Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az önvédelem is bántalmazásnak...

Az önvédelem is bántalmazásnak vagy kínzásnak számít?

Figyelt kérdés
Szabadon volt engedve,vagy kiszökött.Már voltam orvosnál,össze öltögettek és kaptam egy pár injekciót,most értem haza,de feljelentéssel fenyegetőzik a szomszéd.Nyílván nem hagytam annyiban,elzavartam,de ha tényleg én leszek a végén a ludas legalább fel szeretnék rá készülni...

2021. okt. 30. 20:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%

Jaaa jóvan..

Akkor beszéljétek meg,mond neki meg hogy lát lellet volt,meg minden,akkor maradjon csendben mert pont fordítva jelenheted föl...

Beszéljétek meg az öregasszonyal hogy ha megint kezdi,menjetwek az rendőrségre.

Amúgy "kedves" gazdát fel lehet jelenteni..

2021. okt. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
18%
Lassan ölted meg a kutyát? Meddig szenvedett? Hogyan sikerült megölnöd?
2021. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

A fenyegetozest rogzitsd mobillal, jol lathato modon, ugy hogy mindenkeppen eszrevegye.


!!!

Eszedbe ne jusson meghunyaszkodva eloldalogni a szettepett karoddal hogy jaaaj csak balhe ne legyen, hanem kedden elso dolgod legyen feljelenteni, es a szomszed oregasszonyt mint tanut megemliteni.

!!!


Remelhetoleg kap egy meretes penzbirsagot es/vagy fel ev felfuggesztettet sulyos testi sertesert.

2021. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebbb írták, élj a feljelentés jogával.


Az a kutya a gazdája miatt pusztult el, akárhogyan is történt. Az ilyennek nem kell kutya, aki arra nem képes, hogy a telkén tartsa. Nem beszélve arról, hogy ha megint lesz kutyája, kitudja nem történik e meg ugyanez. Ne adj isten egy gyerekkel. Aki védekezni se tud.


Az önvédelem pedig joga mindenkinek.

A kutyát nem te ölted meg, hanem a nyomorult gazdája, aki miatt elszabadult.

2021. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
90%

TE, legyél aki elsőként feljelentést tesz! Már holnap!

Nem írtad mivel és hogy végezted ki, de erről okosan!!! Pl.: ha kés volt, akkor 8 centi alatti, nem rugós.


Ha illegális éles pisztoly, akkor viszont kussolj, és ne lépj semmit!

2021. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
31%

Én nem szoktam ilyet írni egy kérdéshez sem, de szerintem ez kamu!..

Engem egyszer macska harapott meg, és bent azonnal azt kérdezték hogy kié a macska, oltási papírjai megvannak e?


Nagyapám kezébe a saját kutyája kapott bele, ott is rögtön azt kérdezték a sebészeten hogy kié a kutya.

2021. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahol elláttak, nem kérdezték, hogy tudod-e kié a kutya?

Mert kutya által okozott harapásnál hivatalból el kell járni. Vagy a gazda bemutatja az oltási könyvet, vagy te kapsz majd veszettség ellen oltást.

2021. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Már kaptam,írtam is az egyik kommentben azthiszem.Azt mondtam hogy kóbor,mert igazából tényleg kint kóborolt,csak sejtésem volt hogy az a szomszédé.amikor haza értem és bekopogott ordítozni akkor ért a megerősítés,hogy tényleg az övé volt.

Nem volt nálam semmilyen önvédelmi eszköz sose gondoltam,hogy valami meg fog támadni és pont ma.A kulcs csomómon van egy levél nyitó,azzal szurkáltam meg mert nem akart elengedni.Emlékeim szerint..

De igazság szerint azt sem tudom meddig tartott ez az egész,nekem óráknak tűnt az is hogy elengedjen,úgy rángatta a karom mintha valami rongy lenne,pedig tartottam is magam.


Miután bevittek a sürgősségre kaptam sokkhatás ellen valami rivotril 0.5t a papír szerint,hogy nyugodt legyek de én így sem vagyok nyugodt.nem a feljelentéstől félek az legfeljebb egy hab lenne a tortán.most csak..úgy.ki se mozdulok többet,majdnem az egész napom elment a kórházra is pedig csak munkába indultam

2021. okt. 30. 21:06
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Most az hogy nem részletezte miket kapott az orvosnál és miket kérdeztek még nem tesz kamuvá egy kérdést.Ha rivotrilt kapott akkor aligha tudott beszélni érdemben,de egy kutya támadás után nem is sokan tudnak..


Ha elpusztult a kutya akkor az a gazdája hibája.Szabadon volt az agresszív kutyája,aki meg is támadott egy embert és olyan sebet ejtett ami biztos hogy 8 napon túl gyógyuló (már pedig amit varrni kell az biztos nem 8 napon belül gyógyul).Amúgy is elaltatták volna.


Nálunk is volt itt egy hasonló eset,csak itt 2 kutya és egy fiatal srác volt a "szereplő".Az egyik kutyát leverte vaslapáttal a segíteni kifutó szomszéd, a másikat elkapták később és el lett altatva egy hónap múlva miután nyerték a pert a srác szülei.

Sok a gondatlan gazda,bele se gondolnak hogy egy kis kutya szökés valamelyik nap akár más ember életébe kerülhet..

2021. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Már holnap feljelentés.


Egyrészt azért mert zaklatott, ordítozott.


Ami minimum garázdaság.


Más részről a kutya támadás miatt.


Én már akkor rendőrt hívtam volna mikor átment ordítozni.

2021. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!