Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdák miért engedik oda az...

A gazdák miért engedik oda az emberekhez a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Előbb hazafelé jövet, nyugodtan megyek, aztán hirtelen odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni. Én odébb léptem, szinte a bokorban álltam a sárban. Látom a gazdáját, és rárivallok, hogy fogja már meg a kutyát. Erre ő lazán vállat vont, és azt mondta, hogy pórázon van és nem harap, aztán tovább ment.


Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi. És ezt gyakran tapasztalom. Miért nem képesek rászólni a kutyára vagy alapból elhúzni onnan, ha valakihez oda akar menni?


2023. jan. 16. 17:23
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
61%
Mert az emberek többségét nem zavarja ha megszaglássza egy kutya, sőt, örülni szoktak neki. Szóval nem is gondolunk erre. Azt azért többnyire már látom messziről ha valaki tart a kutyáktól, akkor természetesen magam mellé hívom, nem engedem oda.
2023. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
58%
Mert ezek felelőtlen idióták
2023. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szoktam oda engedni, ahogy azt sem szeretem, amikor az emberek pofátlanul nyúkálnak a kutyámhoz. És azt sem szeretem, amikor a szintén kutyások simán ráengedik az én pórázon lévő kutyámra az övéket. Szerintem felelőtlen és pofátlan dolog mindegyik
2023. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
Sok ismerősöm kutyája teljesen megbízható, ők is így viselkednek, mint a te példádban. Az én kutyám viszont az esetek 10 százalékában megugatja az embert, így én soha nem engedem oda senkihez! Előttem szólóhoz hasonlóan én is utálom, ha más kutyás kérdés nélkül odaengedi a kutyáját az enyémhez, volt már ebből feszkó. Sok fajta abszolút ártalmatlan, sokan a saját kutyájukból indulnak ki sajnos.
2023. jan. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%
És a szülők miért engedik oda a gyereküket a kutyámhoz, hogy tapogassák, szorongassák, nyomogassák szerencsétlen állatot? Aztán amikor szólok, hogy nem kéne, akkor meg megy a sértődés meg a hiszti.
2023. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
68%
Ebben hol volt gyerekhez hasonlítva a kutya? Ennyire nehéz értelmezni 2 mondatot?
2023. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem zavar ha egy kutya odajön hozzám és megszagol, esetleg próbál " barátkozni". Na jó , vannak kivételek is, némelyik fajtától kimondottan félek.

De ettől függetlenül teljesen megértelek, én sem értem, miért feltételezik a gazdik, hogy ez mindenkinek tetszik.

Én soha nem engedtem oda a kutyámat senkihez, csak akkor, ha valaki kimondottan odajött hozzá.

Az sosem zavart, ha valaki megsimogatta, vagy " gügyörészett " hozzá :))

Teljesen érthető az, ha valaki bármilyen okból nem akarja, hogy egy kutya hozzáérjen. Fél tőle, vagy csak nem szereti az állatokat, nem akarja, hogy szőrös legyen a nadrágja stb. ( mondom én ezt úgy, hogy kutya imádó vagyok )

2023. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
90%
Kutyás vagyok de soha nem engedem, hogy idegenhez közel menjen hiszen nem tudhatom az idegen fél vagy nem a kutyáktól, nem a kutya tehet arról ha a gazda balf.sz.
2023. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ők úgy állnak hozzá, hogy tudják, hogy a kutyájuk kedves, nem bánt, az emberek többségét nem zavaja ez a viselkedés, egy részük meg hívja is a kutyát, kifejezetten örül neki, ha odamegy, a kutyájukat meg nem akarják folyton cs"sztetni, ennyi szabadságot hagynak neki és nem csinálnak belőle robotot, meg ők is ki akarnak kapcsolódni a séta során, amit eléggé hátráltat, ha a kutyáddal veszekszel...
2023. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
14%

#8: párhuzamba állítás. Így már érted?


Akárhogy is, semmi köze a kérdéshez.

2023. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!