Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott és nekemjött a 8...

Megharapott és nekemjött a 8 hetes pumi kutyusom, a kajára is morog, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kutyusom és a spajzban szárítottuk a régi kenyereket ő erre elopottegyet én meg el akartam venni tőle és nekemjött. Aztán ezt gyakoroltuk és siman odaadta, majd később megint nekem jött. Ha a táljába kap enni ott nem morog, simogatni is lehet és nyulkalhatok is a taljaba.

Aztán meg ha valami rosszat csinált picit a fenekére csaptam és utána elkezdett morogni, rászóltam erélyesen hogy nem morog és megüttem az orrát. Aztán felém fordult. És elkezdte a kezem erősen nem játékból harapni.



2021. dec. 10. 15:55
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:

Egyebkent ezt sem ertem h kevdes 1. H “neveles peldakepe”

Basszus valaki azt mondja ne üsd a kutyad valaki azt h mindenkepp na akkor mi az igazsag kérem?

2021. dec. 10. 16:34
 22/56 A kérdező kommentje:
Ja és ugyan ilyen topic ha raul vagy raall a gazda labara a kutya, na az most bizalmat vagy dominanciat akar jelenteni?! Rengeteg okos ember a vilagon es lehet h megsem oly okosak?
2021. dec. 10. 16:37
 23/56 anonim ***** válasza:
78%
Van aki a gyerekét is agyba-főbe veri, van aki szerint az asszony is verve jó. A normális többség szerint nem. Te elgondolkozol hogy vajon kinek lehet igaza?
2021. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
89%
Én is sok kérdést olvasgatok itt meg úgy alapból kutyanevelés témában és valóban nagyon megoszló tanácsok vannak…végső soron neked kell eldönteni, hogy hogy akarod nevelni és minden kutyánál más módszer válik be. Lényeg, hogy sokat jutalmazd, szeretgesd, de a rossz viselkedést tényleg büntesd, nem veréssel, de grabanchúzás/orra koppintás/ignorálás kell, különben nem fog főnökként tekinteni rád.
2021. dec. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
83%

A kutyabajnok filmbe volt, hogy "harapj a fülébe", és utána engedelmeskedni fog, tudni fogja ki az "úr".

Jelzem, nem próbáltam, de tanácsot kértél, nem ítélkezést. 😀

2021. dec. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

26 os igy fogok tenni.

27 es haha akkor en sem probalom ki:P

Köszonom nektek :))

2021. dec. 10. 16:55
 27/56 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy babakutya, és úgy is viselkedik, még nem feltétlenül ideggyenge, de 8 hetes kor előtt törvény tiltja az elválasztást, illetve rengeteg dolgot tanul ilyenkor még az anyjától és az alomtestvéreitől, nem hozhattátok volna el 6 hetesen, de nem lehetetlen javítani, csak ne várj egyszerre sokat egy kisbaba korú kutyától.
2021. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
45%
A pumi az terrier. Sok szerencsét a neveléséhez!...
2021. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
85%

#27

Itt mindenre egyből azt írják, hogy ideggyenge. Mert ha egy kutya ne adj isten fél valamitől vagy egy-két dologban nem ideális a viselkedése egy KÖLYÖKKUTYÁNAK, az biztos genetikai hulladék. Mintha az embereknek nem lennének félelmei vagy mentális problémái, ennyi erővel mi is mind genetikai zsákutcák vagyunk🤣

2021. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
56%

Aki azt írja, hogy ideggyenge, attól nem szabad tanácsot elfogadni, mert abszolút nem ért hozzá. A normális, nem túltenyésztett kutyáknál mindnél természetes, hogy védi a kajáját, és most ért abba az életkorba, hogy kezdi próbálgatni, meddig mehet el, mit szabad neki és mit nem.

Simán meg kell neki mutatni, hogy ezt nem szabad. Rászólsz (nem könyörögsz), és odakapsz a nyakához, vállához 3 ujjal, mintha a másik kutya megharapná, hasonló esetben. Ezt tudja értelmezni, a hosszas magyarázatot, hogy ez nem szép dolog, azt nem. Nem fog megsértődni vagy kevésbé szeretni, hanem tudomásul veszi, hogy te vagy a nagyobb kutya... Testvérek közt is feláll ugyanígy a rangsor.

Tanítani kell, ennyi. Örülj, hogy normális kutyád van, aminek még rendben vannak az ösztönei.

A pumi amúgy elég önfejű, szóval komolyan kell venni a dominancia kérdését, különben vagy magában, vagy másban fog kárt tenni, ha nem hallgat rád.

2021. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!