Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok erről a fajtáról?

Mit tudtok erről a fajtáról?

Figyelt kérdés

Alaszkai Klee Kai?

ismeritek? mit gondoltok róla?


2010. szept. 1. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Számomra egy kutya sosem azért kellett, h csak legyen mellettem. Annak nem látom értelmét. Én azért szeretek kutyát tartani, mert lehet vele dolgozni, együtt tanulni, tanítani. Ezen kívül én annak a híve vagyok, h valaki akkor vegyen fajtatiszta kutyát, ha azt speciálisan a fajta orientáltságát figyelembe véve dolgozni akar vele. Ha nincs igénye, lehetősége arra, h pl. vadásszon, tereljen, agilityzzen stb., hanem csak egy hobbikutya kell neki. Arra jó bármilyen keverencs. Jah h az embereknek küllembeli elvárásaik vannak?? Legyen husky, de mégse? Jó, akkor vigyük mennybe az ilyen célból kitenyésztett kutyákat. Mindenre jó, de egyben semmire - az én olvasatomban. Mielőtt még le lennék hurrogva (bár úgyis le leszek :oP)... nem kérdőjelezem meg, h a legtöbb ember ezért és így boldog a kutyájával - ami lehet akár egy klee kai is. De attól még ennek a fajtának nem látom értelmét - azon kívül h tetszetős.
2010. szept. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Miért a husky mire való???"

Ezt ugye Te se kérdezed komolyan. Ezzel nagyjából a fajta létjogosultságát és a múltbeli és jelenkori teljesítményét kérdőjelezed meg.


Mit gondolsz, egy borderrel vagy egy mudival hányan fognak terelni? Egy vizslával hányan fognak vadászni?

És ezzel a felfogással szép lassan eljutottunk oda, h a fajták elkorcsosulnak, értelmüket vesztik, megmaradnak dísznek akivel lehet ezt-azt csinálni.

Tényleg ez lenne a kutya funkciója a mai világban???

2010. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én terelek a mudijaimmal éás még elég sokan, borderrel még többen. Mindenesetre a fejem tenném rá, hogy több ember terel és csinál bármi mást mint aki szánt húz. Mert erre itt nem sok lehetőség meg pénz van. Amúgy pedig ha egy mudi vagy border nem terel akkor házat őriz, vagy a gyerekekre vigyáz, vagy kutyaiskolába járnak vele, vagy az otthoni állatokra vigyáz, vagy agilityzik, vagy vagy terápiás, vagy mentő vagy akármi... Ha egy huskyval nem akarsz szánt húzni akkor azon kívül mit tudsz még vele csinálni? Hát nem sokat.

Az ember nem tehet arról hogy hogy a világ megváltozott, és nem kell vadásznia, birkákat őriznie vagy szánnal közlekednie. Ettől még joga van kutyát tartani. És a kutyának is az a legjobb ha jól érzi magát ahol van. És egy husky nem biztos hogy jól fogja. Mit gondolsz hány embernek lenne kutyája ha kötelező lenne dolgozni vele? Miért ne lenne joga kutyát tartani annak aki nem akar vele dolgozni? A kutya nagyon fontos szerepet tölthet be az ember életében munka nélkül is, épp elég munka az hogy szereti a gazdáját, felvidítja, gyógyítja a lelkét a mai világban... Úgy látszik neked a kutya csak egy munkaeszköz akit dolgoztatni kell, másoknak viszont a kutya társ...

Azt sem értem miért bűn ha valakinek fontos a kinézet... A társasági kutyáknak is hatalmas múltja van pedig semmit sem csinálnak csak a gadzával vannak. Nem tudom mi a szégyen ezen. Nekik az a dolguk hogy szeressék a gazdát. Köztudott hogy a kutya vagy más állat jelenléte gyógyítóan és pozitívan hat az emberre akkor is ha nem csinál vele semmit. Szerintem el kéne fogadnod minden fajtát és nem lenézni azt aki nem felel meg a te privát elvárásaidnak. Ilyen formán én is mondhatnám ahogy az előbb te: A husky egyvalamire jó és semmi másra. Miben jobb az mint aki sokoldalú? A mai világban alkalmazkodóképesnek kell lenni mert anélkül nincs jövője egy fajtának. Nem tudom miért baj ez, hogy haladni kell a korral és nem leragadni.

Nekem kifejezetten ellenszenvesek a husky típusú kutyák, de mégsm mondom azt hogy utálom őket vagy hogy nincs létjogosultságuk, csak azt hogy semmivel sem jobbak mint más fajták és fordítva.

2010. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Úgy látszik neked a kutya csak egy munkaeszköz akit dolgoztatni kell, másoknak viszont a kutya társ... "


Légyszíves ne feltételezz anélkül, hogy bármit is tudnál. Sarkítasz. Általánosítasz.


Viszont azt anélkül cáfolom, h bármikor lett volna huskym, hogy egy huskyval a szánhúzáson kívül nem lehet semmit csinálni. (bár kibújt a szög a zsákból: utálod a husky típusú kutyákat) Egy huskyval ugyanúgy lehet sokoldalúan foglalkozni (kutyasuli, agility) - kérdés milyen szinten. (természetesen agilityzni nem fog világbajnokként (bár erre is volt ellenpélda)) De így lenézni egy ennyire ősi fajtának a képességeit...


Jegyzem, én a társasági kutyáknak sem látom nagyon értelmét. Nem az ő képességeikkel van bajom. Félreértés ne essék. Viszont a legtöbb gond - hacsak szűk lakókörnyezetemből indulok ki - a társasági kutyásokkal van, akik "csak kutyát tartanak mindenféle cél nélkül". Az ilyen gazdáknak a kutyája antiszociális, agresszív, neveletlen legtöbbször. Az ilyen gazdák nem értik a kutyák alapvető jelzéseit - se a sajátjukét, se a másikét. Ilyeneket sosem tapasztaltam olyanoknál, akik aktívan dolgoznak a kutyájukkal. Nekem ezzel sokkal nagyobb problémám van, mint azzal h valaki tart-e klee kait vagy sem. Viszont a klee kai és a hasonló kutyák megjelenése csak ezt a jelenséget növeli.

(lehet h nem voltam elég egyértelmű és világos az elején, de remélem a végére összállt h mit szeretnék belőle kihozni ;o))

Nekem azzal van problémá

2010. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!