Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott és nekemjött a 8...

Megharapott és nekemjött a 8 hetes pumi kutyusom, a kajára is morog, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes kutyusom és a spajzban szárítottuk a régi kenyereket ő erre elopottegyet én meg el akartam venni tőle és nekemjött. Aztán ezt gyakoroltuk és siman odaadta, majd később megint nekem jött. Ha a táljába kap enni ott nem morog, simogatni is lehet és nyulkalhatok is a taljaba.

Aztán meg ha valami rosszat csinált picit a fenekére csaptam és utána elkezdett morogni, rászóltam erélyesen hogy nem morog és megüttem az orrát. Aztán felém fordult. És elkezdte a kezem erősen nem játékból harapni.



2021. dec. 10. 15:55
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
76%

"Egyebkent ezt sem ertem h kevdes 1. H “neveles peldakepe”"

Az gond, ha én értem?


1. Pont most tanítottad meg Buksikának, hogy minden oka megvan félteni tőled a zsákmányát.


2. ... továbbá hogy ok nélkül vagy agresszív.

Ilyenkor bármilyen kutyának 2 lehetősége van, ami tulajdonképpen 3: üss vagy fuss, ritkább esetben teljes lefagyás. NORMÁLIS, hogy harapással reagált.


3. Törvény tiltja, hogy 8 hetes kora előtt leválasszák a kölyköket az anyjuktól. Ez okozhat problémás viselkedést. Előny, hogy a saját kutyusoddal jól kijön.


4. Nézd meg mire tenyésztették ki! Sőt, mit csinálnak a szülei!

Egy 10-15kg-ra növő kutyáról van szó, aki szembefordul a 70-80kg-s kossal és eléri, hogy azt csinálja, amit ő akar. Akkor most min is csodálkozol tulajdonképp? Elvárt viselkedés. Csak nem cuki.


"Ulni es pacsit adni mar tud de tudom h ezek trukkok es barki kepes ra"

Egy 8 hetes csecsemőről van szó. Ne legyenek magas elvárásaid és ne told túl a kutyát. Viszont neve, behívás meg valami kontroll feladat alapozás jó lenne neki: hagyd, csereberélős játék vagy hasonló. A lényeg, hogy tanulja meg, milyen szuper dolog ráhagyni, odaadni dolgokat és akkor neked sem kell erőszakosan viselkedni a kutyával.


Ha lehet, keressetek a környéken puller oktatót. Az egészen fiatal kutyák is pullerezhetnek (természetesen baba módban) és a terelő kutyák nagyon élik ezt a sportot.

2021. dec. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
75%
Te se vagy különb, hogy minden válaszra ilyen idegbetegen visszapofázol. Nem is a kutya az ideggyenge, hanem te. Vegyél magadnak szájkosarat, hadd röhögjön rajtad a blöki. Nyomorult.
2021. dec. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
76%

Na, már elolvasom a válaszok elejét, és végét, a tippem mindig bejön. :D


Többnyire az 50-en valahanyadik válasz végére idegbetegezi, meg nyomorultazza a kérdezőt a szokásos gyk-s bagázs...:D


Az abszolút elemében lévő, mentálisan 10000%-os gyk-s brigád. :D


Vicces, komolyan.


Kérdező, a pumi az ilyen, sajnos, volt nekünk is, 20 éve kb.

2021. dec. 11. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
60%

Igen, itt a kutyás témában sajnos rengeteg az ilyen, kutyához abszolút nem értő majom, akik ráadásul okoskodnak.

Már az egy agyrém elképzelés, hogy az úgynevezett "tenyésztőtől" vett kutya feltétlenül különb idegrendszerű, mint a nem profi tenyésztőtől vett. Sok esetben épp fordított a helyzet, mert a túltenyésztett példány híján van minden normális kutyaviselkedésnek, teljesen értelmi fogyatékos tud lenni.

Egy 8 hetes kutya kb. olyasmi, szocializáció terén, mint egy 3 éves gyerek. A kisgyerek se azért húzza meg a másik haját, meg nem azért üti meg, mert idegbeteg. Hanem mert nem tudja, hogy hogyan illik viselkedni. Ha nem szólnak rá, mert az a kis személyiségének elfojtása lenne, ugye, a modern elgondolás szerint, akkor ez rögzül benne, és nagyobb korban is akaratos, mással nem törődő lesz.

A kiskutyát is ugyanígy tanítani kell folyamatosan, hogy jól nevelt legyen, és mindenben hallgasson rád. Ehhez elengedhetetlen, hogy téged tekintsen alfának. A pumi ugyan nagyon makacs, és állandóan próbálkozik, de nem szabad neki semennyit se engedni, mert ha egy lépéssel odébb engeded, akkor legközelebb még egy lépéssel tovább próbálkozik, aztán még eggyel. Végül, ha dominánsnak érzi magát, akkor jogot formál arra, hogy ő hozza a szabályokat. Akkor fog kiszaladni a kapun a kocsi elé, akkor fogja megharapni a hozzád látogató kisgyereket, akkor fogja fellökni a dédnagyanyádat. Hogy ne ilyen legyen, ezért már most el kell kezdeni az alapok tanítását. Ez nem korai, az anyakutya már 4-5 hetes kortól megcsípi az ételes tálja közelébe menő kölykét, mert a kutyáknál ez a tanítás alapja. 6 hetes korra már meg szoktak lenni a közösségi viselkedés szabályainak alapjai, amit az anyával és testvérekkel való együttélés során tanult meg a kiskutya. Ezeket az alapokat nem szabad veszni hagyni, mert aki csak szeretgeti a kutyáját, és nem tanítja viselkedni, abból soha nem lesz jó gazdi.

2021. dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2021. dec. 11. 10:43
 56/56 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire félsz a 8 hetes kiskutyádtól akkor etetsd mindig kézből. Probléma megoldva....
2021. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!