Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdák miért engedik oda az...

A gazdák miért engedik oda az emberekhez a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Előbb hazafelé jövet, nyugodtan megyek, aztán hirtelen odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni. Én odébb léptem, szinte a bokorban álltam a sárban. Látom a gazdáját, és rárivallok, hogy fogja már meg a kutyát. Erre ő lazán vállat vont, és azt mondta, hogy pórázon van és nem harap, aztán tovább ment.


Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi. És ezt gyakran tapasztalom. Miért nem képesek rászólni a kutyára vagy alapból elhúzni onnan, ha valakihez oda akar menni?


2023. jan. 16. 17:23
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtam, hogy pórázon nem szeretem rángatni, azt sehol nem írtam, hogy elengedem. Meg, hogy van olyan kutya akinek fura, ha nem mehet oda, de ez így van. Egy kölyök labradornak pl fura, mert nagyon barátkozós és a f***m akarja pórázon rángatni, mert meg akarja szagolni valakinek a cipöjét. De itt már mindenki azt írja, hogy én elengedem, hogy ráugrál emberekre meg összenyálaz, forrás meg sehol, hogy írtam volna ilyet.. mert nem is. Egy konkrét esetre gondoltam amikor egy rohadt szük utcán megyek pl és nem akarok kimenni az úttestre, hogy nehogy véletlenül hozzáérjen valakihez 1 másodpercre.. de én nem is szoktam elengedni.
2023. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon túltolja itt mindenki
2023. jan. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
0%

41-es vagyok


Komolyan mindenki azt hiszi, hogy azért, mert azt írtam, hogy nem szeretem rángatni (lehet ez se jó szó, mert félreérthetö) én hagyom, hogy bárkire ugráljon meg összeszörözze, nyálazza xD


Ahol lakom, ott nagyon sokan vannak az utcán és nem lehet kivédeni, hogy ne is nézzen rá senkire, nem fog odamenni, meg semmit nem fog csinálni, de ha egy utcán mész ami tele van emberekkel, óhatatlan, hogy ne örüljön mondjuk az embereknek. Akkor 10 emberböl még 9 oda is megy hozzá, annak nagyon örül, bepörög, de nem fog semmit csinálni, de amúgy meg az ilyen p***khöz akik semmit nem értenek, de azért regényeket írnak arról, hogy én milyen paraszt vagyok meg nem tudom, azoknak abszolút nem kell félniük, mert rájuk se nézne a kutya.


(Van sok olyan ismerösöm aki póráz nélkül sétáltatja, ha tudja, hogy bármilyen helyzetben visszahívhatja, akkor nyugodtan el lehet engedni én közösen is szoktam sétáltatni több kutyással és sosincs belöle semmi probléma, hogy néhányan elengedik, Söt, mindenki nagyon kedves és örül a kutyáknak)

2023. jan. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
52%

Nekem corgi kutyám van és én azért engedem el sokszor, mert tudom, hogy végig mellettem jön és én sem engedem senkihez oda,

én még ahhoz sem, aki szeretné, hogy oda menjen hozzá, mert nem tudok mindig szelektálni, de neki is mindig örülnek.

2023. jan. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!

Azért engedik oda hozzád a kutyát mert pofátlanok. Mert azt hiszik övék a világ és azt csinálhatnak amit akarnak, szabályokat megszegve zavarhatnak meg másokat. Igen, sajnos nem törődve azzal hogy másokat ez ZAVAR. Úgy írom ezt, hogy kutyám van és naponta sétáltatom, de eszembe nem jutna kérdés nélkül odaengedni bárkihez is, sőt az sem jutna eszembe hogy egyáltalán odaengedjem.Miért is kéne egy idegenhez? Max.ha kifejezetten kéri. Utálom én is, amikor kérdés nélkül rámnyomulnak az utcán kutyával, rámerőszakolva az akaratukat, sokszor még akkor is ha határozottan kérem hogy ne engedje oda a kutyáját az enyémhez. Nem fogják fel, hogy valaki nem kiváncsi rájuk és azt sem , hogy másnak is ugyanolyan joga van a zavartalan sétához mint nekik. Sajnos, hogy nem büntetik a szabályok betartását.( Póráz nélküli kutyást, kutyakakit nem felszedő gazdákat)

2023. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
* be nem tartását
2023. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
75%

Gyengébbek kedvéért:


"Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi."


Tehát VOLT A KUTYÁN PÓRÁZ, SZABÁLYSZERŰEN VEZETTE A GAZDÁJA. Innentől még mindig nem értem, hogy miért kell idekeverni a szabadon sétáltatást, a sz"r összeszedése meg végképp nem értem, hogy honnan jött...


"odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni."


Tehát NEM UGRÁLT, NEM SARAZOTT ÖSSZE SEMMIT és még azt is el tudom képzelni, hogy csak a földet szaglászta a fóbiástól fél m-re...

2023. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
0%
47. A kérdezőnek írtam választ, nem neked. ( már ha rám 45.-re céloztál). Semmi közöd a válaszomhoz és hogy mire miért kanyarodtam el a válaszomban, nem hozzád intéztem amit írtam. Igen, pont az ilyenekről van szó a válaszomban mint te , akik rá akarják erőszakolni a saját akaratukat,igazukat másra. Mint ahogy pl. itt is teszed/ akarod tenni.
2023. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
64%
Ennyi problémátok legyen az életben, hogy egy barátságos kutya megszagol titeket. Komolyan ennyi antiszociális, zárkózott, rosszindulatú, hisztérika semmirekellőt még nem láttam...
2023. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
34%

Tehát a kérdezőhöz odatotyogott egy pórázas kutya és szaglászott. Ha ez ennyire kiakasztja őt, akkor nyilván vele is van baj, fóbiás. De! Ha látja a gazdi hogy valaki annyira fél (még ha indokolatlanul is) a kutyájától, hogy már a bokorba mászik be miatta, akkor igenis el kell hívnia onnan. Már a bokorba ugrás előtt is ki lehet szúrni ezeket a félős embereket egy kicsi odafigyeléssel, tehát van idő reagálni. Attól hogy póráz van a kutyán, még ugyanúgy kell rá figyelni...

Amúgy én póráz nélkül sétáltatok, de szerencsére ő nem megy oda az emberekhez. Néha egy utànaszagol egy finom illatú bevásárlószatyornak mondjuk, de oda nem megy akkor sem, csak megáll és megvárja míg mellé érnek és szagol. Bár lehet valakinél ez is kiveri a biztosítékot. :D

2023. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!