Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdák miért engedik oda az...

A gazdák miért engedik oda az emberekhez a kutyájukat?

Figyelt kérdés

Előbb hazafelé jövet, nyugodtan megyek, aztán hirtelen odatotyog hozzám egy közepes testű kutya szaglászni. Én odébb léptem, szinte a bokorban álltam a sárban. Látom a gazdáját, és rárivallok, hogy fogja már meg a kutyát. Erre ő lazán vállat vont, és azt mondta, hogy pórázon van és nem harap, aztán tovább ment.


Igen, flexin volt, ami póráznak póráz, de olyan szabadon van rajta, mintha nem is lenne semmi. És ezt gyakran tapasztalom. Miért nem képesek rászólni a kutyára vagy alapból elhúzni onnan, ha valakihez oda akar menni?


2023. jan. 16. 17:23
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
45%
Mert nem ér el az agyukig, hogy a tündibündi kiskedvencük akármennyire jó kutya, mégiscsak kutya, ösztön hajtja és nem lehet minden pillanatát kiszámítani. Lenne pár keresetlen szavam, ha valaki odaengedné a kutyáját hozzám, az biztos. Sértődés árán is. Ha ismerőssel találkozom sosem simogatom meg kérdés nélkül a kutyáját.
2023. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 evimeri ***** válasza:
40%

Nekem is van kutyám, de soha nem engedem se emberhez, se kutyához közel csak abban az esetben, ha ő maguk jönnek oda, hogy szeretné megsimogatni vagy, hogy a kutyája játszhasson vele.

Én kutyasétáltatóban is jártam úgy, hogy az én kutyàm pórázon volt és egy másik kutya - akire a gazdája nem adott pórázt - neki ment az enyémnek. Szoltam a gazdájanak, hogy fogja meg a kutyáját és még neki állt feljebb. A kutyasétáltatóban is kötelező a póráz.

2023. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
54%
Nincs annyi eszük, hogy arra gondoljanak másoknak zavaró lehet, vagy akár fel is rughatják a kutyájukat hirtelen íjedtükben.
2023. jan. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
67%
"Szerintem ők úgy állnak hozzá, hogy tudják, hogy a kutyájuk kedves, nem bánt" Mindig ezt mondják az ilyen felelőtlen gazdik, hogy "Jaaaj, háát nem báánt". Ja, lehet, hogy általában nem. Csak felugrál, összesároz, vagy a kisgyerek megijed tőle, hirtelen mozdulatot tesz, erre a kutya is megijed, és máris bánt...
2023. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
72%
Mert felelőtlenek, mert szarnak rá hogy más esetleg nem szereti a kutyákat, vagy esetleg egyenesen fél tőlük.
2023. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
72%
Mert nem tudják hogy ezt nem kéne. Közterületen a kutyának porázon kell lennie
2023. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
41%
Mert a jól nevelt, azaz emberi környezethez szocializált kutyák esetében általában nem kell tartani attól, hogy a kutya támad. Az ilyen kérdést azok teszik fel, akik tartanak a kutyáktól.
2023. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
70%
Tök mindegy, mert a jól neveltnek is kötelező a póráz, akkor is ha némelyik kutyás azt képzeli hogy rá nem vonatkoznak a szabályok, törvény felett áll. .
2023. jan. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
38%
Mert hülyék sajnos nem lehet ezekkel mit kezdeni. Paprikaspray legyen nálad azzal le lehet kezelni a szitut
2023. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
14%
Én tudom, hogy sokan félnek meg nem szeretik, de sok kutya furának tartja, ha nem mehet oda. Mi meg nem akarjuk folyamatosan rángatni, ezek szocializált kutyák, annyit csinál, hogy megszagol, szerintem ki lehet bírni.. nem jó állandóan rángatni a kutyát. De hát van aki már meglátja visít meg olyat is hallottam ismeröstöl, hogy fenyegetözik, hogy kinyírja… beteg.
2023. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!