Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért választanak sokan...

Miért választanak sokan keverék kutyát?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy keveréket ingyen lehet beszerezni de csak emiatt?

2022. jún. 5. 11:11
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/123 anonim ***** válasza:
5%
Ti meg 9 oldalon keresztül képtelenek vagytok felfogni, hogy nem sznobizmus miatt léteznek fajtatiszta kutyák. Hanem okkal lettek kitenyésztve.
2022. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/123 anonim ***** válasza:
91%
Te jöttél házhoz a pofonért egy keverék kutyákkal kapcsolatos kérdésbe azzal, hogy a keverék kutyák semmi érdemi dologra nem jók.
2022. jún. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/123 anonim ***** válasza:
6%
Én soha nem állítottam olyat hogy semmire sem jók, ezt ti mozizzátok be magatoknak. Én azt mondtam hogy olyan speciális feladatokra nem valók, mint a vakvezetés, nyomkövetés, kábító/robbanószer keresés, stb.
2022. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/123 anonim ***** válasza:
94%
Törzskönyves kutya alapvetően annak kell, aki tenyészteni akar, kiállításra akar járni, allergiás, de kutyázni akar, emiatt fontos, hogy hypoallergén legyen a kutya, de lassan annyira túl vannak tenyésztve a fajták 1-2 kivételtől eltekintve, hogy sportra, munkára, feladatokra, terápiára már a keverék kutyák is felveszik a versenyt a törzskönyvesekkel, egyre kevesebb a jó terelőösztönű border, a németjuhász félretenyésztését már írták, megjelentek az agresszív labradorok, ami vakvezetők esetén megengedhetetlen, több vadászkutya már nem vadászik, családtagokká váltak, nem fontos a vadászösztön, sőt, előnnyé vált, ha alacsony szintű, mert nem az az elvárás, vizslát inkább már azért vesznek az emberek, mert futni akarnak velük, a yorkival sem rágcsálókat vesznek üldözőbe, hanem a cukiságukért tartják, lakásban tartott kutyák között népszerű, mert kicsi, és nem hullik a szőre, és még lehetne sorolni.
2022. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/123 anonim ***** válasza:
91%

"Én azt mondtam hogy olyan speciális feladatokra nem valók, mint a vakvezetés, nyomkövetés, kábító/robbanószer keresés, stb."


Ami meg lett cáfolva, példákkal.

2022. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/123 anonim ***** válasza:
6%

97. "Ami meg lett cáfolva, példákkal."


Ez csak annyit jelent hogy a munkakutyák között is történik egy un. VÉRFRISSÍTÉS. Nem pedig azt hogy bármelyik játszótéri keverék alkalmas lenne arra a bizonyos feladatra.

2022. jún. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/123 anonim ***** válasza:
87%
Ja, vérfrissítés. :-D Aki fajtákat kever célzottan tenyésztőként, az baromi ritka, mert átlag tenyésztőnél jóval nagyobb tudással kell, hogy rendelkezzen. Az a helyzet, hogy ez nem célzott vérfrissítés, hanem sokszor véletlenszerűen derülnek ki mentett kutyákról, mikor foglalkoznak velük, hogy erre-arra alkalmasak, és esetleg pont valamilyen erős ösztön miatt nem ajánlják gyerek, idős mellé, hanem olyan gazdit keresnek neki, aki dolgozna, aktívan sportolna vele. Nem minden egyesület foglalkozik még ezzel, de vannak, akik igen, és oda is írják a kutya jellemzéséhez, vagy ha például elsőre nem derültek ki ezek a dolgok, és családhoz került, és ott derült ki, ami miatt visszakerült az egyesülethez, pontosítják a kutya jellemzését, és már a tapasztalat alapján tudnak neki megfelelőbb gazdit keresni, mindenféle ítélkezés nélkül. Látok ilyeneket. Tudok olyan kiképzőt is, akinek van fajtatiszta és mentett kutyája is, és agilityre jár a mentett kutyával is.
2022. jún. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/123 anonim ***** válasza:
8%
100
2022. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/123 anonim ***** válasza:
8%
Nyertem.
2022. jún. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/123 anonim ***** válasza:
8%

"Az a helyzet, hogy ez nem célzott vérfrissítés, hanem sokszor véletlenszerűen derülnek ki mentett kutyákról, mikor foglalkoznak velük, hogy erre-arra alkalmasak, és esetleg pont valamilyen erős ösztön miatt nem ajánlják gyerek, idős mellé, hanem olyan gazdit keresnek neki, aki dolgozna, aktívan sportolna vele."


Akkor gondolom ezek a kutyák is csak FAJTAJELLEGŰ keverékek, amikben még teljesen természetes, hogy jelen vannak az adott fajtákban rejlő ösztönök. Mert gondolom az neked sem újdonság, hogy egyes tulajdonságok keveredése még erősítheti egymást. Jó, azt elismerem hogy anno egy németjuhász véletlenül kerülhetett össze a Malival. De, miután rájöttek hogy csak erősítik egymást, onnantól bizony tudatosan keresztezik őket.

2022. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!