Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hugyuti problema?...

Kutya hugyuti problema? Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kutyamnak struvite hugykove van, de ezen felul gyakran szed ossze valami hugyuti problemat, most epp holyaggyulladasa van.

Nyilvan a hugyko kezelve van gyogytappal folyamatosan, viszont 9 honapja fogadtam orokbe es ezido alatt mar ez a harmadik hugyuti dolog, amire antibiotikumot kap,nem is keveset.

Az orvos azt mondja, hogy egyes kutyak erre hajlamosabbak, mint a tobbiek, illetve nyilvan annak ellenere, hogy a hugyko-szintje jelenleg normalis, emiatt is lehet gyakrabban fertozese.


A kerdesem az, hogy ugye nem lesz baja a gyakori antibiotikumtol? Kap probiotikumot is melle, persze. Illetve az, hogy talan adhatnek-e neki valami etrendkiegeszitot megelozesre? Orvost kerdeztem,azt mondta felesleges, ezt nem tudom megelozni.

De ha belegondolok, nokent en is szoktam tozegafonyat szedni kuraszeruen, mert en is eleg felfazos vagyok (na, tessek, hasonlit ram a kutya 😂😂).

Lehetne-e neki ilyesmit adni? Persze allatoknak valot.

Oszinten, tanacstalan vagyok.


2022. dec. 20. 21:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

főként húst evett,tehát főként fehérjét adtál neki úgy hogy csökkentett kell,jó hogy nem tett jót .


Mindegy, megelőzés nincs ahogy az orvos is mondta.


lugosítani kell a kutyát, viszont a bacikat csak a savas környezet pusztítja el, ezért is hajlamos gyulladásra,mert lugosítanod kell a bacik meg nem pusztulnak el,csak jobban szaporodnak.



Antibiotikum hosszú távon nagyon nem tesz jót, kinyírja gyomrát. hiába a probiotikum. Előbb utóbb majd az emésztése is oda lehet. Nekünk embereknek sem jó az antibiotikum a kutyáknak sem.


Sajnos ha egy kutya beteg hiába van kezelve egy adott problémára, a gyógytáp,gyogyszerek generálnak plusz problémát örök körfogás míg a kutya él.

2022. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!