Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem lehet kutyám?

Soha nem lehet kutyám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust de az anyagiak nem engedik azt meg hogy ha megbetegszik akkor egybe kifizessek 30.000ft-ot.Akkor soha ne legyen kutyám mert ezt nem tudom megoldani?Jobb helyük van a menhelyen ahol nem tudnak velük annyit törődni,nem kapnak prémium tápot?
2010. szept. 29. 21:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Erről beszélek.Mert szegény vagyok nem tarthatok kutyát?Velem soha nem történhet jó mert szegény vagyok?Nem kell félre érteni a kislányomnak mindene megvan.Csak ettől több úgyse lesz.
2010. szept. 29. 22:15
 12/28 anonim ***** válasza:
(na még egyszer, hátha most nem hülyül meg) több, mint 60 ezer forintot hagytam ott a állatorvosnál, de volt, hogy egy bőrbetegség kezelése majdnem ennyi lett... Murphy törvénye: ami megtörténhet, az meg is történik. Úgyhogy ne csak azt nézd, hogy enni tudsz neki adni. Azt is gondold át, hogy ha ez vele is megtörténik, ki tudod-e majd az árát gazdálkodni?
2010. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj. Nehéz ügy ez. De bizony csak akkor érdemes kutyát vállalni, ha az ember ki is tudja fizetni az esetlegesen felmerülő költségeket.


Más különben nem érdemes. Hiszen mi lesz ha valami betegség éri?

Aztán az étel...a jó táp nagyon sokba kerül.

Meg az oltások.

2010. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen jobb lenne a kutyának egy szerető családnál, mint egy menhelyen, de! a menhely -ha nehezen is- de ki tudja fizetni az esetleges állatorvosi költségeket és azért ez nem mellékes tényező. Nem muszáj prémiumtáppal etetni a kutyát, de az orvosi költségekre muszáj pénzt keríteni. Gondolj bele, mi van ha bélcsavarodása van a kutyádnak? Ez tipikusan olyan műtét, amit max. 1 órán belül el kell végezni, különben vége a kutyának. Végignézed, ahogy szenved?

Ha úgy gondolod, lenne akitől tudnál kölcsönkérni ilyen esetben, vagy részletben még ki tudnád fizetni, szerintem bevállalhatod.

Amúgy ha pesti vagy, javaslom az Illatos úti sintértelepet. Onnan tényleg megmentenél egy kutyát altatás elől.

2010. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Rossz hozzáállás ez.

Gyereket sem vállalsz, mert megbetegedhet, és nem bírnád nézni, hogy szenved?


Ha menhelyi kutyust hozol ki, az nem kerül 100.000-ekbe, csak az oltásokat kell kifizetni, azt meg meg lehet oldani.


Ha egyszer rászántad magad, mindent meg tudsz oldani.

Ácsolhatsz kutyaólat maradék lécekből. A prémium kutyatápokat úgy állítják össze, hogy adagolási táblázatban foglaltaknál nem kell több a kutyának, egyébként pedig a kutya mindent megeszik a te kezedből, és ezzel nem a jófajta kutyatáp ellen akarok beszélni, de ha nagyon nincs pénz, ideiglenesen az olcsóbb táppal is megoldható az etetés.


Most komolyan, a paksi kutyatmenhelyen már harmadik napja nem esznek a kutyák, mert kifogytak a keretből, ma olvastam facebook-on, és mi olyanokon rágjuk magunkat, hogy ha nincs prémium kutyatápra pénz, ne is fogadjunk örökbe kutyát? Szerintem ez más nagyon sz*rrágás, és szándékos szőrszálhasogatás.


A dolog másik fele, hogy a kutyát nem egyedül kapod. És ezzel azt akarom mondani, hogy a kutya által egy csomó új barátot, ismerőst fogsz szerezni, akiknek szintén megvannak az ismerőseik, és ezáltal te is egy "hálózatnak" leszel a tagja. Ha valamiben tanács kell, hozzájuk fordulhatsz, mert ők már mind végigjárták azokat az utakat, amiket te még csak most kezdesz. Ők tudják, hol a legolcsóbb minden, és tudni fogják, hova kell fordulni, ha a kutyával baj van. Tudni fogják, hol van "használható" (nem drága, de azért rendes) doki is.

