Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleférhet egy kutya az...

Beleférhet egy kutya az életünkbe?

Figyelt kérdés

Mi az a minimum, aminek meg kell lennie egy kutyának (optimális esetben uszkárról beszélünk)?


- 4 fő család vagyunk, 2 iskolás gyerekkel (9 évesek)

- nagy családi ház, kis kert, de tényleg csak kicsi

- félig home office-ból dolgozunk, nagyjából mindig van valaki otthon

- gyerekek 4-re érnek haza

- napi séta, játék megoldható

- anyagiak rendben (telik jó kajára, oltásra, gyógyszerekre, ha kell)


Ami miatt bizonytalankodunk:

- egész nap nem tudunk vele foglalkozni, mert dolgozni is kell

- ha mégis elmennénk a családdal valahova fél napra mondjuk, akkor elvan -e egyedül, ha nem vihető oda (mondjuk kajálás és mozi ugye)

- ha bejön egy nyaralás (max. egy hét) elfogad -e mást is, hogy vigyázzon rá (barátokat)


Vajon ilyen feltételekkel bevállalható lehet egy kutya?


2022. nov. 24. 23:07
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

Köszi, tényleg sokban hasonlít a gyereknevelésre (beleértve a mások jobban tudják és az övék ilyen idősen már ezt-azt csinálta részt is).


Köszönöm a válaszokat, elgondolkodunk rajta!

2022. nov. 25. 01:51
 12/43 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 5 hónapja lett meg életem első kutyája, egy bent tartott Shiba. Ahogy te is írod én is HO-ban dolgozva vállaltam a kutyát (velem is alszik egy hálószobában de nem az ágyon). Amire nagyon figyeljetek oda ha vállaljátok a kutyát és egész nap otthon van valaki, hogy néha direkt hagyjátok egyedül és ne legyetek vele non-stop (lehet már említette ezt valaki előttem is, akkor bocsi) mert különben megszokja, hogy van vele mindig valaki és kialakul egy masszív szeparációs szorongás ami nem egyenlő azzal, hogy a kutya feletted érzi magát a rangsorban "baromsággal" csak megszokta, hogy sosincs egyedül. A múlt héten el kellett mennem külföldre 3 napra ezért a kutyit a szüleimre hagytam akik egy külön szobában akartak aludni tőle. Na mondanom sem kell 3 órát vonyított a kutya mire beengedték és hagyták magukkal aludni :) Na mi nekünk most ezen kell majd tréningeznünk.
2022. nov. 25. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
86%
Viszont volt pozitívum is. Mivel 24 órás felügyeletben volt ezért 1.5 hét volt a szobatisztaság és majdnem ennyi alatt sikerült letiltani mindenfajta rágásról is. Mire elkezdtek kijönni az új fogai már simán rávettem, hogy a játékokat (vagy engem) rágja és ne az értékesebb holmikat :D
2022. nov. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok tanácsot! Mindenképp megjegyezzük őket!
2022. nov. 25. 05:49
 15/43 NTBS ***** válasza:
94%
Igen, nagyon simán. Jól gondolkozol.
2022. nov. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Nekem is torpe uszkarom van, 10 hetes kora ota van nalam, mar 13.evet betoltotte. Az uszkar jellemebol adodan nagyon baratsagos, tobbnyire mindenkit szeret. A csaladban van egy ”fö” gazdi, de igazabol mindenkire hallgat, es mindegyik csaladtagot imadja. Ha meg van neki tanitva, ugyesen el van tobb orat egyedul, nem rongal a lakasban. Arra mindenkepp figyelj, hogy ne szaporitotol, hanem tenyesztotol vegyetek. Egeszsegesebb, stabilabb, magabiztosabb kutyat kaptok. Az uszkart maximum havonta kell kozmetikazni, fesulni pedig rendszeresen, minden nap, kulonben par nap alatt befilcesedik a szore.

En bar nem magyarorszagon elek, de velem sok helyre beengedig /bolt, etterem stb), mert hypoallergen kutya, nem hullik a szore.

Nyaralni ha mentek, erdemes olyat, ahova ot is tudjatok magatokkal vinni. Ha megsem, akkor valami kozeli csaladtaghoz vinni arra az idore, akit jol ismer, tudja, hogy ott biztonsagban van.

Ha barmi kerdesed van uszkarrol, nyugodtan irj. (Volt mar jo par uszkarral dolgom)

2022. nov. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
0%
Minek a kutya? Azért mert divat? Fogadok nem házőrzésre kell.
2022. nov. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
Nem házőrzésre kell. Szeretni.
2022. nov. 25. 09:28
 19/43 anonim ***** válasza:
21%

A feltételek adottak, de úgy látom egyikőtöknek sem volt még igazából kutyája. Az uszkár nem egy egyszerű kutya, jelleme sem könnyű és gondozásigényes is.

Tanács: ne hagyd hogy a fejedre nőjön a kutya! KELL neki a szabályrendszer különben 5 percre sem tudod magára hagyni, nem tudod megfékezni, és egy rémálom lesz minden nap vele. Teljesen boldog életet tud élni akkor is ha meg van neki tanítva a normális viselkedés és hogy hol a határ.

2022. nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
96%
#19 A kérdező intelligens stílusából ítélve gondolom nem holnap fog venni egy kutyát, hanem először egy-két szakkönyvet, és majd azok után a blökit. :)
2022. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!