Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom jobbá tenni a...

Hogy tudom jobbá tenni a kutyám kint létét?

Figyelt kérdés
A kutyám egy tacskó keverék holnap lesz 5 éves. Már négy éve van nálunk viszont a szüleim soha sem engedték hogy a házban legyen hiába kérleltem. Kint egy óriási panel háza van, mindig tesze be neki egy régi bunda kabátot vagy van mikor sunyiba, ha senki sincs otthon behívom a házba hogy melegedjen. Eddig a teleket én szerintem simán bírta, viszont most már novemberben látom hogy vacog ezért mindig gyorsan tessékelem be a házába. Elfogadok bármit amivel melegebb lehetne neki a háza vagy linket is küldhettek nem sima kutya takaróval hanem valami melegítővel vagy nem tudom vagy valami, és bármi tippet fogadok, ha valamit ne csináljak vagy bármi:)

2021. nov. 22. 20:41
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, nem tehetsz róla, hogy a szüleid ilyen hülyék.

Szalma kell, hőfüggöny kell, de ne legyen nagy a hőmérsékletkülönbség, ha már kint van, mert az instant megfázás. Az ízületei így is megsínylik valószínűleg. Ha már önálló leszel, akkor azért legyél felelősebb, a szándék, úgy látom, megvan, csak a szüleiddel szemben tehetetlen vagy.

2021. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
88%
Szóval érdemben nem tudsz tenni semmit.
2021. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
91%
"De miért nem opció egy normális kutyaház megvétele?" - Valószínűleg nem a kérdező dönt, mire költ pénzt a család. Így meg elég nehéz a szülőket megfelelő irányba terelni. Inkább abban segítsünk, hogy amit ő tud javítani a helyzeten, akár zsebpénzből, az mi lehet. Egy hőfüggöny olcsóbb kiadás, mint egy komplett kutyaház, a szalma sem csillagászati összeg.
2021. nov. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
33%

Nem tudom a kerdezo hany eves, de kb 5 eve megvan a kutya. 5 ev alatt boven ossze lehetett volna sporolni innen-onnan (vagy diakmunkabol) penzt normalis kutyahazra. Azert nem egy millios tetel, tehat ha a szulei szarnak is ra, ha mar megvette, abba csak nem szolnak bele.

Tudom, hogy nem az o felelossege, de torekedni kell a megoldasra, ha mar igy alakult. En is a nehezen megkeresett es ajandekba kapott kis penzembol etettem anno a macskamat, mert anyam whiskast vett maximum. Es az allatorvost is en fizettem mindig, bar hala a jo egnek mivel benti volt, ezert az eves oltason es ivartalanitason kivul akkoriban nem volt semmi mas baja.

Azota elkoltoztem es a macska is jott velem.

2021. nov. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi, azt kihagytam, hogy anyam hozta a macskat, nem en, tehat nem en konyorogtem erte, nem az en dolgom lett volna.
2021. nov. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
77%

Miféle szülők vannak..kutya lehet,de be ne jöjjön,költeni ne költsünk rá.Ráadásul kis testű és rövidszőrű..

Oltva legalább van? Kinti kutyának főleg fontos..

De sajnos meleg kutyaház ide vagy oda ahogy öregszik úgy lesznek egyre súlyosabb ízületi problémái.Cseszettül fog fájni neki.Szegény.. :/

2021. nov. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudjuk, hány éves a kérdező, szóval az sem mindegy, hogy 5 éve mennyi idős volt. Másképp látja a dolgokat egy 10 éves, mint egy 15 éves. 5 év alatt sokat lehet változni, minél kisebb, annál inkább a szüleire hagyatkozik a gyerek, később kezdi megkérdőjelezni a szülei igazát, ha egyáltalán, a kérdező eljutott ide, de lehet, hogy 5 éve még eszébe sem jutott, hogy a kutyának rossz, mert lehet, hogy még kicsi volt hozzá, és nem látott mást. Emiatt ne hibáztassuk.
2021. nov. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

36

Persze van, mindig járunk féregteleníteni és éves oltásra:)

2021. nov. 23. 15:13
 39/60 anonim ***** válasza:
38%
A válaszoló kutyások nagy része úgy látom felelős állattartó, aki mindent megad a kutyájának, viszont fogalma sincs róla mi megy vidéken a családok 95%-ánál. Kertes ház, kutya házőrzőnek? befogadva, odakint, vagy jobb esetben valami melléképületben kap egy helyet, ami sokszor még csak nem is kutyaház hanem csak egy rossz paplan fekhelynek. Tanítás, játék, érdemi időtöltés a kutyával nincs, hisz nem is azért fogadták be, hanem csak hogy legyen. Naponta azért 1-2x megsimogatják, de mivel a kutya neveletlen és nem tudják kezelni annál több szórást kap. A kutya az csak kutya, semmiképp sem családtag, kint a helye, éljen, de ne csináljon semmit. A gyerek meg ezt tanulja, ha jobban foglalkozik a kutyával még sokszor a szülei szólnak rá, hogy minek "kényezteti". Az amit az itt válaszolók elvárnak idilli világ, még nagyon nem tartunk itt.
2021. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
76%
Már vártam, mikor jön a vidékiek szarul bánnak az állatokkal sztereotípia. Előző, rohadt nagyot hazudtál.
2021. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!