Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami törvény vagy...

Van valami törvény vagy büntetés arra hogy ha valaki póráz nélkül sétáltatja az (agresszív) kutyáját ?

Figyelt kérdés

Tegnap sétáltattam a kutyámat (grönlandi) épp már hazafelé sétáltunk egy szűk utcában, szépen sétált mellettem mint mindig. Épp egy műtétből gyógyúl fel ezért még citromsárga nyakörve is volt és szallag is volt kötve a pórázra. Sajnos sokan nem ismerik ezt a jelzést pedig fontos lenne. A lényeg az volt hogy jött egy nő aki szabadon sétáltatta a kutyáját talán akita inu volt a fajtája de nem biztos. A kutyája eléggé gyorsan szinte meggondolatlanul közeledett felénk a kutyám megijedt és rá morgott aztán egymásnak estek de az akita kezdte el harabdálni a kutyámat. Az én kutyám kisebb sérülésekkel megúszta meg az akita is. De történhetett volna nagyobb baj is pl ha az én kutyámnak a varratja felszakadozik stb. Az lenne a kérdésem hogyha nagyobb baj történt volna akkor olyankor mi a teendő? Büntetés járhat érte ha nem kutya futtatón vagy parkban póráz nélkül van a kutya?

Ráadásúl elkezdtem vitázni vele és magyarázni neki hogy a citromsárga szallag azt jelzi hogy a kutyámnak nagyobb térre van szüksége és fél is , műtétből gyógyúl fel épp , de persze én voltam a hibás szerinte mert le blokkoltam és nem tudtam hamarabb szétrángatni a két kutyát és a kutyám nagyon megharapta az akitáját stbstb. A lenyeg az volt hogy a végén én jöttem ki hülyén a vitából.



2021. nov. 5. 13:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%

Ezert hordok gazspret meg vascsovet. Ha kutyaval vagyok,csak akkor hSznalom,ha megitelem,h meregeti egymast stb. egyebkent meg kohet a kutya felolem,nem felek.

Meg nem volt gazda,aki ne tudta vklna elfogni/elhivni a kutyajat.

2021. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
30%

"a kutyám megijedt és rá morgott aztán egymásnak estek de az akita kezdte el harabdálni a kutyámat"


Hát,ehhez a te kutyádnak is volt némi köze,ő sem úgy reagált ahogy kellett volna.

DE! egyértelműen a szabadon engedett kutya volt itt a probléma forrása.Feljelentés ismeretlen személlyel szemben + legközelebb vigyél telefont,videózz és fotózz.Távolról,nem kell nyílván oda menni.Akár kutya nélkül is menj el arra néha,hátha látod megint.


De ha össze verekedett a kutyája máséval talán elég jó lecke volt számára és megköti legközelebb.

2021. nov. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbb önkormányzat helyi rendeletei között ott van, hogy kutyát közterületen (kivéve futtatók, stb.) csak pórázon lehet vezetni, azt hiszem, az állatvédelmi törvényben is bent van. De a gyakorlat azt mutatja, hogy soha, semmilyen szankció nincs, max. akkor kap büntetést a gazda, ha a kutyája nagyobb bajt csinál, mondjuk komoly sérülést okoz embernek, állatnak ÉS kiderül, hogy ki volt. Mert ha elmenekült a helyszínről, nincs felvétel vagy van felvétel, de az alapján nem találják meg, akkor megússza még ezt is. Én is mérges vagyok a póráz nélkül sétáltatókra, de sajnos tehetetlen is vagyok. Ha nagyobb baj történt volna, akkor a törvény a te oldaladon lett volna egy esetleges perben, stb., mert az ő kutyáján nem volt póráz. (Ez olyan, mint amikor valaki álló autóba megy bele.)
2021. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Vau-vau! :) Es mindig az erosebb kutya baszik! :)))


Gondoltam jobb elore ezt tisztazni. :D


Szoval: kutya-kutya ... talalkozik ... megszagoljak egymas segget ... lehet bohockodnak is egy kicsit ... aztan mindenki megy a dolgara.


Hol itt a hiba? Te azert mesz kutyat setaltatni, hogy beszolj a masik gazdanak ... vagy setalni akarsz? Hat akkor ne dumalj, hanem setalj!!! :))) Masikat meg hagyd beken, nem azert ment setalni a kutyajaval a termeszetbe, hogy a te frusztracioddal foglalkozzon!!! :)))))

2021. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
10%
Gazsprayosnak uzenem! :) Talalkoztunk mar ilyennel!!! :)))) A kutyam ellenben szereti a 'csiposet' :))))))) Gazsprayos hulyegyerek vinnyogott!!! Kutyam le sem szarta a trutyit amit rafujtak ... nekem okozott problemat, mert le kellett torolni :DDD
2021. nov. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is találkoztam már hozzád hasonlóval.Azthitte sérthetetlen csak mert rottweilere van,és így bármit megtehet.Szolgálatban voltam,de nem voltam átöltözve,mert akkor váltottam a másik őrt.48 óránként váltottuk egymást,ez a munka mindig 24 vagy 48 órás volt,jóformán csak bent kellett ülni egy kis helyiségben és ki-be engedni azt aki mehet.

Neki hozta a telep öreg kutyájának a rotit a kis cigány gyerek,mert hogy őt valamelyik nap megugatta az amikor - gondolom - be akart mászni.Gyakran hoztak-vittek árut,persze hogy kutyával is őrizték a helyet.


Kiderült,hogy egy fejlövés még pár másodperc nyüszítéssel és hempergéssel jár.Sajnáltam,de jobb volt minthogy szét szedjen valakit.

Az a gazda is egy életre megtanulta,hogy a kutyája nem halhatatlan.Nehogy egyszer te is így járj azzal a szakadék káj kutyával.:')

2021. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos mar minket iden 4x tamadott meg poraz nelkuli kutya!


3. Ota mar ha porazon nagyobb kutya oda szalad morog ra. Azt hiszi megint megtamadjak.


20kg, nem kistestu. De a nala nagyobb kutyakra igy reagal.

Jar napkozibe, jarunk futtatoba ott nincs baj.

De ha o porazon van es ivaros kan rohan oda hozza nagy hevvel azt nem toleralja.


Tamadasok elott nem volt ez! De sajnos 3 rossz elmeny utan nehez helyre hozni.


Jarunk magantrenerhez is.


En is szigoritanam ezt, hogy kozteren igen is kell a poraz a es buntessek kemenyen aki szabadon engedni!


Nincs bajom azokkal akiknek jol nevelt behivhato kutyaja van.

Az is van a kornyeken. De az a baj kezd egyre tobb neveletlen, agressziv kutya lenni.

Van egy 6 kgos 10,5 eves kutyam. Feltem ot. Szerencsere a tamadasok alkalmaval a kanom vedte ot.


Sajnos egyre tobben engednek el neveletlen agressziv kutyakat merettol fuggetlenul.


Kistestuek is folyton tamadjak a kutyamat, de szerencsere bennuk nem lat ellenfelet jatekbol lemancsolja oket, vagy rajuk all:D altalaban ennyi eleg ahhoz vissza szaladjanak a gazdahoz.

2021. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
88%

41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet

a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról

2021. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!