Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért választanak sokan...

Miért választanak sokan keverék kutyát?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy keveréket ingyen lehet beszerezni de csak emiatt?

2022. jún. 5. 11:11
 71/123 anonim ***** válasza:
91%

Őt 2 éve fogadták örökbe, szívféreggel, túlsúllyal, és most itt tartanak, nem vagyok elfogult, mert nem az én kutyám és nem is közeli ismerősök:

[link]

2022. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/123 anonim ***** válasza:
15%
Amerika elsősorban nem az FCI működik, ott több különböző kennel klub is van. A tenyésztés sincs közel sem úgy szabályozva, mint az FCI-nél. És ott nagyon terjed a designer keverékek utáni vágy, amiket szintén sorban fogadnak el a klubok. Az FCI szempontjából az UKC vagy AKC-s kutyák keverékek és vica versa. Ezért az USA-t ebből a szempontból egyáltalán nem mondanám relevánsnak. De aranyos próbálkozás volt.
2022. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/123 anonim ***** válasza:
89%

"Mert mindenáron bizonyítani akarják hogy egy útszéli keverék is ér annyit, mint egy törzskönyves."

Mert te nem ezt csinálod, csak fordítva? Szerinted a tk adja a kutya értékét, szerintem meg a szeretet, a hűség, társ egy életen át. Sokra mész az ilyen-olyan felmenőjű kutyáddal, ha nem szeret, vagy te nem szereted, csak a pénzbeli értéket látod benne. Nem a külső, nem a vérvonal, de nem is a díjak teszik különlegessé a kutyákat.

2022. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/123 anonim ***** válasza:
86%
74. FCI European Open ahol indulhatnak keverék kutyák az miért nem jó?
2022. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/123 anonim ***** válasza:
12%
75. Asszem továbbra is kétmalomban őrlünk. ugyanis, ti csak a kutya, családban betöltött szerepét vagytok hajlandóak elfogadni, holott ennél milliószor több feladatra képes.
2022. jún. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/123 anonim ***** válasza:
87%
#77 Megértjük. Én csak azt nem értem meg, mi a francnak kell vitáznotok ilyenen?! Kinek mit jelent a kutya. Ennyi.
2022. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/123 anonim ***** válasza:
88%

72, ja ebből indul az egész frusztrációd? Farokhosszabbítónak kell a törzskönyves kutya és azt hiszed hogy bárki másnak ér bármit is a te kutyád? Elárulom hogy rohadtul nem. Mindenkinek a sajátja ér valamit, legyen sz tk-s vagy kevert. Kincset, mivel ugye jobb helyeken családtag. De senki másnak nem ér többet más kutyája a sajátjánál, mindenkit csak a sajátja érdekel. A keverékes gazdi szemében semmit nem ér a pedigrés kutyád, hiszen nem kötődik hozzá érzelmileg.

Ez olyan mint mikor a bezzegszülők dicsekednek a kölykeikkel mert azt hiszik hogy rajuk meg a nagyszülőkön kívül mást érdekel az ő kölykük. Megmosolyogtató.

2022. jún. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/123 anonim ***** válasza:
87%

78-as, sznobunk szerint a mentett keverék kutyák "Hàzikedvencnek jók, meg turazgatni, mert tudjak az egyik lábukat rakni a másik utàn. De ebben ki is merül a dolog."

Ez cáfolva lett több hozzászólásban is, több hozzászóló által. Ő vagy felfogja, hogy téved, vagy tovább puffog, mi többiek csak érveltünk.

2022. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/123 anonim ***** válasza:
83%
#78 vagyok. Amúgy én részemről lezárom a témát azzal, hogy aki egy kutyában elsősorban teljesítményt nézi, az a kutyát idős korára (vagy betegség, egyéb gond esetén) le fogja szarni, jobb esetben leadja menhelyen, rosszabb esetben meg kirakja az erdő szélén, mert nincs már haszna. Aki meg elsősorban társként tekint a kutyára, az ápolni, szeretni fogja a kutyát, az utolsó percig!
2022. jún. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/123 anonim ***** válasza:
88%

77, pont ez a probléma, hogy te pedig nem vagy hajlandó elfogadni a kutya családban betöltött szerepét. Számodra nem családtag hanem státuszszimbólum, szinte tárgy. Mert tárgyiasítod ezzel a primkó szöveggel hogy a törzskönyves így meg úgy értékes, a keverék meg értéktelen.

Mellesleg az eredeti kérdés az volt hogy miért választanak sokan keverék kutyát. Szerinted azért mert menőzni akarnak vele a környezetük előtt, valakinek mutatni magukat? Vagy versenyeztetni? Nem. Azért, mert a kutyatartóknak csak egy hangyafsznyi százalékát érdeklik ezek a dolgok, aki keveréket tart, az a kutya - mint faj - szeretete miatt tartja. Ez ugyanolyan mint mondjuk a sport. A humán sport. Az emberek túlnyomó többsége csak azért sportol, mert élvezi. Elenyésző részük az aki bele van bzulva és erről szól az egész élete mert ezen kívül üres, hajtja magát valami vágyott megbecsülésért, miközben rohadtul megutálja a sportot a saját maga túl magas elvárásai miatt. Ez mind kisebbségi komplexusból fakad. Ahogy az is amit itt leművelsz. Nem érzed hogy mennyire abszurd itt osztani azt a nem létezőt hosszú oldalakon keresztül, mikor az eredeti kérdés a keverékekről szól akiket te is tudod hogy nem olyan szempontokból vesznek magukhoz az emberek mint a magadfajták?

Ajánlom az első oldalak olvasgatását, ott remekül leírták jó sokan hogy mi miatt választottak keveréket. Nem a versenyek miatt, aminél nálad beakadt a lemez. Nyilván ha érdekelnék őket a versenyek, akkor nem keverékük lenne, de mivel őket maga a kutya érdekli, a szeretet amit ad, az összetartozás, ezért tökéletes nekik a keverék. Ízelelgesd magadban hogy az emberek többségének igenis tökéletes egy keverék kutya. Nem az értéktelen korcsot látják benne, mint a magadfajta felszínes, nulla emberek. Nagyon normális és értékes válaszok jöttek a kérdésre mielőtt idetrollkodtál bizonygatni a komplexusaidat és totál irreleváns szempontokat behozni egy keverékekről szóló kérdés alá.

2022. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!