Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig a kiskutyát...

Miért mindig a kiskutyát tartják a hibásnak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pl amikor egy nagyobb kutyával ismerkedik és hiába morog, jelez, hogy sok neki a másik, mert az arcaban van, a nagykutyák nem veszik a jelet, így kénytelen máshogy fellépni, aminek a vége, hogy odakap. Kérdem, miért a kistestű kutya a hibás, aki jelezte, hogy elég, de a nagykutya mégse veszi az adást? Hogyan jelezhetné másképpen a kistestű, hogy nem kér a közeledéséből?


Rengetegszer hallom, hogy "idegbeteg patkány", meg "ezek mind ilyenek". Pedig szerintem a kutya testbeszéde elég egyértelmű. Ha egy rottweiler jelezne így, egyből mindenki értené és komolyan venné :D



2022. ápr. 22. 15:02
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
75%
Mindig a gazda a hibás. A nagy kutyás hibázik mert hadja rányomulni a kicsire a kicsi kutyás hibás mert hadja ,,idegbetegnek" lenni a kutyáját.
2022. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
A kérdésből nekem az olvasható, hogy ez gyakran előfordul veletek. Ergo mindenki hülye csak te vagy helikopter?
2022. ápr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésből nekem nem derül ki semmi konkrét, de leírok pár esetet saját tapasztalatból, hátha kicsit árnyalja a dolgot.


Nekem örökbefogadott kutyám van, akkor már nem volt kölyök, amikor hozzám került, viszont kistestű (8-9kg az ideális súlya), cuki kinézetű (félhosszú szőrű, fekete-fehér). Sokakat megtéveszt a külseje, sokan nézik kölyöknek elsőre. Viszont sajnos kölyökkorában nem ismertem, hozzám már elrontott előélettel került, utcáról került az idihez, akinél lefialt, ő vette fel a kapcsolatot egy egyesülettel, akik ivartalanították... stb. és onnan hozzám. Eleinte mindentől félt, behúzott farokkal, bátortalanul sétált. Én lakótelepen élek, úgyhogy belecsöppent a mély vízbe, sok inger közé, így viszonylag hamar kiderültek olyan dolgok, amik elsőre nem látszottak a viselkedésén, hiszen kistelepülésről jött, ahol nem érte ennyi inger. Előjött nála félelmi agresszió, élelemféltés (nem embertől, csak más kutyáktól). Engem egyből elfogadott valamiért (soha nem volt korábban kutyám), de általában idegenekkel elsőre bizalmatlan.

Szóval egy ilyen kutyám lett, akit ki kellett kupálni. Ma már a boldog gazdis kutyák életét éli és rengeteget javult, DE.

Több év után sem haverkodik bárkivel, van kutyahaverja, de borzasztóan zavarja, ha egy másik kutya lerohanja, sarokba szorítja, túlságosan belemászik. Erre figyelnem kell, annak az árán is, ha más gazdi bunkónak, antiszocnak tart. Ríkattam már meg totyogós kisgyereket, mert nem hagytam, hogy odaszaladjon a kutyámhoz.

Van egy gazdi a környéken, akinek nagyon szemtelen a kutyája, egyszer beleharapott az enyémbe, azonos méretűek az enyémmel kb. Flexin sétálnak, amin semennyire nincs kordában tartva a kutya, a másik gazdi nem csinál semmit, amikor én már látom, hogy mindkét kutya feszül, felvették a domináns pózt, ő hagyja, hogy a kutyája rángassa, hiába próbálom elkerülni, kikerülni nagy ívben, nem veszi a lapot, hogy nem kérünk belőlük. Sokszor nem értem, miért jön utánunk akkor is, mikor látványosan más irányba fordulok, hogy ne verekedjen össze a két kutya, közben igyekszem az enyémnek elterelni a figyelmét, aztán elkerekedik a szeme, amikor a két kutya elkezd ugatni egymásra.

Van egy idős nő egy közepes testű kutyával, aki szintén nehezen értette meg, hogy nem mindenkinek tetszik, hogy a kutyája bárkinek a nyakába ugrik. Egyszer pont úgy futottunk össze, hogy az enyémnek valami miatt ment a hasa, de muszáj volt egészségügyi sétára kimenni, akkor felfogta, hogy beteg a kutyám, és elnézést kért. A vicces az ő esetükben az, hogy a kutyája okos annyira, hogy nem keresi a balhét, és egy idő után csak távolról kíváncsian figyelte az enyémet, de nem jött oda, miközben a gazdája továbbra sem nevelte erre, okos kutya.

