Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyát a finnyásságról?

Figyelt kérdés
7 hónapos kutyámat elrontottam. Tudom, hogy én vagyok a hibás, de amikor nem akart enni, akkor mindig adtam neki másik tápot, már petchefet is próbáltam neki adni, de azt sem szereti, nagy nehezen a tápot kézből, beáztatva néha megeszi, de úgy sem mindig, van hogy csak másfél naponta eszik. Hallottam hogy el kellene előle venni az ételt és akkor előbb utóbb megeszi majd, de sajnos az állatorvos azt nem javasolta, mert érzékeny a gyomra és ha nem eszik akkor a sok sav miatt hányni szokott. Ezen kívül egészséges, nem szervi gond miatt nem eszik, mert ha előrukkolok valami finomsággal akkor azt mindig megeszi. Valami tippet tudnátok adni az éheztetésen kívül hogy hogyan tudnám rávenni hogy egyből nekiálljon az ételnek? Kérlek ne oktassatok ki, tudom hogy hibáztam de keresem a megoldást.

2021. dec. 9. 10:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy felnőttként befogadott kutyám van, ő is finnyás volt, pár falat után otthagyta a kajáját, mert a menhelyen sokszor többet kaptak, így egész nap falatoztak a tálból.


A másik kutyám párszor fezabálta az ő kajáját is (persze csak ha otthagyta) vagy ha nagyon sokat hagyott, én vettem el tőle és pár óra múlva újra próbálkozhatott.


Elkezdtem tanítani is, főként kajával motiváltam (bár erre is rá kellett vezetni, mert nem értette, hogy miért kellene virslit ennie, mikor épp együtt játszunk - ez a rész túl jól is sikerült), így a kaja felértékelődött számára.


Pár hét után már gyorsan megette a tápját.

2021. dec. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!