Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mindig a kiskutyát...

Miért mindig a kiskutyát tartják a hibásnak? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Pl amikor egy nagyobb kutyával ismerkedik és hiába morog, jelez, hogy sok neki a másik, mert az arcaban van, a nagykutyák nem veszik a jelet, így kénytelen máshogy fellépni, aminek a vége, hogy odakap. Kérdem, miért a kistestű kutya a hibás, aki jelezte, hogy elég, de a nagykutya mégse veszi az adást? Hogyan jelezhetné másképpen a kistestű, hogy nem kér a közeledéséből?


Rengetegszer hallom, hogy "idegbeteg patkány", meg "ezek mind ilyenek". Pedig szerintem a kutya testbeszéde elég egyértelmű. Ha egy rottweiler jelezne így, egyből mindenki értené és komolyan venné :D



2022. ápr. 22. 15:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az a pár éve látott vicces jelenet jut eszembe, mikor egy sétáltatott németjuhász maximálisan ignorálva, közömbösen sétálva "nem vett tudomást" a lábai között cikázó, vicsorgó, hisztiző kis bokaszaggatóról.
2022. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
81%
Nekem közepes testű a kutyám. A neveletlen kis testűek vagy támadni akarják (a kutyám semmmit nem reagál, vissza se ugat, egyszerűen nyugodtan odébb megy), vagy ráugralnak hogy játszani akarnak. A kutyám odébb megy, de közben hátra néz a másik kutyára, aki ha követi, nem száll le róla, ugrál, akkor sem morog rá, hanem rám néz, hogy ő ezt a játékot nem akarja, menjünk tovább. A másik kutya gazdája ha veszi a lapot, akkor ő viszi el a kutyáját.
2022. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
58%

"Kommentek tökéletesen megmutatják a legtöbb nagykutyás ember értelmi szintjét. Nem lenne egyszerűbb pórázon tartani azt a kutyát"


Mondjuk inkább a kiskutyasok szokása póráz nélkül sétáltatni mert hát kicsi, nem bánt, nem tud kárt tenni benned, meg amúgy is eddig mindig visszajott.

Ahan. Életemben egyszer találkoztam olyan póráz nélkül setaltatott kiskutyaval aki nem akart ratamadni a porazos nagy testű kutyamra.

Le is döbbentem, pedig már készültem hogy közéjük állok, ne legyen belőle kutyaszar, de csak elsetalt mellettünk.


Kérdező, ha már felhoztad a rottweilert. Ha neked rotid lenne és azt látod hogy morog egy másik kutyára hagyod hogy megtamadja vagy elviszed onnan? Gondolom az utóbbi. Akkor a kistestű kutyadnak miért hagyod hogy tamadjon?

2022. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

"Ha neked rotid lenne és azt látod hogy morog egy másik kutyára hagyod hogy megtamadja vagy elviszed onnan? Gondolom az utóbbi."


Jó, hogy vannak ilyen gondolkodású gazdik, mint te, de ne gondold, hogy minden gazdi ilyen. Újpesten pont emiatt történt baj idén, hogy a nagykutyás (staffordshire) gazdija nem vitte el onnan a kutyáját, a nagy meg ráharapott a kicsire. Nem volt provokáció, csak összeszimatoltak, a nagy gazdája állította, hogy nem bánt, és mindketten pórázon voltak. A kicsi állatorvosnál végezte, a nagykutyával meg elsunnyogott a gazdája.


Én azt látom, kiskutyásból és nagykutyásból is van felelőtlen. Nagyon sokakat elküldenék egy normális kutyaiskolába.

2022. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
#24 nem mondom hogy nincs ilyen, de érted mit akarok üzenni ezzel. A kérdező úgy gondolja hogy tök okés hogy az ő kutyája támad és ő ezt hagyja. Holott ugyanúgy meg kellene nevelnie neki is a saját kutyáját. Vagy ami még jobb, közbe avatkozni esetleg.. De neeeem, hát a másik kezdte, jó van az úgy..
2022. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

25-ös, a kérdésben ez szerepel:

"Kérdem, miért a kistestű kutya a hibás, aki jelezte, hogy elég, de a nagykutya mégse veszi az adást?"


Ez nekem nem azt jelenti, hogy a kiskutya támad. De hozok egy cikket is, amiből idézem ezt a részt:

"Sokszor az emberek azt a kutyát szidják le amelyik miután próbálta a másik értésére adni, hogy számára kényelmetlen a szituáció és miután a „szép szó” nem hatott, kitámadott, pedig, nem őt kellene. Mert ő próbált szépen szólni. A tekintetével, a testtartásával, akár még a szituációból való kilépéssel is, de erre a másik kutya nem reagált, de ami még nagyobb baj a gazdák sem. Ugyanis sajnos a gazdák sokszor nem értik a testbeszédét. Hasonló gyakran látott jelenet, hogy adott a kutya, aki erőszakosan játszana, a kutya, aki ennek nem örül és egy harmadik, aki próbál közbe avatkozni és leállítani az udvariatlan ebet. Na vajon melyik kap ki az esetek 90%-ában? Persze, hogy a közbe avatkozó kutya."