Aztán van egy kedvenc stafim a környéken, alapvetően én nem tartanék olyan kutyát, nem passzolnak hozzám, de az a kutya maximálisan konfliktuskerülő, mikor nagy lelkesen jött volna az ő nagy lendületével barátkozni az én kutyámhoz, aki jelezte neki, hogy nem egy súlycsoport, úgy vonult el, mint hogyha azt mondta volna "oké, oké, bocs, hogy élek". Nem tudom, hogy nevelte ilyenné a gazdája, de elismerésem, és nem piszkálták érte az én kutyámat vagy engem, megértette, miért volt ez az én kutyám reakciója. Most, hogy már ismerik egymást a kutyák, teljesen semlegesen viselkednek egymással, de azért nem engedjük össze őket, a stafi túl heves és nehéz az én kutyámhoz, nem kell bántania, hogy baleset legyen.

Van egy idős vizsla haverunk is, tőle először félt az enyém, szintén azért, mert a vizsla le akarta rohanni, most már haver, a gazdi is, de ehhez kellett a másik gazdi korrekt hozzáállása is.

2022. ápr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként annyit hozzátennék még a 17:51-es kommentemhez, hogy amikor hozzám került a kutyám, nekünk is rendszeresek voltak az ilyen konfliktusok, és biztos vagyok benne, hogy engem is sokan elkönyveltek szar gazdinak neveletlen kutyával, miközben a valóság az volt, hogy akkor még a rehabilitációja legelején voltunk. Mára azért ezeknek a konfliktusoknak a száma jelentősen lecsökkent, az én kutyám is sokkal ritkábban húzza fel magát, megtanult jobban rám figyelni, bizonyos viselkedésekre már nem reagál, de ez több év meló volt.
2022. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy miért kellene eltűrnie a kutyámnak, hogy bárki belemásszon a személyes terébe. Az egyszerűen tahóság. Az előző kutyusom ilyen volt: mentett, kistestű, nem szociális, viszont bárki mellett nyugodtan elsétált, aki békén hagyta. Ha ő szeretett volna ismerkedni, akkor szólt és megkérdeztük, hogy szabad-e. Nem tudom ez miért nem alapvető bármilyen méretű, formájú, színű kutyáról van szó.


A jelenlegi kutyám cifrább, teljesen szocializálatlan mentett, per pill még mindenkit meg akar enni. És nem, nem alap, hogy a póráz nélkül flangáló vagy flexi végén fityegő kutyát legalább láb mellé behívják, ha jön valaki. Szintén mérettől függetlenül.

2022. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen, elég gyakori hogy nagykutyák odajönnek hozzánk, enyém ellenben nem megy oda hozzájuk, mert nem érdekli a többi kutya. Vannak normálisak is, emiatt alapjából véve nem zavar a póráz nélküli kutyázás, csak nem értem, miért az enyém a hibás, ha az övék jön oda és az ő kutyájuk nem veszi a lapot, hogy túl sok a másiknak.
2022. ápr. 22. 18:43
 17/33 anonim ***** válasza:
9%
És te miért is hagyod idáig fajulni? Miért nem veszed fel a kutyádat mielőtt odakapna?
2022. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Feketeruhasember ***** válasza:
38%

"csak nem értem, miért az enyém a hibás"


Már többen is elmondták hogy nem a te kutyád a hibás, hanem te magad.

2022. ápr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
"Miért nem veszed fel a kutyádat mielőtt odakapna?" - Mert a nagy kutya zsákmánynak nézi...
2022. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%

Kommentek tökéletesen megmutatják a legtöbb nagykutyás ember értelmi szintjét. Nem lenne egyszerűbb pórázon tartani azt a kutyát,ha már egyszer kötelező? Nyilván minden kiskutyának szeretni kell azt ha a nagy eltapossa játék közben vagy rálép ellenkező esetben a kicsi a neveletlen patkány. Logikus.

A parkban nem tudok nyugodtan sétálni a pórázon lévő kutyámmal,mert a sok nagy(igen szinte csak a nagyok jönnek oda!) Nekünk ront,de nyilván a kicsi a hibás emiatt is

2022. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!