Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleférhet egy kutya az...

Beleférhet egy kutya az életünkbe?

Figyelt kérdés

Mi az a minimum, aminek meg kell lennie egy kutyának (optimális esetben uszkárról beszélünk)?


- 4 fő család vagyunk, 2 iskolás gyerekkel (9 évesek)

- nagy családi ház, kis kert, de tényleg csak kicsi

- félig home office-ból dolgozunk, nagyjából mindig van valaki otthon

- gyerekek 4-re érnek haza

- napi séta, játék megoldható

- anyagiak rendben (telik jó kajára, oltásra, gyógyszerekre, ha kell)


Ami miatt bizonytalankodunk:

- egész nap nem tudunk vele foglalkozni, mert dolgozni is kell

- ha mégis elmennénk a családdal valahova fél napra mondjuk, akkor elvan -e egyedül, ha nem vihető oda (mondjuk kajálás és mozi ugye)

- ha bejön egy nyaralás (max. egy hét) elfogad -e mást is, hogy vigyázzon rá (barátokat)


Vajon ilyen feltételekkel bevállalható lehet egy kutya?


2022. nov. 24. 23:07
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

#39: az en uszkarom a torpe felsohataran, es a kozep also hataran van.

Ha rendesen minden nap van fesulve, es nincs ideje becsomosodni a szorenek, akkor kb 10 percet vesz igenybe. Ha el van hanyagolva, es par napi - 1 hetig nincsen fesulve, akkor akar 1 oraba is telhet, mire rendesen csomomentesre fesulod. Az pedig a kutyanak is fajdalmas ha tepve van a szore 1 oran keresztul. A ham/nyakorv alatt iszonyu konnyen csomosodik a szor (akar 1 seta alatt), foleg telen ha meg ruha is van rajta. A hasan, a mellkasan a hajlatokban (”honalj”), ott csomosodik a legkosebben ahogy mozog. Erre erdemes a legnagyobb figyelmet forditani. De tenyleg, ha minden nap raszantok egy 10 percet, akkor nem lesz ilyennel gond.


Es hogy mikor? Igazabol teljesen mindegy. Ha hozza van szoktatva a fesuleshez (marpedig hozza kell), akkor hagyni fogja. A csaladban tobb uszkar is van, amelyik elalszik fekve fesules kozben (tobbek kozt az enyem is).


(Furdetni pedig lehet 2 nyiras kozt, olyan 1-2 hetente szoktam en is. Az uszkar az igenyes a tisztasagra. Meg kulonben is, a gondor, puha szorebe nagyon konnyen megragad a kosz. Ha 2 hetbel tovabb nincsen furdetve, kutya szaga lesz. Ha rendszeresen 1-2 hetente furdetve van, akkor a kutyaszag akar telejsen megszuntetheto, a lakasbol is, es a kutyabol is.)

2022. nov. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ :) Ez tényleg belefér napi szinten, ennyit még esti filmezés közben is meg tudunk csinálni.


Milyen sampont ajánlotok és milyet nem az uszkár szőréhez?

Megdöbbenve látom, hogy a kutyakozmetika is mekkora piac :D

Hát a világ egy teljesen új szeglete nyílik ki most nekem, tudom, milyen viccesen hangozhatok rutinos kutyások számára, de én tényleg nem tudtam, hogy ez ennyire ki van dolgozva :) De most komolyan kapásból 40 féle sampont hoz ki a kereső kutyáknak?? :DDDD Atya ég!

2022. nov. 28. 05:40
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem a bolti sampontol viszket. Tobb fajtat probaltam mar. Vagy kutyakozmetikustol vegyel, vagy a tenyesztotol akitol veszitek majd a kutyust.

Mellesleg nem tudom van-e facebookod, de van ott egy csoport Uszkár Klub / Poodle Club neven. Erdemes belepni, ha meg nem vagy tagja. Nagyon keszsegesen segitenek barmiben, tenyesztoket is tudnak ajanlani, es barmi gondod/kerdesed van, segitenek.

2022. nov. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!