[link]


A cikk ugyan a kutyafuttatókkal indít, de egy ilyen konfliktus nem csak ott fordulhat elő, hanem bárhol. És én is tapasztalom, hogy a legtöbb gazdi nem érti a saját kutyája testbeszédét, viselkedését sem, nemhogy a másikat. Nem avatkoznak közbe időben, nem lépnek időben. Sokaknak az a felfogása, hogy "intézzék el a kutyák egymás közt". Én is ismerek egy defektes kutyást. Na, ő a tipikus utált kiskutyás, akinek a kutyája provokál másokat, és a gazdája sose fegyelmezi, a kutya a flexi végén azt csinál, amit akar. Nekem is hasonló méretű kutyám van, aki előéletes, és rengeteg melóm van benne, de pl. ők nem könnyítik meg a dolgomat. A másik gazdi egy idős nő. Én látom, hogy a kutyája be van feszülve, ő meg engedi, hadd menjen a másik kutyára. Sajnos az én kutyám előéletéből adódva bár nem provokál, de beleáll a provokációba, nem hagyja magát. Ez a nő meg bambán meg van lepődve, ha a kutyák elkezdik ugatni egymást. Persze, én vagyok a szemében a szar gazdi, aki próbálom kikerülni őket, ameddig erre van helyem, csak nincs mindig. Én vele ellentétben folyamatosan dolgozom a kutyámon, hogy a számára kellemetlen ingerekre semlegesítsem, rollerre, gurulós bőröndökre, kismotorra, biciklire sikerült, gördeszka, görkori majdnem tökéletes, a gyerekekre is egyre jobban reagál, stb. de az ilyen defektesek által ért újabb trauma lassítja a rehabilitációt. A kutyasétáltatós táskámban ott az önvédelmi spray, ha rákényszerítenek, de a kutyámat nem akarom véletlenül lefújni.

2022. ápr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
#26 én ezt értem, nem is a kiskutyát hibaztatom, hanem a kerdezot, aki látja hogy a kutyájának valami nem tetszik és tojik rá.
2022. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, azért az elég bosszantó, ha lerohannak rendszeresen mások, és te vagy a hibás, hogy "minek mentél oda". Nálunk is sok szarik bele gazdi van, ha nem panaszkodok néha, amikor tele lesz a pohár, akkor nincs is probléma? Ha panaszkodok, amikor elegem lesz, vagy leszedem a másik gazdi fejét, amikor már sokadszorra játssza el ugyanazt, akkor én vagyok az, aki nem keresi a megoldást? Nem hinném.

A kérdezőnek is kell foglalkoznia a problémával, nyilván a saját kutyáját is kell kontrollálnia, semlegesítenie, ahogy én is rajta vagyok, de ez nem mindig egyszerű. Nekem is meg kell találnom azt az idősávot, azt a helyet, ahol egy kicsit gyakorolni tudunk, ahol, amikor nem jön a fenekembe a másik kutya a jutalomfalat szagára, és a másik gazdi meg elintézi annyival, hogy "ó, csak összeszimatolnak", "jaj, most pont itt vagyunk, hadd játsszanak egy kicsit". De nem biztos, hogy én szeretnék játszani, vagy a kutyám szeretne játszani, főleg, ha épp valami nagyon finom kaja van nálam, amit nagyon félt más kutyától. És nem ő a rossz, ha rámordul, hogy az az övé, hiszen a kedves másik gazdi sem örülne neki, ha beleennének a fagyijába, beleinnának az italába csak úgy.

Nincs mindenkinek udvar, kert, ingerszegény környezetben gyakorolni. Van egy fajtatiszta border haverunk, egyszer este összefutottunk velük, mesélte az egyik gazdi, akivel akkor volt, hogy nem tudnak hova menekülni a kutyával, hogy nyugodtan tudjanak frizbizni, mert vagy másik kutyával zavarják meg őket parkban, vagy rájuk nyitják a futit, vagy gyerekek jönnek arra rollerrel... Ez esti órában volt, még mikor korábban sötétedett.

2022. ápr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Feketeruhasember ***** válasza:
0%

"És nem ő a rossz, ha rámordul, hogy az az övé, hiszen a kedves másik gazdi sem örülne neki, ha beleennének a fagyijába, beleinnának az italába csak úgy."


Itt most beleesunk abba a hibába hogy emberi tulajdonságokkal ruházzuk fel az állatokat, ami amúgy cuki meg minden de ha kutya nevelésről van szó akkor hiba. Ne tedd.

És nem csak te vagy a hibás de ha jól nevelt kutyád van akkor nem fog morogni rád amikor elveszed előle a kajáját és most kapaszkodj meg akkor sem ha más kutya megy a kozelébe amikor jutalom falatot kap. Itt azért nagyon sok embernek ezt sikerül megtanítania és teljes kontroll alatt tartani a kutyáját. Aztán az egy másik dolog hogy ilyenkor neked meg jogod van odamenni a másik kutya gazdájához és szólni neki. (ne szedd te le senkinek a fejét, nekem soha nem kellett.) Ha meg csaj vagy akkor nem azért vagy basztatva meg sokszor nem a kutya neveletlenségén múlik(mármint a másik kutya) hanem egyszerűen fel akarnak szedni és direkt nemszolnak rá a kutyáikra.

2022. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
29-es, nem olvastad el, vagy nem értelmezted sem azt, amit én írtam, sem a cikket, amit linkeltem. Fuss még egy kört, mert elbeszélünk egymás mellett, és nem érted a problémát.
2022. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!