A dokik meg rendesek. Én egy világvégi kis faluban lakom, pár éve költöztem ide, de a kutya kapcsán megismerkedtem két dokival is, és az egyik fű alatt ivartalanítja olcsón a macskáimat.


Kutyát tartani nem csak kiadás. Ha mázlid van, sok egészséges évet tölt veled az eb, és nagyon fogsz neki örülni, a kislányodat meg imádja majd a kutya.

Szerintem nyugodtan vágj bele, csak legyen hozzá türelmed...:)

2010. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

"Gyereket sem vállalsz, mert megbetegedhet, és nem bírnád nézni, hogy szenved?"


A gyerek kórházi, egészségügyi költségeit az állam finanszírozza. Vagyis nincs olyan, hogy az anyagi helyzeted miatt, a gyerekedet elveszíted. Kutyánál igenis kell pénz, mert semmilyen támogatást nem kapsz, mondván, hogy nem kötelező kis háziállatot tartani.


Ettől függetlenül én is úgy gondolom, ha nem éhezne nálad a kutya, oltásokat megkapná és akár részletre ki tudsz fizetni egy esetleges műtétet, akkor vágj bele.

2010. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"ma 23:03" vagyok, bocs, ha félreérthetően fogalmaztam, én az érzelmi kötődésre gondoltam a gyerek-hasonlattal. Mondhattam volna úgy is, hogy ne lépj ki az utcára, mert a fejedre esik egy tégla. Kicsi az esély, hogy olyan drága beavatkozást igénylő betegsége lenne éppen az ő kutyájának, nem kell az ilyesmit annyira túlpánikolni befogadáskor, hogy megakadályozzon, mert lehet, hogy sok-sok évi egészséges kutyaboldogságtól fosztja meg az aggodalma, ráadásul az a sok kutyus a menhelyen mind altatástól menekülhetne meg.

Csak ezt akartam mondani.

2010. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem vagyok annyira eleresztve anyagilag, mégis vannak kutyáink, ez főképp hozzállás kérdése.

Még arra is jut, hogy nemcsak veszettség ellenit és kombináltat adatok be nekik, hanem Lyme ellenit is, három havonta féregtelenítem őket, és prémium tápot kapnak.

A megoldás az volt, hogy mi hozunk áldozatokat, pl. húgommal kénytelenek vagyunk használtruha boltokból öltözködni, és ha van pénzünk, mindig a kutyák az elsők, ugyanis a pénzünk nagy részét rájuk költjük, ráadásul egy példa a családi összefogásra a kutyáinkért: húgom 11 évesen (!!) élelmiszerboltba jár el besegíteni. Minderre nem lenne szükség, ha nem lennének kutyáink (és macskáink), vagy el lennének hanyagolva (az akaratlanra gondolok).


Tehát ha van bennetek hatalmas adag elkötelezettség, kitartás és szeretet, akkor nincs akadálya, de mellőznetek kell majd néhány dologban magatokat. A lányod is megértheti, hogy ezek a feltételei annak, hogy kutyátok legyen, és hogy ezért neki is áldozatokat kell hozni.


Egyébként nekem is volt már 90E Ft-os állatkórházi számlám, arra az egész ballagási pénzem kellett beáldozni. Utána volt egy 40E Ft-os is, akkor csekket kértünk, és gyűjtögettünk.


Gondold át, hogy megér-e nektek ennyit egy kutya, mert nem könnyű végigcsinálni. Másként viszont legalább 10 évnyi szerencse kell, hogy ne kelljen komolyabb pénzt az állatkórházban hagyni. És ez a "szerencse" sajnos függ attól, hogy milyen kondícióban tartod a kutyád, tehát mindent meg kell tenni a megelőzés érdekében, és ebbe beletartozik az is, hogy milyen táppal eteted.


Ha készen álltok rá, sok sikert kívánok a kutyázáshoz, különleges időszak lesz, az biztos!


Egy sorstársad :)

2010. szept. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
*vagyunk
2010. szept. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Szerintem attól még lehet kutyád, ha nem tudsz most hirtelen kifizetni 30000Ft-ot. Takarékoskodj előre, így biztos lehetsz benne, hogy vészhelyzet esetén van elég pénz a kutya gyógyítására. Gondolom te sem prémium táppal etetnéd a kutyát? Anyagi helyzetedből kifolyólag.

2010. szept. 30. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!