Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek Rony, az Édes...

Szerintetek Rony, az Édes Négyes-ből, tényleg igazi tenyésztő?

Figyelt kérdés
Nekem nem tűnik annak...
2010. szept. 3. 09:36
1 2
 11/15 anonim válasza:
De nem értem,hogy miért fáj ez nektek?Egy tündéri csaj!Mindenki abból él,amiből tud!Miért kell piszkálni és elhordani mindennek?Nem is tudjátok,hogy milyen is ő valójában!Ha ezt tudom,akkor inkább nem is írom le,hogy hol találhatjátok meg!
2010. szept. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért mert ne szaporítgasson törzskönyv és szűrések, tenyészszemle nélkül.. A kutya nem megélhetési forrás. A tenyésztők sem ebből élnek, hanem ők a fajta nemesítése és szeretete céljából csinálják.
2010. szept. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Aha!Szerinted!Én akkor is becsülöm,mert láttam,hogy hogy vannak gondozva a kutyái!Jól bánik velük és szépen gondozza őket!ajánlom,hogy menj el hozzá és lehet,hogy leesik az állad!Sok tenyésztőnél nincsenek olyan jó körülmények,mint a csajszinál!De te csak ítélkezz nyugodtan!Te tudod!Csak nem tartom fer dolognak,hogy olyanról alkotsz véleményt,akit nem is láttál még!
2010. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ez nem csak neki szól.. Hanem mindenkinek aki így "tenyészt" kutyát! A kutyatenyésztés nem arról szól, hogy összeengedünk két törzskönyv nélküli kutyát meg etetjük, simogatjuk őket aztán eladjuk jópénzért..
2010. szept. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én már csak azt nem értem, hogy aki ilyen szuperül tartja a kutyáit, stb, stb, az miért spórol 6000 forinton? Aki megveszi 50-ért, az megvenné 56-ért is. Mivel a törzskönyvezés 5500 forint, plusz rászámoltam kiskutyánként még 500-at ami egy alomra szétosztva nagyjából fedi az alombejelentőt, fedeztetési jegyet, postaköltséget. Chip ugyebár mostmár egyébként is kötelező minden eladott kiskutyába, és a törzskönyvezés 5500 forintjában már a chip is benne van, tehát azt már nem kell mégegyszer kifizetni.

Egyedül azt tudom elképzelni, hogy aki amúgy jól tartja a kutyáit, de ellene van a hivatalos papíroknak, az azért van ellene, mert különben papíron is nyoma lenne, hogy minden tüzelésnél befedezteti a szukáit, állandóan ugyanazt a fedezőkant használja meg ilyenek. Mivel nem a minőségre törekszik, hanem a mennyiségre, így nem érdeke, hogy beazonosíthatók legyenek a tőle kikerülő kiskutyák. Sőt, kifejezetten az az érdeke, hogy ne legyenek beazonosíthatók! Azért mondjuk rá az ilyen emberekre, hogy szaporítók, mert a kutyák számát szaporítják, anélkül, hogy a minűségüket javítanák. És az még a jobbik eset, ha nem javítják a minőséget, de sajnos az az általános, hogy kifejezetten rontják.

2010. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!