Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az önvédelem is bántalmazásnak...

Az önvédelem is bántalmazásnak vagy kínzásnak számít?

Figyelt kérdés
Szabadon volt engedve,vagy kiszökött.Már voltam orvosnál,össze öltögettek és kaptam egy pár injekciót,most értem haza,de feljelentéssel fenyegetőzik a szomszéd.Nyílván nem hagytam annyiban,elzavartam,de ha tényleg én leszek a végén a ludas legalább fel szeretnék rá készülni...

2021. okt. 30. 20:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

Igazából...sajnálom a kutyát. A gazdája lexarta, nem foglalkozott vele. Elpusztulni is szenvedve múlt ki.

Meg téged is sajnállak, nyilván én is védekeznék, ha egy állat megtámadna.


Nem kell aggódnod. Mehet a bíróságra, de max ő üti meg a bokáját, nem te. Sőt, lehet neki kell pénzbüntetést fizetni, mert kinn volt a kutyája és sebesülést okozott egy emebrnek.


Amennyiben tányleg nem túlzol, és nagyon csúnya a harapás, valamint a nyílt utcán történt, akkor téged nem tesznek felelőssé.

2021. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Nem ott helyben halt meg,mert az biztos hogy még ez is elszaladt.Ez kb egy strapabíró kulcstartó,nem több egy kisujj hosszúságnál..

Nem is olyan éles,inkább tompa,elvérezhetett valahol,vagy mással is össze akaszkodott.Ezt már nem is tudom,azt se tudom hol halhatott meg.

Egy évtizednek tűnt ameddig a mentő is kiért,addigra több szomszédnak is feltűnt hogy nem ők nélkül ordítozom kora reggel..

Minden egyszerre volt nagyon gyors,és órákig tartó.


De most elfáradtam,aludni biztos nem fogok tudni,de pihenek ameddig anyám át nem ér.

Köszönöm a válaszokat.lényegében tényleg nem vagyok én állat kínzó,az kínzott meg engem..

2021. okt. 30. 21:24
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, tegyél feljelentést, ez jogos önvédelem volt. Majd megírhatnád a fejleményeket ide. Jobbulást!
2021. okt. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Jobbulást!
2021. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást!


Nyugodj meg, neked ebből semmi bajod nem lesz, de a szomszédot mindenképpen jelentsd fel. Nem is értem, hogy miért nem indult hivatalból eljárás.

2021. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Most már csak annyit tudok hozzátenni, azt viszont igen, hogy jobbulást kívánok!


Milyen fajta kutya volt?

Tipikus állatkínzó agresszív a gazda, vagy ez az első eset; van más kutyája?


Jobbulást a sérüléseidre és kitartást az ügyhöz!

2021. okt. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
100%
Jó ég, többiek már mindent elmondtak úgyhogy csak jobbulást meg minden jót kívánok. Itt te vagy az áldozat, a szomszédod nem tehet semmit
2021. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után a minimum, hogy feljelented a gazdát. A kutyaharapást amúgy is hivatalból jelenteni kell, már csak azért is, mert fontos lenne kideríteni, hogy volt-e érvényes veszettség elleni védőoltása, mert téged attól függően látnak el, a veszettség egyelőre gyógyíthatatlan halálos kimenetelű betegség.

Te jogosan védted meg magad, az állatvédelmi törvény és a büntető törvénykönyv értelmében is.

Állatkínzásnak olyan cselekedet minősül, ami indokolatlan, szükségtelen cselekedet az állattal szemben, ami annak tartós egészségkárosodását vagy pusztulását okozza. Amit tettél, az bármelyik bíróság, hatóság szerint indokolt cselekedet volt, te is meghalhattál volna.

A gazdát minimum emiatt megbüntetik, plusz felelnie kell azért, hogy miért volt a kutya az utcán. Akár el is tilthatják az állattartástól.

2021. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, veszettség elleni oltást kaptál amikor elláttak? Elvileg ilyenkor adniuk kéne azonnal.
2021. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:05

nem azonnal adnak.

2021. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!