Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért választanak sokan...

Miért választanak sokan keverék kutyát?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy keveréket ingyen lehet beszerezni de csak emiatt?

2022. jún. 5. 11:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 anonim ***** válasza:
7%
31. Ebben tévedsz, egyáltalán nem jazkarizom a törzskönyves kutyával. Csupán azt a tényt állapítottam meg hogy a papír teszi pénzben mérhető értékké. És ezen az sem változtat ha századszor is ellentmondasz.
2022. jún. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/123 anonim ***** válasza:
88%
Akkor még egyszer elmondom, aztán feladom. Egy kutya nem egy táska, nem egy autó, nem ingatlan, nem befektetés, nem egy pénzben mérhető érték, hanem egy élő, érző lény.
2022. jún. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/123 anonim ***** válasza:
14%
Azért, mert a keverék az olcsóbb. Kutyáért pénzt kiadni hülyeség, ha csak nem valami nagyon spéci munkakutyának kell.
2022. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/123 anonim ***** válasza:
5%
33. Egy család számára a kutya persze hogy egy érző lény, ebben egyet is értünk. Ami a vita tárgyát képezi, az a munkára, sportra, kiállításra való alkalmasság. Amiben bizony egy Pedigrés kutya olyan mint egy márkás táska. Az útszéli keverék pedig csak egy értéktelen bóvli.
2022. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 anonim ***** válasza:
89%

# 33! Hagyd a nagyon "szegénykét"!

Igen sokat kell (kéne) még fejlődnie ahhoz, hogy egy-egy életet ne anyagiakban mérjen. Ennyire mínuszos EQ - és IQ hányadossal létezni is szr lehet. Az a képlete neki, hogy TÉNYLEG kuka nála az, ami pl. márkamentes, vagy nincs papír arról, mennyire drága vagy mennyire csicsás. Ha valami szimplán "csak" szép, jó, kényelmes, vagy mint egy mentett szántóföldi keverék, aranyos, szerethető és kedves, ha nincs törzskönyv, akkor az a valaki/valami számára csak valami selejtes dolog.

Még ha fajtatiszta is lenne egy kutyus, de nincs törzskönyve, onnantól az nem kutya.

Remélem, senki nincs olyan a közelében, akiről gondoskodnia kellene, ha ember, ha állat. Nem úgy szocializálták szegényt, hogy képes legyen észrevenni és érteni egyebet is mint

az anyagiakban mérhető értékeket. Ha van házastársa, attól biztosan (minimum) nemesi levelet kért. Ne akard meggyőzni: "szóra sem érdemes"! Akkor lepődik majd meg nagyon, ha valaki szeretetért cserébe olyasmit kér majd tőle, amivel ő nem szolgálhat.


Például őszinteség, szeretet szimplán szeretetért? Lövése se róla, hogy olyasmi is "kifizetődő" lehet.

2022. jún. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/123 anonim ***** válasza:
28%

Van egy szaporító a közelben. Nemrég több, mint 60 tacskót foglaltak le tőle, mind agyonelletett, sovány, bőrbeteg, fekélyes, szembeteg, csúnyán lenőtt körömmel, sokuk daganatos, egyéb beteg, persze kezeletlenül a kis ketreces tartás miatt. Mindnek borzalmas az idegrendszere. A hölgy folytatta a szaporítást, ki tudja most hány kutyája él a pincében csirkeketrecekben.


A tőle származó tacskó félék elég olcsóak, betegek és mind retteg mindentől. Ugatva őrjöngve mennek neki mindennek vagy ugatva pánikolva menekülnek el. Nyilván tk nem jár hozzájuk. Értem én, hogy a gazdinak a szeme fénye egy innen származó kutya, de őszintén valójában semmit nem ér. Ahogy a szapit támogató gazdája sem. És tudom, hogy egy ilyen kutya nem tehet semmiről, de élhetetlen, ön- és közveszélyes.

2022. jún. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/123 anonim ***** válasza:
89%
37, ha te tudsz róla hogy jelenleg is szaporít, és olyan módon tartja a kutyákat ami állatkínzásnak minősül, akkor miért nem jelented be a megfelelő szerveknél?
2022. jún. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 anonim ***** válasza:
12%
Szerinted nincs folyton bejelentve? Nagyon cuki vagy nyuszika, de a hatóság nem foglalkozik az ilyenekkel úgy, mint a filmekben.
2022. jún. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/123 anonim ***** válasza:
85%

Ellentmondasokat írsz. Lefoglaltak tőle 60-at, tehát mégiscsak foglalkoztak vele. Egyrészt. Másrészt ilyenkor hivatalból megy a feljelentés, utána folyamatosan ellenőrzik, ilyen súlyos esetekben tiltják is az állattartástól.

Mellesleg anyukádat nyuszikázd, vele próbálj meg ilyen leereszkedő lenni.

2022. jún. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/123 anonim ***** válasza:
87%

Én nem akartam keveréket, mert féltem, hogy beteg lesz vagy nem lesz olyan idegrendszere, mint egy valóban gondos szelekcióval tenyésztett kutyának (jól hangzik ez a nagyobb genetikai diverzitás dolog, csak nem tudod ellenőrizni, hogy nem-e a testvére csinálta fel a szukát, amiből a kutyád lett). Aztán elkezdtem önkénteskedni és nagyon beleszerettem egy kutyusba, akit végül örökbe is fogadtam.


Szerintem a keverék gazdik nagy százalékánál volt döntő tényező, hogy sokkal olcsóbban hozzájutnak a keverékhez és nem ér nekik annyival többet egy fajtatiszta kutya, mint amit elkérnek érte.

Kis részüknél jelenik csak meg a valós menteni akarás vagy az, hogy egy teljesen egyedi kutyát akarnak.

2022. jún. 6. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!