Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőm elkapta a kutyámtól...

Barátnőm elkapta a kutyámtól a férgességet, és most kivan akadva. Tényleg nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Elmúlna magától is, ha nem ment volna el dokihoz? Vagy csak féreghajtóval?

Mondjuk nekünk a családban senkinek nincs, a kutya féreghajtása pedig folyamatban van. Jövő héten kapja a szer másik felét.


2010. szept. 21. 13:55
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Elég ha kutyasimogatás után nem mos kezet valaki és a szájába nyúl v. eszik és már el is kapta.Nem kell extra helyzetekre gondolni,ez baromság.

Én is kaptam gilisztát a kutyától gyerekkoromban meg a tesóm is.A kutya kölyök volt és még nem kapta meg az összes féreghajtót.Magától nem hinném hogy elmúlna,kaptunk rá valami tablettát.Ja és egyáltalán nem gáz,bárkivel előfordulhat ilyen "baleset"! :)

2010. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Különben meg a linkelt oldalon is cérnagilisztaként említik!
2010. szept. 21. 14:20
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Az állatkerti dolgozók, vagy akik gazdaságban dolgoznak, menhelyen néha vermoxot esznek.Óhatatlanul is előfordulhat.

Valaki egyszerűen hajlamosabb rá, hogy megfertőződjön.

2010. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

Ha kölyök, akkor ok, előfordul. Szépen mindenkit kikezeltek, nem lesz semmi gond. Utánanéztem, tényleg emlegetik cérnagilisztaként, ezesetben bocs :) Annyira viccesen hangzott, hogy biztos voltam a tévedésben :)


Ha nem a szívében, vagy a szemében vagy ilyesmi helyen van, csak a bélrendszerben akkor nem lehet vele semmi gáz.

2010. szept. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 21. 14:35
 16/24 anonim válasza:

A gyógyszertárban lehet kapni Vermox tablettát, azt nem tudom, hogy recept nélkül adják-e.

Természetes módszer a jó sok fokhagyma.

2010. szept. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
46%
Dehogy múlik el magától! Bele is halhat ha nem kezelik.
2010. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
dehogy lehet olyan könnyen elkapni. Nekem 3 kutyám van, nem szoktam simogatás után kezet mosni, sőt, ha megnyalják a kezem, akkor sem. Mondjuk nem is férgesek... de kb. minden kutyát megsimogatok, megdögönyözök, akit látok, mentettünk már meg igencsak bolhás, férges kutyákat is (mondjuk akkor azért kezet mostam) de mégsem kaptam el ilyet soha. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet elkapni, csak azt, hogy nem törvényszerű. Amúgy meg a kutyát illik folyamatosan féreghajtani, már csak az egészsége miatt is.
2010. szept. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

nem, gyógyszer nélkül nem lehet nagyon, mert már az is állatkínzás, ha csúnyán nézel a kutyára


(ha lefogod a kutyát és beletömöd a szájába a hagymát, (de nagyon ellenkezni fog) attól valószínűleg elmúlik)


éhgyomorra ne csináld

én még nem próbáltam a kutyáim megkapják az oltást, de régen így csinálták

2010. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ez vicc, vagy félreértés? Az természetes, hogy a kutya kap féreghajtót! A barátnőm kezelése volt a kérdéses, hogy mindenképpen kell-e a gyógyszer. Az eszembe sem jutott, hogy a kutya szájába tömjem a fokhagymát! De azért majd a barátnőmébe megpróbálom, ha engedi! Ha nem , majd lefogom!:)
2010. szept. 22. 09:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!