Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jogos volt a...

Szerintetek jogos volt a felháborodásom?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám. Körülbelül 3-4 hónapja kezdtem el vele a klikkerezést. De mivel nem egy munka kutya hanem társasági kutya (akit arra tenyésztettek ki már évszázadok óta, hogy ölelgessék stb) így hogy is mondjam az agya se szuperál úgy mint pl egy német juhásznak :) Nem azt mondom, hogy hülye mert nagyon okos DE sokkal tovább tart neki mindent megtanítani meg tovább tart amíg rájön a dolgokra.


Szóval tegnap mikor kint voltunk a futtatón el kellett ugranom a kisboltba és a kutyát rábíztam a társaságra (máskor is hagytam már ott náluk persze pórázon bár tudom ha azt mondom neki, hogy marad akkor nem megy el) és véletlenül ott hagytam a klikkeremet is ahol ülni szoktunk. És mikor mentem vissza akkor már az út másik végéről hallottam, hogy folyamatosan klikkelgetnek. Én meg erre felkaptam a vizet mert mondtam nekik, hogy nem azért szenvedek hónapok óta, hogy ők 5 perc alatt (kb annyi időt voltam távol) össze zavarják teljesen a kutyát a klikkerrel. Ők meg azt mondták, hogy most mit hisztizek simogatták közbe a kutyát.


Szerintetek jogosan háborodtam fel? Mert szerintem ez nem volt szép dolog tőlük és tudják, hogy már azt is utálom amikor megnézi valaki a klikkert és kipróbálja, hogy vagy 10x megnyomja egymás után. Még ha 1x nyomnák meg az más lenne kipróbálják jó. De Ők meg folyamatosan nyomkodták...


2010. szept. 23. 10:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Jogos volt, mert pontosan tudtak, mire haszanod, es elegge szandekosan nyultak hozza - vagyis direkt kcsogoskodtek.

Gondolom lany vagy. Direkt azt akartak hogy duhos legyel -_-!

2010. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Igen lány vagyok. Lehet azt akarták én nem tudom. Baromi kedvesek...
2010. szept. 23. 10:55
 13/24 anonim ***** válasza:
32%

Előre szólok, lehet lepontozni:


azért ti is hibásak vagytok, mert ott hagytátok a klikkert. Ha nem hagyjátok ott akkor nincs belőle gond, nemde? Tessék egy kicsit körültekintőbb lenni! Bár ez pont olyan, mint amire a kutyusotokat akarnátok megtanítani, nemde? (nyomogassátok magatoknak a klikkert miközben azt mondjátok: nem hagyom ott legközelebb... X) és akkor amikor legközelebb leviszitek egyből észbe fogtok kapni :) ) Hát nem jobb megelőzni ilyeneket?


A másik az hogy ha tényleg ott van hagyva, akkor sem kellene másnak hozzányúlnia, és szórakoznia..... bár ezt ti is kifejtettétek


Harmadrészről kedves kérdező, ne legyél "hárpia", mert lehet legközelebb nem fognak vigyázni a kutyusodra, és magadra leszel utalva.


Negyedrészről, pedig mi van akkor, ha a kutyafutattón nem csak ti klikkereztek, hanem más is? (most nem csesztetésből kérdem, hanem tényleg érdekel!)

2010. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

10:53

A klikk-juti-klikk-juti nagy visszalépés volt egy olyan szintre, amiről sok munkával léptem tovább, és a kutya utána megint csak baromkodásnak vette a klikkert. Ergo semmit nem volt hajlandó csinálni a jutiért, mert ha klikk, akkor az úgyis jön. Persze sikerült aztán újraindulni a feladatokkal, de még sokáig noszogatni kellett a bonyolultabbakkal, amik előtte tűrhetően mentek. Arról nem is beszélve, hogy a klikkert az uncsimmal is összekapcsolta, és azontúl ha őt ott volt a közelben, az elvonta a blöki figyelmét.

2010. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
35%

10:59: keresednek megfeleloen lepontoztalak.

Ez olyan, hogy minek hagysz benzint a kocsodidba, hat ugy el tudnak vele hajtani ha el akarjak lopni, es egyebb "minek" peldak... Azert mert az ember neha feltetelezi az emberekrol hogy nem ertelmi fogyatekosok es direkt szemetek. Ilyen egyszeru a dolog.

2010. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

10:59

Jogos, de azt hiszem, meg lehet érteni, hogy van az a szintű hülyeség, amit az ember egyszerűen nem néz ki másokból. Hívhatjuk naivitásnak. Azóta edződtünk :)

2010. szept. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

10:59 Én vinném magammal a kutyámat Ők kérik mindig, hogy hagyjam ott minek viszem el a kutyák közül mikor úgy is mindjárt jövök egy 5 perc. Veled talán még sose fordult elő, hogy véletlenül ott hagysz valamit? Meg attól ha valaki véletlenül ott hagy valamit nem kell elcsesznie a másik munkáját miközben tudja, hogy avval amit csinál elrontja a dolgokat.

Nem azt mondom nyilván nem kellett volna ott hagynom, de normális ember meg nem fordítja akkor a másik ellen nem?

2010. szept. 23. 11:31
 18/24 A kérdező kommentje:
Ja és senki nem klikkerezik rajtam kívül :) Kivéve egy embert de az ő kutyája már vagy 11 éves és nagyon nagyon ritkán használja már meg ritkán találkozok velük.
2010. szept. 23. 11:32
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"azert mert az ember neha feltetelezi az emberekrol hogy nem ertelmi fogyatekosok es direkt szemetek. Ilyen egyszeru a dolog."


Sajnos az emberek többsége értelmi fogyatékosok, direkt szemetek és ráadásul még UTÁLATOSAK is....


És sajnos így kell hozzájuk állni...


(ugye te még nem voltál albérletes, vagy koleszos? ott is ugyanez megy...ha elöl hagyod a késedet joggal feltételezed azt másokról, hogy észreveszik, hogy az idegen kés, ergo beazonosítják, hogy a tiéd és nem nyúlnak hozzá... sajnos nem így működik! Észreveszik, hogy van egy plusz kés amivel lehet barkácsolni, csavarokat csavarozni stb... nem mossák el, mert nem az övék, viszont használják... érted ugye?


Mindig jobb a másikét használni ! És néha nem csak úgy véletlenségből teszik ezt, hanem direkt, mert élvezik.)


hozzáteszem: sajnos

2010. szept. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

"10:59 Én vinném magammal a kutyámat Ők kérik mindig, hogy hagyjam ott minek viszem el a kutyák közül mikor úgy is mindjárt jövök egy 5 perc. Veled talán még sose fordult elő, hogy véletlenül ott hagysz valamit?"


Oh, ne is mondd! Rengetegszer hagytam ott a dolgaimat, és soha semmi jó sem sült ki belőle...(sajnos)... vagy elvitték, és letagadták, vagy előadták a nagy "nem tudom miről beszélsz" című előadást, vagy direkt el cseszték... Sajnos én is így tanultam meg, hogy 3 x is meg kell gondolni, hogy másoknak mit adok/mondok vagy mit hol hagyok...


Kedves kérdező! Esetleg nem irigyek az általad elért eredményekre?

2010. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!