Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami törvény vagy...

Van valami törvény vagy büntetés arra hogy ha valaki póráz nélkül sétáltatja az (agresszív) kutyáját ?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a kutyámat (grönlandi) épp már hazafelé sétáltunk egy szűk utcában, szépen sétált mellettem mint mindig. Épp egy műtétből gyógyúl fel ezért még citromsárga nyakörve is volt és szallag is volt kötve a pórázra. Sajnos sokan nem ismerik ezt a jelzést pedig fontos lenne. A lényeg az volt hogy jött egy nő aki szabadon sétáltatta a kutyáját talán akita inu volt a fajtája de nem biztos. A kutyája eléggé gyorsan szinte meggondolatlanul közeledett felénk a kutyám megijedt és rá morgott aztán egymásnak estek de az akita kezdte el harabdálni a kutyámat. Az én kutyám kisebb sérülésekkel megúszta meg az akita is. De történhetett volna nagyobb baj is pl ha az én kutyámnak a varratja felszakadozik stb. Az lenne a kérdésem hogyha nagyobb baj történt volna akkor olyankor mi a teendő? Büntetés járhat érte ha nem kutya futtatón vagy parkban póráz nélkül van a kutya?

Ráadásúl elkezdtem vitázni vele és magyarázni neki hogy a citromsárga szallag azt jelzi hogy a kutyámnak nagyobb térre van szüksége és fél is , műtétből gyógyúl fel épp , de persze én voltam a hibás szerinte mert le blokkoltam és nem tudtam hamarabb szétrángatni a két kutyát és a kutyám nagyon megharapta az akitáját stbstb. A lenyeg az volt hogy a végén én jöttem ki hülyén a vitából.



2021. nov. 5. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos egyre több olyat látok, hogy szabadon van a kutya de az sajnos nincs megnevelve. Múltkor a Velencei-tónál rohangált póráz nélkül egy kis fehér dög, na az minden vele szembe jövő kutyának neki akart menni. A gazdi csak nevetett, hogy játszani akar, és fel volt háborodva, hogy többen is szóltak neki. Végül elég csúnyán összekapott egy nagyobb testű kutyával és természetesen még az idióta gazdája volt megsértve, hogy a nagyobb kutya ellátta az ő kis testűjének a baját. Amúgy nem harapta meg a nagyobb a kisebbet, szimplán leteperte a földre miután a kisebb többször is felé kapott és megharapta a mellkasát.
2021. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
15%
2021. nov. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Engem nem erdekel, hogy kit es mi zavar ... en vadparaszt vagyok es szeretem a balhet :) Akkor is elengedem a kutyam es azt is csinal amit akar, ha valaki mas totagats all akkor is! :))) Csak azert is es direkt is!!!
2021. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
94%
Ezt már tudjuk, 13-as, visszatérő vendége vagy a kategóriának.
2021. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem 14-es, most tevedtem ide eloszor!!! :) De azert kedves vagy, hogy igy udvozoltel.
2021. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es!

A válaszod magyarázásából egyértelműen átjött, hogy egy olyan ember vagy aki tipikusan azért jön erre a platformra hogy természetesen ne a kérdésre válaszoljon hanem belekössön a kérdezőbe , köszi! De igazából a te fajtád nélkül unalmas lenne ez az oldal :D


Legyen csodaszép életed - te nyomorult :)))))


13-as hozzá szóló , nem kívánok neked semmi szépet :) csináld nyugodtan de nehogy véletlenül te járj fordítva a szituációban. :)

2021. nov. 5. 13:59
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem lesz forditva ... en akkor oldom meg a problemamat amikor felmerul es nem utolag jelentgetem fel a masikat, hogy akkor is igazam legyen!
2021. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
97%

kutyás vagyok, engem is nagyon zavar.

Egyszer megtámadott már, szerencsére megúsztunk.

2021. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
17-es , senki nem mondta hogy fel akarom jelenteni. Csak érdekelt ha esetleg nagyobb baj történt volna akkor mi a teendő. Tanulj meg olvasni és értelmezni .
2021. nov. 5. 14:13
 20/28 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk egyszer volt ilyen komolyabb afférunk, pórázon jött mellettem a kutya, a másik, nála magasabb meg nekitámadt. Gazda drága csak mosolygott, hogy csak játszani akar, a kutyám pedig (akkor múlt fél éves, kajla kölyök, csak éppen hannoveri véreb, ami vaddisznót is leteríti felnőtten) szontén támadásnak vette, egy pillanat alatt felülkerekedett és a hátán a nyakánál elkapta, nem fogheggyel harapva, hanem rendesen, teli pofával. Érdekes módon rögtön jött is a gazda, mire odaért szétszedtem őket. Szerencsére megúszta a nagyobb kutya is sebek nélkül.
2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!