Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Soha nem lehet kutyám?

Soha nem lehet kutyám?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust de az anyagiak nem engedik azt meg hogy ha megbetegszik akkor egybe kifizessek 30.000ft-ot.Akkor soha ne legyen kutyám mert ezt nem tudom megoldani?Jobb helyük van a menhelyen ahol nem tudnak velük annyit törődni,nem kapnak prémium tápot?
2010. szept. 29. 21:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha biztosra akarsz menni, akkor kezdd el félretenni azt a havi párezer forintot, ami a kutya ellátására kellene, azután ha összejött egy 30-40 ezer forintos vésztartalék alap, akkor vegyél magadhoz kutyát. És ezt a pénzt tényleg csak sürgős beavatkozásokra költsd! Gondolom nehéz lenne megmagyarázni a kislányodnak, ha a szeretett kutyust hagyni kellene elpusztulni, mert nincs pénz állatorvosra.
2010. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Próbálj egy kicsit félretenni, nekem is mindig van a kutyára félretett pénzem, ha bármi történne, akkor ki tudjam fizetni az orvost. De ha menhelyről hozol egy felnőtt, ivartalanított oltott kutyát, akkor ott már kapásból rengeteg pénzt megspórolsz egy kölyökhöz képest. Mert a kölyöknek az oltási programját neked kell végig csinálnod, chip általában van benne, de az ivartalanítási kötelezettséget is aláiratják, és az kapásból egy 20-30 ezres műtét. Esetleg egyeztess orvossal, hogyha aggódsz, hogy gond esetén fizethetsz-e részletekben, stb.


Egy sima kennelköhögésre is elköltöttem tavasszal 20 ezer ft-ot, 3 antibiotikumos gyulladáscsökkentős injekció, plusz a gyógyszerek. És ez csak egy ártatlan influenza szerű dolog, viszont komoly szövődményei lehetne, egy ismerős kutyus most tüdőgyulladással van kórházban, mert nem vették komolyan a kennelköhögést.


Sajnos tényleg bármi becsúszhat, és tényleg nem jó, nézni ahogy szenved, mert nincs pénzed orvosra. Nem akarom az ördögöt festeni a falra, de tehetetlenül nézni ahogy a kiskedvenc szenved rosszabb, mintha nem lenne kutyád.


Mérlegelj, számolgass. Sajnos a kutyatartásnak mindig vannak váratlan költségei, de fel lehet rájuk készülni.

2010. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem lehet kutyád. Jobb helyen lenne nálad, mint a menhelyen. Válassz egy kissebbet és akkor kevesebb megy el kajára. Ha menhelyről hozod az első széria oltása megvan , sőt az ivartalanításért sem kell fizetned.
2010. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha havonta csak 500 Ft-ot tudsz félretenni, akkor is 5 év alatt összegyűjtöd a 30000 ft-ot és onnantól kezdve ott vér letétben bérmikor ha szükség van rá, szigorúan csak a kutyának. Aki annyira szeretne kutyát meg tudja csinálni.
2010. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél kutyát,akkor hozz egyet a menhelíről. De előtte gondold át a dolgot.

Nem muszáj a legdrágább tápokkal etetni a kutyát,házikoszton is vígan elélhet,egészségesen,te is összetudsz neki egy jó kaját állítani. Persze macerásabb,mint a táp...

Nem muszáj ivartalanítani,ha

1.már ivartalan kutyát hozol ki

2. tudsz rá vigyázni,akár szuka,akár kan,hogy ne legyenek tőle kölykök,nem fedeztetsz vele,nem fedezteted,stb...


Viszont na hozz kutyát,ha már most eldöntötted,hogy nem lesz rá semmilyen körülmények között pénz,hogyha egyszer megbetegszik. Mert igenis kell,mert bármikor,hónap végén,ünnepnapokon,akármikor történhet valami vele,és akkor bizony fizetni kell. Anno egy vasárnap délután a két kutyám játszadozott valamivel.Mi volt az?Patkányméreg..Mai napig kérdés,hogy jutottak hozzá,de lényegtelen is,irány a doki. 25 ezret kellett úgy hiphop otthagyni,mert hétvége,ügyelet,stb. Inkább hagytam volna,hogy kínok közt elpusztuljanak?

Úgy gondolom minden kutyatrató tud legalább 1 példát mondani,amikor hirtelen kellett költeni az ebre. Sajnos ezt számításba kell venned.

Ha nem megy,felejtsd el a dolgot

2010. szept. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem tetszik majd az ötlet, de ez ez is egy alternatíva.

Ha nem mersz az anyagi dolgok miatt saját kutyát vállalni, jelentkezhetsz ideiglenes befogadónak is. Ugye ennek előnye, hogy a kiadásokat állják, hátránya, hogy nem tudhatod mikor kell megválni a kutyától.

Ezt mindenképpen mérlegelni kell, illetve a gyereket is felkészíteni erre, hogy lehet folyamatosan cserélődnek nálatok a kutyák. Ennek is megvan a maga "szépsége". Az ember mindig "meghal" egy kicsit mikor elviszik egy ideiglenes állatát, de mikor kapja a híreket, képeket, hogy mennyire boldogok együtt megnyugszik.

2010. szept. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 hell-ikon ***** válasza:

A válasz a kérdésedre az előtakarékosság.:)

Havi szinten félreteszel X összeget, pont az ilyen esetekre, hogy ha ne adj isten az élet úgy hozza, akkor legyen hova, mihez nyúlni.


Illetve létezik kisállat biztosítás is.

Olvasgass:

[link]

2010. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 gratis30 ***** válasza:
100%
Látom érkeznek különböző ötletek, jó jó mindegyik a magamódján, de pénz nélkül nehéz. Megértem az aggodalmat nekem német juhászom volt.Parki futkározás közben gödörbe lépett és eltörött a combcsontja. Cimbi az állatorvos. 50000es műtétet anyagárba megcsinálta 20000ért. Lényege, hogy drága.Sajna már nincs kutyám baromira hiányzik is.Panelba nem kínzok még picit se, de erre is meg van a maga megoldása. Nagyon sok menhely van ahol lehet menni hétvégeken kutyát sétáltatni,etetni, gondozni. Menhelyi kutyák nagyon hálásak a szerető simogatásért a pár száz forintos nasiért, és még mozogni is tudnak a séta alkalmával. Én kijárok a Noéba itt Pesten és a kutyáknak is meg nekem is jót tesz. Talán próbálkozz meg ezzel a módszerrel ha nem vagy benne biztos, hogy otthon el tudnád látni.Ja és a gyerkőcöt is viheted magaddal!
2010. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!