Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom jobbá tenni a...

Hogy tudom jobbá tenni a kutyám kint létét?

Figyelt kérdés
A kutyám egy tacskó keverék holnap lesz 5 éves. Már négy éve van nálunk viszont a szüleim soha sem engedték hogy a házban legyen hiába kérleltem. Kint egy óriási panel háza van, mindig tesze be neki egy régi bunda kabátot vagy van mikor sunyiba, ha senki sincs otthon behívom a házba hogy melegedjen. Eddig a teleket én szerintem simán bírta, viszont most már novemberben látom hogy vacog ezért mindig gyorsan tessékelem be a házába. Elfogadok bármit amivel melegebb lehetne neki a háza vagy linket is küldhettek nem sima kutya takaróval hanem valami melegítővel vagy nem tudom vagy valami, és bármi tippet fogadok, ha valamit ne csináljak vagy bármi:)

2021. nov. 22. 20:41
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Igen olyanból van, csak gondolom nem annyira vastag én sem értek nagyon ezekhez, apa csinálta szerinte abból jobb, de én is úgy gondolom.
2021. nov. 22. 21:10
 12/60 anonim ***** válasza:
72%
Milyenből? A panel simán előre gyártott elemet jelent. Rákerestem a panel kutyaházakra, mindenhol azt írják a fa jobb annál. Mondjuk el is hiszem, hisz a fa, ha nem vékony szar, nagyon jó hőszigetelő.
2021. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenből.

2021. nov. 22. 21:16
 14/60 anonim ***** válasza:
64%
A mi tacsinknak sztiropor táblából volt a háza (fa volt a keret). Alul, felül 10 centis, oldalt 5, az be volt fával borítva. Apám egy régi báránybőr bundát rakott alá. Az ajtón is volt felfüggesztve egy vastag anyag, hogy ne fújjon be a szél. Szélvédett helyen volt a háza. Mégis leginkább a teraszon feküdt a fotelben. Nem tudom mi baja volt a házával, többször szétszedtem, hogy megnézzem. Végül apám a fotelra 'épített' neki egy sátor szerűséget.
2021. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
42%

A tacskó igen szívós kutyafajta! Ugye, régen vadásztak velük - télen is a kemény hidegben - és mégsem lett bajuk!

Éjjel viszont védeni kell a hidegtől, mert éjjel ugye nem mozog szinte semmit!

Ha megfelelő kis kuckót csinálsz neki, akkor nem lesz baja!

Egyébként, most még amúgysincs hideg! A kutyáknak ez még semmi! (Mondom kutyáknak! Nem bulldogoknak, bologneseknek és a többi agyontenyésztett genetikai hulladéknak...)

A hideg ott kezdődik egy kutyának, amikor már minimum mínusz 10 fok van!

2021. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
90%
Műanyag? A leírása alapján nem lehet rossz, bár én a fára+szigetelésre esküszöm.
2021. nov. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim válasza:
90%

Előző válaszolónak igaza van, a szalma tényleg fontos. A mi kutyánknak a házikójának az alja tele van szalmával plusz még egy zsák is tele van tömve szalmával és mivel a háza ajtaja egy picit nagy, a zsákkal annyira el van "torlaszolva" hogy pont befér a kuyta. Még van bent neki néhány pokróc is. Valaki előbb írta hogy adj neki télen egy picit több kaját, ez is egy jó ötlet.

Valamint, nem tudom hogy van-e garázsotok, de mi oda be szoktuk engedni a kuytust, ott is meg van neki ágyazva, mert oda azért nem fúj be a szél és nincs is annyira hideg.

Szerintem azért próbáld meg meggyőzni a szüleidet hogy legalább egy kisebb hely ki legyen neki alakítva a lakásban. Nem kell odaengedni, ahova nem akarjátok. Egy picit próbáljátok nevelni, hogy az az ő helye, máshova nem menjen. A miénk egész rövid idő alatt megtanulta, hogy hol a helye😊

2021. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
53%

Hat ha panel alatt ilyen preselt lemez szart ertesz, amibol az olcso ikea butorok vannak, akkor az nem jo. Sot, leginkabb kurv...a szar.

Legalabb egy normalis, szigetelt hazat vegyetek mar neki, amit kibeleltek szalmaval+fuggony ra, legalabb konyorgom ennyit tegyetek meg.

Nem tudom hany eves vagy, de ha sajat penzbol venned (mondjuk diakmunkara lehet menni 15 eves kortol), akkor szuleid csak nem szolnanak be. 5 eve ott a kutya es egy rendes haza sincs, rettenetes. Ugy gyulolom az ilyen embereket, de komolyan.

Es persze kerdezo, itt most nem te vagy a hibas, a szuloknek kene esznel lenni, de ugy latom, hogy ez egy igen nehez feladat.

2021. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:
Nem műanyag, két lemez ami közrezár körülbelül 8 cm szivacs vagy púrhab szerűséget, nem tudom bocsi nem értek hozzá:D
2021. nov. 22. 21:23
 20/60 A kérdező kommentje:
18. Írtam linket hogy milyen, de ne írj kérlek ennyire rosszat, mégis csak a szüleimről van szó, nem akarom őket rossz színben feltűntetni, segítséget kérek és ne a szüleimet vitassuk:)
2021. nov. 22. 21:27
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!