Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom jobbá tenni a...

Hogy tudom jobbá tenni a kutyám kint létét?

Figyelt kérdés
A kutyám egy tacskó keverék holnap lesz 5 éves. Már négy éve van nálunk viszont a szüleim soha sem engedték hogy a házban legyen hiába kérleltem. Kint egy óriási panel háza van, mindig tesze be neki egy régi bunda kabátot vagy van mikor sunyiba, ha senki sincs otthon behívom a házba hogy melegedjen. Eddig a teleket én szerintem simán bírta, viszont most már novemberben látom hogy vacog ezért mindig gyorsan tessékelem be a házába. Elfogadok bármit amivel melegebb lehetne neki a háza vagy linket is küldhettek nem sima kutya takaróval hanem valami melegítővel vagy nem tudom vagy valami, és bármi tippet fogadok, ha valamit ne csináljak vagy bármi:)

2021. nov. 22. 20:41
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
82%

Hát,pedig amit felvázolt igen csak a jellemzőbb a kertes családoknál,mint a normális kutya tartás..

Főleg szegényebb területeken,ott van hogy több "házőrző" is van.

2021. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
78%

39

Városban is lehet ilyen helyzet. Ne feltételezz alaptalan dolgokat.

2021. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondtam hogy mindenki így bánik velük. Igaz, ki kellett volna emelnem hogy van kivétel. Ettől függetlenül sajnos nem hazudtam.
2021. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
49%

43

De hazudtál. Ráadásul a házörzők általában kint tartható kutyafajták. És nincs jogodban általánosítani. A városban szerintem rosszabb a helyzet. Ha sétál is a kutya azt csak lebetonozott járdán teheti.

2021. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
100%
Azért jellemzőbb vidéken, mert ott ki lehet b*szni a kutyát az udvarra, azt jóvanazúgy, városban akik bevállalják azok nagyobb arányban is foglalkoznak vele, hisz másképp igencsak sok kárt okozna odabent.
2021. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
71%

"A házőrzők kint tartható kutyafajták"

Ja a sok tacskó meg keverék pincsi akiket nap mint nap látok hogy veszettül ugatnak odakint, a gazdájuk soha nem viszi el sétálni csak van hogy jelezze ha jön valaki... Azok aztán házőrző fajták

A házőrző alatt én azt értettem hogy az emberek csak azért tartják hogy jelezzen ha jön valaki, attól függetlenül hogy alkalmas-e egyáltalán kinti tartásra

2021. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
42%

46

A mondatom úgy szól ,,A házörzők ÁLTALÁBAN kint tartható kutyák"

2021. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
62%
"Nem mondtam hogy mindenki így bánik velük. Igaz, ki kellett volna emelnem hogy van kivétel. Ettől függetlenül sajnos nem hazudtam."ja, csak lazán közölted hogy kilencven százalékban így van: ez hazugság.
2021. nov. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
69%

Kár vitatkozni. A kérdező - a kérdés alapján - vélhetően olyan helyen él, ahol a kutya helye szokás szerint kint van, függetlenül attól, hogy normális esetben alkalmas-e erre vagy sem. Igen, normális esetben a házőrzésre alkalmas fajták tarthatók kint, de ahol az a szokás, hogy a kutya helye kint van, ott kb. minden kutyára így gondolják, az alkalmasságtól függetlenül. Városban és vidéken is lehet ilyen, városban is vannak elmaradott kertes házas környékek, ahol így gondolkodnak, de attól még nem kell tagadni, hogy szép számmal vannak ilyen falvak, és egyéb települések. Szaporítótelepeket is rendszerint vidéken szoktak lefülelni. Azért én láttam kerti dísznek tartott kutyákat Gödöllőn, mikor teljesítménytúrán jártam ott, Balatonnál több tóparti településen is, a legforgalmasabb nyári időszakban...

A kérdésre viszont térjünk vissza, a kérdező látja, hogy a szülei nem jól tartják a kutyát, ő ezen szeretne valamit enyhíteni, amit ő megtehet, amíg a szüleitől függ. Ha majd felnő, valószínűleg felelősebb állattartó lesz, mint a szülei.

2021. nov. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:
Látom itt egy kisebb vita tört ki:D Elmondom mindenkinek hogy városban lakok, de sokan félreértették, mert a kutyám 1 éves korában került hozzám, a szüleim ettől a problémától eltekintve szerintem felelős állattartók, mert hát nem én fizetem a kutya oltásait, nyers húsokat kap, jó minőségű tápokat. Azért mert kint van a kutya foglalkozok vele, sok trükkre tanítottam már meg és még akarok neki tanítani, amikor időm illetve kedvem engedi elviszem sétálni kutyafuttatóba is járunk. Ja és 9 évesen kaptam a kutyámat:)
2021. nov. 23. 17:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!