtul nem így van! A legtöbb kutya még előbb elszaladna, ha a gazdáját idegen kutya támadná meg, minthogy segítene a gazdájának...

Nem mondom, hogy nincs olyan kutya, amelyik megvédené a gazdáját, de őszintén szólva... Akkoris valószínűleg a saját maga védelme miatt támadná meg az idegen kutyát - vagy a betörőt, nem pedig a gazdája védelmében!

Tehát, nézzetek kevesebb Lassiet és ébredjetek fel!

Tudom, rossz ezt olvasni, de a kutyák is csak állatok! Ösztönlények! Képesek ugyan valamennyi érzelemre a gazdájuk iránt - például ragaszkodnak hozzájuk - de nem Rex felügyelők, meg Lassiek a kutyák a valóságban!

2021. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
78%
így van, tökéletesen kifejtetted 22es
2021. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
35%
4-es sztorijai tetszettek és volt több jó is. Nekem őrző védő kutyám van, igaz még nincs másfél éves, de már régóta várom, mikor lesz legalább picit keményebb. Viszont azt vettem észre, hogy nagyon is tudja, hogy mik azok a szituációk, amikor be kell keményítenie... Pl.haverok barátok kóbor kutyák kisegerek stb.nyugodtan jönnek be és konkrétan farokcsóválást kapnak ezerrel. Viszont amikor az ismerős haver nem szólal meg és direkt osonó lassú mozdulatokkal jönne be, arra rögtön feszülten figyel addig míg fel nem ismeri. Na meg mostanában már kell szólnom,ha valaki úgy jönne be a kapun, hogy nem szólal meg, hogy "mondj valamit", mert akkor is látom a kutyámon azt a feszült figyelmet meg van hogy mostmár puffog is, esetleg ugat is, míg felismeri. Szóval végülis már most komolyabb. Akkor úgy teszteltük még kiskorában, hogy egymásra csaptunk és figyeltük kit védene meg egyáltalán tenne-e valamit. Mindkettőnket megvédett volna egymással szemben.:) Látszott a reakcióján, persze akkor még úgy, amilyen a helyzet is volt, hogy finoman. Akkor talán még a védelmező ösztön felmérésére azt is meg lehet csinálni, hogy lefekszel a földön. Mit csinálna? Persze ez nem azonos azzal a kinti szituációval amikor nagyjából idegen terepen egy idegen kutyával való kapcsolat alakulásáról van szó, de azért fel lehet mérni pár jövőre vonatkozó dolgot az ilyenekből is.
2021. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 1,5 éves wheaten terrier kanom( 20 kg). Minden kutya haver volt... Ha gyepálták a futtatóban akkor is megadta magát. Ez a bocs,hogy élek kutya volt. volt..


Egy parki séta(mindkét kutyám pórázon volt) alkalmával egy német juhász megakarta fogni a 10 éves pórázon lévő kistestű kutyámat,gyorsan a hátam mögé húztam. Kanom meg neki ugrott a német juhásznak hörögve és nem engedte közel hozzánk. Gazda persze sehol én üvöltözök.. Már remegtem.. Nagy kegyes oda ér a gazda levadássza a saját kutyáját.. Majd mondja olyan kiszámíthatatlan ez a kutya.. :O mondom agresszív kutyát nem kéne elengedni!!


Sajnos ez az eset annyira beivodott a kanomba,hogy pár napig ha nagyobb kutyát,főleg német juhász jellegüt látott már hörgött. Aztán lecsillapodott. az eset után 3 héttel kb ugyan ez megismétlődött,bár ott pórázon volt a német juhász,de a csajt oda húzta hozzánk így a kutyák megint egymásnak csattantak,nem bírta elhúzni a kutyáját,mert mi hiába mentünk odébb,a csaj nem bírta vissza húzni a kutyáját. Ez a második támadás megerősítette benne azt,hogy nagyobb kutyáktól véd minket. Főleg ha elvakkantja magát a kistestűm akkor végképp bekapcsol nála ez a védő reakció. Hála a jó égnek a futtatóban nincs ez. De sétánál azért kellemetlen tud lenni. Többnyire most ott tartok,hogy a mindenkivel bratyizó kutyámmal kerülöm a nagyobb testű kutyákat. Kistestűekkel semmi baja. Van egy tacskó aki mindig neki megy :D de azzal is játszani akar.


Szóval örülj,hogy ilyen a kutyád. Nekem már stressz így a kutyaséta ha látok egy nagyobb kutyást :(

Mindenkire azt hiszi,hogy meg fog minket támadni.


Beszéltem már trénerrel,dolgozni fogunk az ügyön.

A felelőtlen gazda meg bacca meg,hogy 2x is traumát okozott nekem is és a két kutyámnak is. Plusz nekem ez pénzbe is lesz,hogy helyre hozzuk, hogy sétánál a pórázas nagytestűek nem bántanak.


Én mondjuk sosem néztem ki belőle,hogy valaha megvédene,mert tényleg mindenkivel haverkodott volna.

2021. szept. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!