Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem lehet kutyám?

Soha nem lehet kutyám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust de az anyagiak nem engedik azt meg hogy ha megbetegszik akkor egybe kifizessek 30.000ft-ot.Akkor soha ne legyen kutyám mert ezt nem tudom megoldani?Jobb helyük van a menhelyen ahol nem tudnak velük annyit törődni,nem kapnak prémium tápot?
2010. szept. 29. 21:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan lehet kutyád! Sokkal jobb helye lesz nálad mint egy menhelyen. Attól, hogy most nem állsz jól anyagilag, később még lehet pénzed. Én is szeretnék majd egy menhelyi kutyust, csak sajnos mostanában gyakran kell utaznom, és a kutyát nem tudnám magammal vinni, de ez egy két éven belül változni fog és akkor majd lesz!
2010. szept. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom,hogy egy kutya épp olyan,mintha gyereked lenne,ugyanúgy kell vele törődnöd. Mindig kell,hogy legyen valamennyi pénzed félretéve,ha esetleg beüt a baj. De miért állsz hozzá mindjárt úgy,hogy nem tudsz 30ezret kifizetni egy betegségre? Úgy értem,hogy ne légy ennyire pesszimista. Azért ahoz már elég komoly baja kellene hogy legyen a kutyusnak.
2010. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

dehogy nem lesz. Ha elkezdesz dolgozni lesz pénzed és lehet kutyád.

De természetesen jobb gazdinál, mint egy gyepmesteri telepen mondjuk. De tény, hogy némi biztosíték (dugipénz) kell kifejezetten arra az esetre, ha valami történne.

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy kutya megbetegedjen, de előfordulhat.

Akár egy toklász belemegy, akár egy kisebb sebesülés, ami miatt ha más nem vizsgálati díjat kell fizetni. Szóval, igen azért valamennyi tartaléknak kell lennie erre az esetre.

Nem is beszélek az oltásokról a negyed évenkéniti féreghajtásról, ivartalanításról, mikrochipről.

(de választhatsz máűr ivartalanított kutyát is menhelyről)

2010. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
De itt sokan azt sulykolják másoknak hogy ne tartson kutyát ha nincs pénze orvosra meg stb.Nekem nincs pénzem(100.000ft-om)kutyára.Szaporítótól nem veszek.Ezért gondoltam hogy örökbe fogadunk egyet.Csak azok tarthatnak kutyát akiknek sok pénzük van?
2010. szept. 29. 22:00
 5/28 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet előre megmondani hogy egy kutyára kell-e ennyit fizetni egyben valamikor. Amúgy pedig lehet részletre is ha baj van. Van egy bizonyos határ ami alatt felelőtlenség kutyát vállalni, de nem mindenki esik ide.
2010. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

Lehet szeretni az állatokat. De addig, amíg valakinek napi megélhetési gondjai vannak és nem tudná adott esetben annak a rendes eltartását és az esetleges állatorvosi költségeket fizetni, ne tartson állatot. Mert nem csak az tartozik bele az állatkínzás fogalmába, hogy agyonversz egy kutyát vagy macskát, éppúgy állatkínzás, ha egy beteg állatot nem kezeltetsz. Idézet a törvényből:


"AZ ÁLLAT VÉDELMÉNEK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

Az állat tartásának általános szabályai

4. § (1) Az állattartó köteles a jó gazda gondosságával eljárni, az állat fajának, fajtájának és élettani szükségleteinek megfelelő életfeltételekről gondoskodni."


"Alapfogalmak

3. § E törvény alkalmazásában:

..

8. jó gazda gondossága: az az emberi tevékenység, amely arra irányul, hogy az állat számára

olyan életkörülményeket biztosítson, amely az annak fajára, fajtájára és nemére, korára

jellemző fizikai, élettani, tenyésztési és etológiai sajátosságainak, egészségi állapotának

megfelel, tartási, takarmányozási igényeit kielégíti (elhelyezés, táplálás, gyógykezelés!!!!!!!, tisztán

tartás, nyugalom, gondozás, kiképzés, nevelés, felügyelet);"

2010. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az oltásokat,féreghajtást,bolhátlanítást még csak kitudnám fizetni,de ha mondjuk eltörik a lába,bélcsavarodást kap stb.azt már nem.2 éves a kislányom és ő is szeretne nagyon csak hát mindenki ezen az oldalon arról beszél hogy ha nincs pénz erre meg arra akkor nem lehet.
2010. szept. 29. 22:05
 8/28 Plaga ***** válasza:
23%

nagy kutya - nagy pénz

kis kutya - kis pénz

2010. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy nagyon szeretnétek kutyát. De előtte gondold végig, hogy ha rendesen oltatod, akkor is történhetnek olyan dolgok, amik kapásból 20-30 ezer forint orvosi költségnél kezdődnek. Tudom, mert a saját bőrömön tapasztaltam. Például a bélelzáródást, mikor egyetlen egy hét alatt több, mint 6
2010. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

folyt. köv, megbolondult a gépem:


szóval egyetlen egy hét alatt több, mint 6

2010. szept. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!