Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott és nekemjött a 8...

Megharapott és nekemjött a 8 hetes pumi kutyusom, a kajára is morog, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kutyusom és a spajzban szárítottuk a régi kenyereket ő erre elopottegyet én meg el akartam venni tőle és nekemjött. Aztán ezt gyakoroltuk és siman odaadta, majd később megint nekem jött. Ha a táljába kap enni ott nem morog, simogatni is lehet és nyulkalhatok is a taljaba.

Aztán meg ha valami rosszat csinált picit a fenekére csaptam és utána elkezdett morogni, rászóltam erélyesen hogy nem morog és megüttem az orrát. Aztán felém fordult. És elkezdte a kezem erősen nem játékból harapni.



2021. dec. 10. 15:55
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
24%
Miután egy szapitól vette, szóval a szülei valszeg még rokonok is, ráadásul 6 hetesen elhozta, így hatalmas csoda lenne ha nem lenne genetikailag, vagy csak simán a viselkedésében problémás.
2021. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 A kérdező kommentje:
Kedves 31- leirtam mar hogy kik a szulei es hogyan “nem vettem” abba lehet hagyni mert nem ez a kerdes. Az elotted levok szepen valaszt adtak :3
2021. dec. 10. 17:59
 33/56 anonim ***** válasza:
84%

#31

Azért ezt még ne nevezzük problémás viselkedésnek. Nekem már több fajtatiszta kutyám is volt és mind csinált ilyesmit kölyökként, aki ezt viselkedészavarnak fogja fel, annak még nem volt kutyája. Ha felnőttként morogna ilyen esetben, na az már baj lenne, mert azt jelentené, hogy nem lett megnevelve.

2021. dec. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:
Értem koszonom 33-as
2021. dec. 10. 18:05
 35/56 anonim ***** válasza:
22%
Még nem számít annak, de ilyen "gazda" mellett ilyen is marad.
2021. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Köszi szepen te aztan jol ismersz es szemelyazonossag nelkul nevtelenul tudsz provokativ lenni, igy konnyu☺️
2021. dec. 10. 18:31
 37/56 anonim ***** válasza:
79%

Hianyos szocializacio,mivel koran lett elvalasztva az anyjatol es testvereitol, eloszor kutyaoviba vidd el, ha nincs a kornyeken, akkor az oltasok utan kutyas kozossegbe jarj vele, tapasztalatszerzesnek is jo, tud segiteni a tobbi kutyas.

Kolyok kutyat nem verunk semmikepp, meg kicsit sem. Turelem, es gyakorolj vele minel tobbet, ha valamit elveszel tole, eleinte jobb becserelni valami masik falatra, ezzel megakadalyozod az agressziv viselkedes kialakulasat. Gyakorolhatsz vele ugy is,hogy hagysz a földön kajat, leulteted es varnia kell, amig azt nem mondod hogy ehet. Persze elotte ul, fekszik, marad vezenyszavakat ismernie kell. Meg nincs elrontva a kutya, csak legy vele turelmes, es inkabb jutalommal neveld, ne veressel.

2021. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

Koszonom 37-es, nekunk van egy 5 eves kutyus akivel jol kijon es 3 macska, es mar a baratnoim kutyaival is sokat talalkozptt szoval a szocializacioval nincs gond es nem is lesz szerintem

Ulni es pacsit adni mar tud de tudom h ezek trukkok es barki kepes ra

2021. dec. 10. 18:46
 39/56 A kérdező kommentje:
De koszonom 37 es szuper dolgokat mondasz
2021. dec. 10. 18:46
 40/56 anonim ***** válasza:
49%

Szaporítótól van.


8 hetes kor előtt elhizni állatkínzas volt. A kedves gazdi szimpla állatkínzó.


Még oltásai sincsenek, de te már hurcolod mindenfelé. Hadd szedjen össze egy parvot! Miért is ne, hisz most dübörög a járvány. A kutya meg ugye fogyóeszköz egyes egyszerű embereknél. Hadd haljon meg rengeteg szenvedés közben, nem igaz? Majd lesz másik ingyen kutya 5-6 hetesen...


Nevelni nem tudod.


Figyelj csak, drága. Inkább vidd vissza oda, ahol találtad. Neked nem való kutya!

2021. dec. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!