Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott és nekemjött a 8...

Megharapott és nekemjött a 8 hetes pumi kutyusom, a kajára is morog, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kutyusom és a spajzban szárítottuk a régi kenyereket ő erre elopottegyet én meg el akartam venni tőle és nekemjött. Aztán ezt gyakoroltuk és siman odaadta, majd később megint nekem jött. Ha a táljába kap enni ott nem morog, simogatni is lehet és nyulkalhatok is a taljaba.

Aztán meg ha valami rosszat csinált picit a fenekére csaptam és utána elkezdett morogni, rászóltam erélyesen hogy nem morog és megüttem az orrát. Aztán felém fordult. És elkezdte a kezem erősen nem játékból harapni.



2021. dec. 10. 15:55
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:

A kutyust meg nem vettem, az egyik jó ismerősünktől van aki dolgozik farmon az anyjával az apja meg pest mellől szintén farmon és pumi, szokta az ismerosom minden evben, hogy lenyugodjon az anyja.

Érdekes, az állatorvos tanácsolta hogy amint abbahagyta a szoptatást, minél hamarább annál jobb. Imádom ezt a sok okso embert itt!

Nekem azt mondjátok meg, hogy mivel lehet és hogyan kezelni a kutyát aadjatok tippeket és ne válkáljatok másba bele. Nem kérdeztem mást :)

2021. dec. 10. 16:18
 12/56 A kérdező kommentje:
Rendben felkeresek egy trénert
2021. dec. 10. 16:19
 13/56 anonim ***** válasza:
66%
Azza tökéletesen egyetértek, hogy olyan embertől vetted, aki az "alja" szaporitó féle! Mert a kutya valószínűleg idegbeteg, az eddigi közösség miatt.. Nos ha ilyen volt a közösség amiben élt pár hétig, az a szaporítót jellemzi, aki egy szar szemétláda, és böriben a helye! Így tartani kutyákat, akik mindenhol "családtagok" az bűncselekmény...
2021. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
32%

9:

"Akkor állatkínzást követtél el"

"egy értelmes ember meg tudná nevelni. Te nem fogod tudni." (utolsó mondatod honnan tudod?)


Te normális vagy? Nem hiszem...

2021. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez kiskutyáknál normális viselkedés, neveléssel lehet helyre tenni. Nekem fajtatiszta, törzskönyves kiskutyám van, 12 hetes, de ő is morog, ha el akarom venni pl. a játékát, ezt szerintem szinte minden kutya csinálja. Pedig én aztán tényleg következetesen és határozottsággal nevelem. Nem minden kutya születik kezesbáránynak, vannak akaratosabb jellemek is, de mindenképp kelleni fog kutyasuliba járnod vele. Amúgy az enyém ezen kívül egy bújós, ölben alvós kis angyal, csak elég makacs tud lenni (terrier). Az viszont hatalmas hiba volt, hogy szaporítótól vettél kutyát. Nagy eséllyel beteges és nehezen kezelhető lesz.
2021. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
65%
#4. Fajtiszta vagy fajtatiszta? Mert ugye nem mindegy!
2021. dec. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy tipp: ha harap, nyomd le a nyelvét, az kellemetlen neki és abba fogja hagyni, illetve ha rosszul viselkedik, szólj rá erélyesen és húzd meg kicsit a grabancát, az anyja is így rakná helyre.


Egyébként én azt vettem észre a kiskutyámnál, hogy akkor rosszalkodik, ha nincs levezetve az energiája. Amióta vihetem sétálni, sokkal jobb a helyzet. Te még nem viheted ugyan, de sokat kéne hagynod futkározni, játszani.

2021. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok! Kedves 15 azén kutyum is bújós, és olben is elalszik meg hozza játékat, játszunk, visszahozza a labdat, a baratnoim kutyusaval es cicakkal jol elvan. Nem harapdál nagyon, és ha épp ellop egy papucsot pl rászolok es otthagyja, a futtyszora js jon. Tud ulni meg pacsit adni (tudom ezek csak trükkök bárki tudilyet tanitani)
2021. dec. 10. 16:30
 19/56 anonim ***** válasza:
21%
#14, ja, azért vagy te lepontozva, nem én :D
2021. dec. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Kedves 17 az udvarunk nagy és van egy oregebb nyugodtabb kutyusunk sokat jatszanak, de mindenkepp rajta leszek h sokat mozoghasson es setalhasson koszonom :)
2021. dec. 10. 16:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!